2024 Makyajlı Golf MK8 Tanıtıldı

Güzel olan tek şey benim için media ekranı araç çıksın ilk işim incelemek olacak... orta konsoldan ayrı mı montaj yoksa çerçeveler değişecekmi sanki sadece cihaz gibi duruyor...

Genel olarak olması gerektiği gibi bir güncelleme yapılmış diyebilirim..
IMG_20240124_142932.jpgFarlar eskisine göre daha iyi gibi. mercek tasarımı id serisinden..
Far daralması ve orta alanın genişlemesi ile tampon aşağıya alınmış görünümü sağlanmış.

Ortadaki logo da ışıklandırılmış. Stoplar daha şık ve arka tampon alt krom kısmın da kıvrılarak içe dönmemesi güzel.
Elektrikli bagaj da Golf 8.5'ta..

IMG_20240124_141407.jpg
Alt panjur aralığı, ne kadar da yanlarda hava kanalı olmasa da Passat benzeri bir tasarım oluşturmuş. Yanlara bükeyler verilerek ışık açısına göre tamponun daha geniş görünümü oluşturması oyununu oynamışlar diyebilirim. Ancak standart tampon aralığındaki panjur daralması pek memnun etmeyecek.

Ama tabii ki R-line tampon tasarımındaki genişlik kendini belli etmiş.
IMG_20240124_141343.jpg
Daha agresif bir tampon isteyen de R/R-line kısaca sportif görünümlü olanını seçecek.
Ya da retrofit ile ona buna çevirecek..
Bu arada mevcut 8'e far tampon ızgara üçlemesi ile 8,5 olması biraz zor duruyor.

Bakalım Golf 8.5 ile hangi sorunlar gelecek.

Gayet güzel olmuş makyaj daha yakışıklı olmuş. yeni teknolojiler de gelmiş.

C sınıfında sığındığımız liman idi Golf. Araçlar eskidi ne alacağız diye bakınıyorum, içime sinen araç bulamayıp gidip dolaşıp yine 8 e bakıyorum ama insanın içine bir türlü sinmiyor. Arabaları da değiştiremedik dolayısıyla.. Bu araca da baktığında yine olmamış yine olmamış.. Kapı kilidinin gözükmesinden kaput amortisörünün olmamasına bir sürü incik boncuk detay var eskisinde olup yenisinde olmayan..
Zor dostum zor..

Ön tampon alt görünüm ve far çizgileri bence 8 e göre çok çok daha uyumlu . Bu 8.5 çıplak gözle beğenilir. Ama o tablet işini ne yapacaz bilmiyorum.
Bende araç değilecem de inşallah işimiz 9 a kalmaz. Yoksa 7 ile devam.

Makyajlı kasada direksiyon tuşları piano black'den fiziksel tuşa dönülmüş.
Fiziksel okey. Olacağı oydu zaten Rline dakiler rezildi. İhtiyar işi değil yani 😁
Videodaki steyşın beyaz araçta fiziksel ve pianoblack. Zaten parmak izleri videodan bile belli oluyor. İğrenç.

Son düzenleme:
Tahmini TR'de ne zaman satışa sunulur acaba.

Islak DSG niye yok hala :(
O medya ekranı öyle olur mu ya :((

Yabancı kaynaklarda Mk8,5 ‘ta (1.0 TSI ve eTSI motorun) tarihe karıştığını söylüyorlar.

GTI ‘da manuel vites seçeneği artık yok,

Golf R ve GTI ‘da (ön konsol ve kapı trimleri) artık opsiyonel olarak ‘gerçek karbon fiber” olarak satın alınabilecek,

Sadece 1.5 TSI motorda manuel vites seçeneği tercih edilebilecekmiş, Doğuş Oto manuel vites getirmediği için bu zaten bizi pek ilgilendirmiyor, Ancak Avrupa’da bayaa bir eleştiri konusu olmuş, Çünkü adamlarda manuel vites halaa oldukça fazla tercih ediliyor bizdeki gibi DSG fanı değilller,

1.5 TSI ve eTSI motor artık 115ps ve 150ps olarak üretimde olacak, Muhtemelen doğuş zaten 115ps versiyonunu getirmez,

MIB 4 multimedya sistemi ve yazılımsal olarak komple yeniden tasarlanmış.

Son içten yanmalı golf diyorlar

Geri
Üst Alt