Merhabalar, salı günü farlarım kontol edildi, perşembe değişim kararı verildi. Bugün (cmtsi) garanti dahilinde '' bedelsiz '' değiştirildi. Öncelikle bu konuda uyaran forumdaşlara teşekkürler..
You tube da 2015 orijinli xenon farların sorunlu olduğuna ve de almanya dahilinde '' geri çağırma'' ya tabi tutulduğuna dair videolar mevcut. Arızalı ve de değişim sonrası farlarıımın ve buna ait parça kodları vs. görsellerini paylaşıyorum. Yeni tip farların alt kutuplarında tarafında ucu yukarı bakan üç adet üçgen şekilli çentik var, resimlere dikkatlice bakınca görebilirsiniz. Ayrıca imalat tarihleri Kasım 2016. Servis danışmanım, farların arızalı ve de stokta bulunan eski seriden değil, yeni üretim ve de Doğuş ana depodan yeni sipariş geçilen son seriden olduğunu söyledi. Resimlerde bunun ispatı. Umarım tekrar sorun yaşamam. Herkese iyi pazarlar şimdiden..
/monthly_2016_12/5855b28db3b2f_arzalSa.thumb.JPG.5b62a37de74903f430e1d01df7173e29.JPG
/monthly_2016_12/5855b29c007eb_arzalsol.thumb.JPG.3c19b3306e6dbc5dce93447e6a4c3b14.JPG
/monthly_2016_12/5855b31f1ce0c_yenisa.thumb.JPG.79c05e1a11b1f3bd06ecf94bf90b6ae4.JPG
/monthly_2016_12/5855b32be873e_yenisa.thumb.JPG.26560d538e74e23da1ff0ea5e277da77.JPG
/monthly_2016_12/5855b338dacaa_yenisol.thumb.JPG.5fc1f47b0d9eb289914f0388db37a9ee.JPG
/monthly_2016_12/5855b348489c7_yenisaserial.thumb.JPG.a63e9e3c5da8246a822db5af00cbd2ba.JPG
/monthly_2016_12/5855b35604600_deiimserial.thumb.jpg.2af98a2720adf613fdb1fb3a43a61c72.jpg
/monthly_2016_12/5855b361564e8_deiimbedel.thumb.JPG.03f25bcc5a5948df2adbd7cc7615f6e0.JPG
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Paylaştığınız bilgiler ben gibi bu konudan muzdarip olup servise gitmeyi düşünen arkadaşlar için de çok yararlı. Bu yüzden en azından kendi adıma çok teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eyvallah Hocam, Servis danışmanınıza baştan sipariş aşamasında; değişecek yeni farlarınızın özellikle üretim yılını sorgulatın ! Stokta varolan 2015 e ait farlardan değil de Doğuş Ana Depodan 2016 orijinli farlardan (yeni sipariş geçilen ) olmasını belirtin. Kesinlikle yardımcı oluyorlar bu konuda.

Merhabalar, salı günü farlarım kontol edildi, perşembe değişim kararı verildi. Bugün (cmtsi) garanti dahilinde '' bedelsiz '' değiştirildi. Öncelikle bu konuda uyaran forumdaşlara teşekkürler..

You tube da 2015 orijinli xenon farların sorunlu olduğuna ve de almanya dahilinde '' geri çağırma'' ya tabi tutulduğuna dair videolar mevcut. Arızalı ve de değişim sonrası farlarıımın ve buna ait parça kodları vs. görsellerini paylaşıyorum. Yeni tip farların alt kutuplarında tarafında ucu yukarı bakan üç adet üçgen şekilli çentik var, resimlere dikkatlice bakınca görebilirsiniz. Ayrıca imalat tarihleri Kasım 2016. Servis danışmanım, farların arızalı ve de stokta bulunan eski seriden değil, yeni üretim ve de Doğuş ana depodan yeni sipariş geçilen son seriden olduğunu söyledi. Resimlerde bunun ispatı. Umarım tekrar sorun yaşamam. Herkese iyi pazarlar şimdiden..

Ekli dosyayı görüntüle 8388

Ekli dosyayı görüntüle 8389

Ekli dosyayı görüntüle 8390

Ekli dosyayı görüntüle 8391

Ekli dosyayı görüntüle 8392

Ekli dosyayı görüntüle 8393

Ekli dosyayı görüntüle 8394

Ekli dosyayı görüntüle 8395
Değerli Hocam 

Paylaştığınız değerli bilgiler için teşekkür ederim 

@issos hocam bilgilendirme için çok tşk ederiz sanırım bursa doğuş oto değişim yapan bayi aynı sebepten bende gidicem hangi arkadaş yardımcı oldu size ismini özelden paylaşırmısınız bi mahsuru yoksa 

Benim garanti temmuzda bitiyor nisan mayis gibi gidip degisim talebinde bulunacagim o zaman kadar lekelen dahada fazla artar

Bu degisim yapilan araclarin plakalarini bir baslik altinda toplasak nasil olur degisim zamani ise yarar

Bu degisim yapilan araclarin plakalarini bir baslik altinda toplasak nasil olur degisim zamani ise yarar
Aslında bu başlığın ilk mesajında da olabilir. Yeni başlık karışabilir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet ilerde bu sorunu yasayan arkadaslar icin faydali olacaktir.cunku benim gibi garanti suresinin sonunu bekleyen cok arkadas var.

Değişim olan Hocalarımız plakalarını yazarsa akşam dersten sonra halledeyim Hocam. 
Plakaları ilk mesaja yazmayalım koleksiyon olarak :)  sana özelden yollananlari mesaj olarak yazıp gizle eren. İhtiyaç aninda yöneticiden istenir. İlk mesaja da not düş yöneticiye danışın diye ;)

Plakaları ilk mesaja yazmayalım koleksiyon olarak :)  sana özelden yollananlari mesaj olarak yazıp gizle eren. İhtiyaç aninda yöneticiden istenir. İlk mesaja da not düş yöneticiye danışın diye ;)
olabilir bi şekilde ulaşmak ıstedıgımız zaman bulalım yeter ..

olabilir bi şekilde ulaşmak ıstedıgımız zaman bulalım yeter ..
Tabi hocam bu aklıma daha güzel fikir getirdi. Konusunu açıp notunu alacağım. Kim garantiden hangi işi yaptırdı. Plakası nedir. Böyle bir veritabanı lazım ;)  eminim çok kişinin işine yarayacak.

bugün değiştirdiler farlarımı , kontrol etmeden imzaladım, işte arayacaklar mükemmel diyin vesaire muhabbetleri ile.

oradan ayrılmadan bir bakayım dedim , hem tarihlere hem farlara. farları açtım , iki farında camları içten çizik dolu . sol tarafta 2-3 taneydi ama düz kalemle çizilmiş gibi , sağ taraf çok daha kötü durumdaydı. hemen çagırdım gösterdim , o da takanları çagırdı diyor hocam bu çizikler aydınlatmaya engel değil. yahu benim söktüğünüz 1,5 yıllık farlarımda tek çizik yok , senin sıfır diye taktıgın far çizik dolu dedim. - bu arada kasım 2016 tarihliydiler ve mercekler tertemizdi-

tekrar tampon söküldü , eskl farlarımı geri taktılar. yeni sipariş geçtiler , kusura bakmayın bilmem ne muhabbetleri. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kimi düdükleriz diye düşünüyorlar. Ben de gidip ilkinde söktürdüm, farlarin biri dışarıda duruyordu diğerine göre. Dedim bende inicem aşağıya bakıcam, bu denli büyük hata nasıl oluyor diye, kızdım biraz. Beyefendi can güvenliği, iş kuralları vs'den ötürü çalışan harici inemiyor dedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Servisin en sevmedıgım yonu bu ameliyat hanı gıbı kapıdan ıçerı gıremıyosun.. :D

Geri
Üst Alt