2024 Makyajlı Golf MK8 Tanıtıldı

Rline
Yandan çekilen fotoğrafta R logosu ayna altında, stop aynı, jant ve difüzör yeni, vites çevresinde ufak bir alan var, böyle bakınca eskisinin çizgisi daha iyi gibi..

IMG_0467.jpeg
IMG_0468.jpeg

Ülkemizde ne zaman satılmaya başlar bu 8.5 golf? Bayileri arıyorum sürekli ne hikmetse Golfte hala (10.02.2024 de aradım en son) 2023 model golf 8 geliyormuş gümrükte çok araç var dediler ama hepsi 2023! Avrupa satamadığı 2023 leri bize gönderdi anlaşılan. Benim tahminin temmuz-ağustostan önce gelmez bu 8.5 bir müddette bayiler (Mart-Nisan a kadar) 2023 golf 8 satacak gibi geliyor bana.

Golf 8’e göre güzel eklentiler var.Tasarım da günümüze yakınlaşmış.Biraz daha golf olduğunu hissettirir umarım.Golf 7.5’dan yeni bir golfe geçmek bu kez mantıklı olabilir gibi.

Golf 8 alma arefesindeyim, golf 7 mi sattıktan sonra 2 sene geçti farklı farklı araçlar kullandım en son cupra formentor kullandım geçen ay sattım. Şuan için beklemedeyim Clio var idare ediyoruz ancak her zaman golf 8 içimde kaldı aracı deneme fırsatım bile olmadı bugüne kadar. Bir çok bayi ile görüştüm 1.0 etsi style paket 2023 model araçlar var bayilerde bütçemede uyuyor. 1675-1.720 arası fiyatlar veriyorlar pazarlık yapılabilir. Bir tane tanıdık bir bayi müdürü Nisan sonu gibi 8.5 gelecek dedi, açıkçası bana pek öyle gelmiyor. T-Cros makyajlı bile ağustos gibi tanıtıldı 2024 Şubat sonu anca gelecek bayilere. Volkswagen de yeni tanıtılan bir aracın 3-4 ay gibi bir sürede Türkiye’ye geldiğine son yıllarda şahit olmadım, en kısa süre 9 ay gibi geliyor bana golf 8 neredeyse 1 seneyi geçti öyle geldi. Sizin fikirlerinizi bekliyorum golf 8 style 1.0 Sunrooflu aytaşı girisi aracı alayım mı? Yoksa makyajlıyı bekleyeyim mi? Gerçekten Nisan da geliyor olsa bekleyeceğim, ancak hali hazırda Almanya sayfasında bile 8.5 un fiyatını göremedim. Avrupa da dahi satışta değil sanırım şuan.

@ali_burkay hocam formentoru neden sattınız golfe göre + ve - leri nelerdir.
Satma sebebim araçla ilgili değildi memnundum araçtan. Golf 7 ye göre daha teknolojik sürüşü zevkli bir araç. Suv olmasından gerekse 19 jantlardan dolayı yol sesi biraz yüksekti. Ama genel olarak memnun edici bir araç.

Farların uzunları önceden mercekli led değil miydi? Düz led koymuşlar sanırım.

Golf 8 in kronik sorunları çok fazla. Zaten forumda denk gelmişsinizdir. Hoparlör ses dengesizliği, trim sıkıntıları, dokunmatik panel sıkıntıları vs vs. Bence 8.5 beklenmeli. Kronik sorunları birçok kullanıcı tarafından tespit edilmiş onaylanmış bir aracı almak bile bile lades olmak bana göre. Doğru karar beklenmesidir ama tabiki bu da bir risk. Araç geldiğinde piyasalar ne alemde olur euro ne olur. Bunlar bilinmezlikler. Golf 8de de kronikler bilinenler dersek son karar size ait. İyice ölçüp biçip ona göre ilerlemek gerekir.

Golf 8 alma arefesindeyim, golf 7 mi sattıktan sonra 2 sene geçti farklı farklı araçlar kullandım en son cupra formentor kullandım geçen ay sattım. Şuan için beklemedeyim Clio var idare ediyoruz ancak her zaman golf 8 içimde kaldı aracı deneme fırsatım bile olmadı bugüne kadar. Bir çok bayi ile görüştüm 1.0 etsi style paket 2023 model araçlar var bayilerde bütçemede uyuyor. 1675-1.720 arası fiyatlar veriyorlar pazarlık yapılabilir. Bir tane tanıdık bir bayi müdürü Nisan sonu gibi 8.5 gelecek dedi, açıkçası bana pek öyle gelmiyor. T-Cros makyajlı bile ağustos gibi tanıtıldı 2024 Şubat sonu anca gelecek bayilere. Volkswagen de yeni tanıtılan bir aracın 3-4 ay gibi bir sürede Türkiye’ye geldiğine son yıllarda şahit olmadım, en kısa süre 9 ay gibi geliyor bana golf 8 neredeyse 1 seneyi geçti öyle geldi. Sizin fikirlerinizi bekliyorum golf 8 style 1.0 Sunrooflu aytaşı girisi aracı alayım mı? Yoksa makyajlıyı bekleyeyim mi? Gerçekten Nisan da geliyor olsa bekleyeceğim, ancak hali hazırda Almanya sayfasında bile 8.5 un fiyatını göremedim. Avrupa da dahi satışta değil sanırım şuan.
Ali hocam selam, Golf 7 den sonra Formentor kullandığınızı yazmışsınız, iki aracı kısaca mukayese edebilir misiniz?
Teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt