Golf 7 cam tavan soyulma tamiri

Devran0668

Yeni Üye
İsim
Devran
Merhaba 2 hafta önce aracımın cam değişimi için servise gittim. Bantlar söküldükten sonra cam tavan kaplamasının söküldüğünü farkettim tamiri mümkün müdür? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• tavan 1.jpg
    tavan 1.jpg
    70.5 KB · Görüntüleme: 121
  • tavan2.jpg
    tavan2.jpg
    160.3 KB · Görüntüleme: 120

Geçmiş olsun., fakat buna çözüm bulacak olan siz değilsiniz ki neden çözümü kendiniz halletmeye çalışıyorsunuz..? Zarar veren belli olduğuna göre servis paşa paşa zararı karşılaması gerekiyor., malesef o parçanın tamiri/onarımı mümkün değil., komple değişmesi gerekiyor.

Forumda benzer konular mevcut., daha önce 3-4 arkadaşımızda da o bölgede soyulmalardan şikayetçilerdi ama onların araçlarındaki soyulma servisin kötü işçliğinden kaynaklı değildi., hatalı yıkama kaynaklı, yıkamacıların kostikli yıkama köpüklerinden kaynaklı veya aracın sürekli güneş altında kalmasından kaynaklı arkadaşların araçlarında bu sebeblerden soyulmalar oluşmuştu., Malesef o parçanın çok nazik bir yapısı var., Size tavsiyem parçayı değiştirirseniz bilee bu etkenlere dikkat etmenizi öneririm., hatta mümkünse yenisi takıldıktan sonra UV koruması olan şeffaf folyo (Hammaddesi %100 TPU olan PFF tip şefaf folyo ile) kaplattırmanızı öneririm., çünkü yenisi bilee takılsa o parça iyi bakılmaz ise zamanla 3-4 sene içersinde soyulma meydana geliyor.
3m de böyle bir folyo varmı bende yapayım korktum açıkcası

Upvote 0

Aksaray Öztürk VW yetkili servisinde mi yaptırdınız? Zararı ya değiştirerek ya da nakit karşılığını vererek çözmeleri gerekiyor. Bant ile güneşte mi beklettiler ne yaptılarsa artık. Kaplama yapılsa bile değer kaybı söz konusu.

Upvote 0
3m de böyle bir folyo varmı bende yapayım korktum açıkcası
Benim bildiğim 3M ‘de yok., Clif Designs, Stek ve Llumar markalarında var.,

“Termoplastik Poliüretan” filmlere (TPU tip PPF film) diyoruz., bu filmlerin hem güneşe karşı UV koruması mevcut, aynı zamanda filmin üzerinde yıkama kaynaklı hare oluşumu, kılcal ve hafif/orta çizikler oluşması durumunda ısı ile kendini yenileyip çizikler kendi kendine yok oluyor., En önemli özelliği ise diğer araçların dikkatsizce kapı çarpması, taş izine karşı, sürtmelere karşı çok iyi koruma sağlıyorlar.,

-Stek DynoShield
-Stek DynoLite
-Stek ProShield

-Clif Designs Prima K
-Clif Designs Elite

-Llumar Platinum Extra
-Llumar Platinum

Stek ve Clif Designs en iyi birinci sınıf., Llumar ‘ın PPF filmleri ortalama kalitede

Upvote 0
Aranızda galerici mekanı basarım , alayını asarım keserim diyebilecek biri varmı?

Sizi bakım zamanı ayakta karşılayan güzel türkçemizin en güzel lehçesiyle nezakette highline dan daha dolu diyaloglarla bağrına basan masaya beleş çay söyleyip Tein etkisiyle vucuttaki mutluluk hormonu devirdaimini arttıran Full tiyatro davranışlarını alkıslıyoruz tabi yetkili servislerin

Şu dogusu veya alt bayilerinin yalandan kurumsal/demokratik/müsteri dostu / iyi niyet kandırmacalarından herkes bıktı.

Bu adamlar
GALERİCİDİR. / ALSATCIDIR.

dod adı altında
Sarı sitede 81 ilde organize çalısırlar.

Sıfır 2. Elde ülke genelinde sarı site ilanlarının %90 ı onlara ait paravan bireysel personellerinin ilanıdır.

Kavga dan anlamam . Atmışlıgım yok . (Yemisligim var tabi genclikte)

Bu adamların showroomlarına / çalışanlarına / yetkili servislerine / artist St lerine/ süslü hatunlarına
Full ayar oluyorum.

Gecen de yazdım
Dogus oto konya yolunda 2 tane st var.
Adamlara yanımdan gecerken omuz atıp olay çıkartsam falan diyorum

Sonra bunlar kurumsal galerici aman bosver deyip çıkıyorum.

Sunroofun anasını ağlatmışlar ????
Sonuna kadar peşindeyim bu olayın peşini bırakmayacağım. Detayları burdan paylaşıcam.

Upvote 0
Aksaray Öztürk VW yetkili servisinde mi yaptırdınız? Zararı ya değiştirerek ya da nakit karşılığını vererek çözmeleri gerekiyor. Bant ile güneşte mi beklettiler ne yaptılarsa artık. Kaplama yapılsa bile değer kaybı söz konusu.
Aynen yetkili serviste yapıldı. Olayın özeti cam değiştikten sonra aynanın cama temas ettiği sensörlerin bulunduğu kısımda hava kaldı. Servis sorumlusu ''Siz aracı güneşe koyun o hava kaybolacaktır. '' dedi. Ama geçmedi. Kalan havayı düzeltmek için tekrar gittim. Bantın yapışkan izleri duruyordu. Onlarıda temizlediler. Kalan izi bir kaç yıkamada geçer diye düşündüm. Oto yıkamacıya aracı götürdüğümde bant izi olmadığını kaplamanın söküldüğünü farkettik.

Upvote 0
Merhaba 2 hafta önce aracımın cam değişimi için servise gittim. Bantlar söküldükten sonra cam tavan kaplamasının söküldüğünü farkettim tamiri mümkün müdür? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Servise itirazda bulunun, tam bant izine göre soyulmalar olmuş, bantta veya cam temizliğinde kullanılan malzemeden kaynaklı olarak, bantla tepkimeye girip böyle bir sorun yaratmış olabilir.

Upvote 0
Araçların genelde servise girmeden önce fotoğrafını çekerler, fotoğrafları isteyin, fotoğraf yok ise servise giriş anından itibaren yapılan işlemleri de gösterir kamera görüntülerini talep edin. servisin hatasıdır bu, sizi ikna etmeye çalışacaklardır. doğuş oto suçu her daim müşterisine bahene üretmesiyle meşhurdur.

Upvote 0
Araçların genelde servise girmeden önce fotoğrafını çekerler, fotoğrafları isteyin, fotoğraf yok ise servise giriş anından itibaren yapılan işlemleri de gösterir kamera görüntülerini talep edin. servisin hatasıdır bu, sizi ikna etmeye çalışacaklardır. doğuş oto suçu her daim müşterisine bahene üretmesiyle meşhurdur.
Hocam aracı teslim almadan önce ve sonrasında tüm fotoğraflarını kendim çektim. Bugün servisten aradılar işyeri sigortası kapsamında parçanın değişeceğini ve aracıma yaklaşık 7.000 TL HASAR KAYDI işleneceğini söylediler. Şaka yapıyolar sandım gerçekmiş. Pazartesi gidip yüzyüze görüşücem

Upvote 0
Hasar kaydı sonrası kendi sigortalarından madem yaptırıyorlar siz de araç değer kaybı için onların sigortasını kullanın.Aracın değer kaybı için eksper atansın size değer kaybı ödensin.

Upvote 0
Hocam aracı teslim almadan önce ve sonrasında tüm fotoğraflarını kendim çektim. Bugün servisten aradılar işyeri sigortası kapsamında parçanın değişeceğini ve aracıma yaklaşık 7.000 TL HASAR KAYDI işleneceğini söylediler. Şaka yapıyolar sandım gerçekmiş. Pazartesi gidip yüzyüze görüşücem
Gecmis olsun,
Ilk önce camtavani degistirsinler, degisim olmadan agresif davranmayin, köprüyü gectikten sonra deger kaybi icin ayrica görüsürsünüz.
Satarken camtavan degismis olmasi eski araclarda arti etki yapar, ben özellikle camtavani degismis olani alirdim, zaman gectikce soyulma, sizdirma ve ses yapiyor, önemli olan kaza nedeniyle olmadigini ispatlayacak kanitinizin olmasidir, fotogfraflar yeterli olur.

Gerci ön cami degistirmeyi beceremeyenler camtavani nasil degistirecek o da ayri konu

Upvote 0
Ola ki imzalayacağınız kağıtlar olursa iyice okuyunuz.
Hatalarını sigortaya yaslamaları da pek etik değil.. iş kazası mı oluyor yani bu şimdi?
Nerede işçilik ve yapılan iş garantisi?

Upvote 0
Bayiye İşyeri sigortasını yapan sigorta firması ne enayiymiş !

Personel salaklığı klozu var demekki bayinin poliçesinde.

Mesela beyaz aracı maviye boyadılar. İşyerim sigortası imdada yetisiyor.

Upvote 0
Bayiye İşyeri sigortasını yapan sigorta firması ne enayiymiş !

Personel salaklığı klozu var demekki bayinin poliçesinde.

Mesela beyaz aracı maviye boyadılar. İşyerim sigortası imdada yetisiyor.
Muhtemelen işyeri sigortası vardır ve orada bulunan araçlar (ortalama bir değer ile ) teminat altındadır.

Ancak ben burada direkt olarak başka bir uydurma senaryo ile sigortaya ödetecekler hissine kapıldım.
Zaten cam değişimi için gidilmiş.
Maalesef söktüğünü aynı şekilde takamayan, bir iş yaparken diğer tarafa zarar veren durumlar olabiliyor.

Neyse, yine de iyi ki sigorta denen bişey var demek kalıyor. Buna da şükür..

Son düzenleme:
Upvote 0
@ogzogz

Yani tabiki işyeri sigortasında içerde bulunan araclar teminat altında

Yangın çıksa bayinin üzerine ucak düşse, sel bassa icerdeki tamir icin bekleyen araçlar da teminat dahilinde kabul

Bu isyerim sigortasının experi gelip araca bakıp neye göre merkeze ödeme onayı verdirecek.

İsyerinde 3,1 şiddetinde deprem oldu raftaki tiner devrildi sunroofun üzerine aktı hasar leke olustu derse tamam.

Upvote 0

Araca neden hasar kaydı işleniyor ki, kendi sigortanız ile irtibat haline olun, bu hasar olarak değil de farklı bir kloza alabilirler diye düşünüyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt