Golf 7 cam tavan soyulma tamiri

Devran0668

Yeni Üye
İsim
Devran
Merhaba 2 hafta önce aracımın cam değişimi için servise gittim. Bantlar söküldükten sonra cam tavan kaplamasının söküldüğünü farkettim tamiri mümkün müdür? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• tavan 1.jpg
    tavan 1.jpg
    70.5 KB · Görüntüleme: 121
  • tavan2.jpg
    tavan2.jpg
    160.3 KB · Görüntüleme: 120

Nasıl bir bantmış da kaplamayı sökmüş, çok şaşırdım. Yanlış anlamayın ama bant izi olabilir mi o?

Upvote 0
Merhaba 2 hafta önce aracımın cam değişimi için servise gittim. Bantlar söküldükten sonra cam tavan kaplamasının söküldüğünü farkettim tamiri mümkün müdür? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Yetkili servis mi bu hale getirdi ?

Upvote 0
Vakit kaybetmeden servise danışın. Ne yapılması gerektiğini öğrenin. Onarım yaparken başka bir yere daha zarar vermeyeceklerse müdahale ettirin.

Upvote 0
Vakit kaybetmeden servise danışın. Ne yapılması gerektiğini öğrenin. Onarım yaparken başka bir yere daha zarar vermeyeceklerse müdahale ettirin.
İlk defa başlarına geldiklerini söylediler. Folyo kaplamayı önderdiler ancak soyulan kaplam tırnağa geliyor ve kaplamada yapılsa soyulan yerin izi göçük olarak kalacak. Ayrıca folyo çekildiği takdirde folyo çekilen parça ve cam tavanın rengini tutmayacağını düşünüyorum. Olsa bile 1-2 yıkamadan sonra folyo harelenecek. Araştırdım ancak çözüm bulamadım

Upvote 0
Folyo kaplama önerdi öylemi ? Yetkili Doğuş holding yada alt bayisi? Hehh.

Odada yerde gözükmesin diye Kirli çorapları (en az 10 cift) yatağın altına şutlama gibi bir teknik.

Upvote 0
Çok ilginç ilk kez gördüm böyle birşeyi

Upvote 0
İlk defa başlarına geldiklerini söylediler. Folyo kaplamayı önderdiler ancak soyulan kaplam tırnağa geliyor ve kaplamada yapılsa soyulan yerin izi göçük olarak kalacak. Ayrıca folyo çekildiği takdirde folyo çekilen parça ve cam tavanın rengini tutmayacağını düşünüyorum. Olsa bile 1-2 yıkamadan sonra folyo harelenecek. Araştırdım ancak çözüm bulamadım
Bant izi değil kesin olarak değil ki? Vernik mi kalkmış oluyor o zaman?

Siz aracınızı güvenip servise götürmüşsünüz.
Demek ki kitabına göre yapmamışlar. Öngörülü iş yapmamışlar.
Bant mı sorunlu?
Sizin de servise bir ilki yaşatmak gibi bir göreviniz olmadığı gibi, isteyerek ya da istemeyerek verdikleri zararı karşılamalarını talep edin.

Upvote 0
Hocam geçmişolsun. Bana böyle birley deseler yıkarım o servisi. İyi sakin kalmışsınız

Upvote 0
Geçmiş olsun., fakat buna çözüm bulacak olan siz değilsiniz ki neden çözümü kendiniz halletmeye çalışıyorsunuz..? Zarar veren belli olduğuna göre servis paşa paşa zararı karşılaması gerekiyor., malesef o parçanın tamiri/onarımı mümkün değil., komple değişmesi gerekiyor.

Forumda benzer konular mevcut., daha önce 3-4 arkadaşımızda da o bölgede soyulmalardan şikayetçilerdi ama onların araçlarındaki soyulma servisin kötü işçliğinden kaynaklı değildi., hatalı yıkama kaynaklı, yıkamacıların kostikli yıkama köpüklerinden kaynaklı veya aracın sürekli güneş altında kalmasından kaynaklı arkadaşların araçlarında bu sebeblerden soyulmalar oluşmuştu., Malesef o parçanın çok nazik bir yapısı var., Size tavsiyem parçayı değiştirirseniz bilee bu etkenlere dikkat etmenizi öneririm., hatta mümkünse yenisi takıldıktan sonra UV koruması olan şeffaf folyo (Hammaddesi %100 TPU olan PFF tip şefaf folyo ile) kaplattırmanızı öneririm., çünkü yenisi bilee takılsa o parça iyi bakılmaz ise zamanla 3-4 sene içersinde soyulma meydana geliyor.

Upvote 0
Yetkili servis pişmanlıktır vw bu işte çok kötü her defasında aynı terane. Nasıl o hale getirdilerse eski haline getirmeyi bilsinler ortalığı yıkmazsanız sizi bi şekilde oyalayacaklar ve geçiştireceklerdir. Tatlı dil vw ni deliğinden çıkarmaz siz kuyruklarına basın hemde şöyle servisin tıka basa dolu olduğu bir gün. Diğer insanlarda duysun tecrübesizliklerini.

Upvote 0
@ogzogz @Ertan Kaya @agacmalzeme pek sakin kalmadım ama çözüm yolu aramaya gittim. @forzaGilles parçayı değiştirmeyi düşündüm söylediğiniz gibi komple mekanizması ile beraber 9.000 TL civarında imiş. Daha öncesinde sunroof ile parça arasında kronik olan ufak dökülme vardı ancak bu şekilde bariz göze batmıyordu. Şuan çözüm bulamadım ve araçtan soğudum.

Upvote 0

Aranızda galerici mekanı basarım , alayını asarım keserim diyebilecek biri varmı?

Sizi bakım zamanı ayakta karşılayan güzel türkçemizin en güzel lehçesiyle nezakette highline dan daha dolu diyaloglarla bağrına basan masaya beleş çay söyleyip Tein etkisiyle vucuttaki mutluluk hormonu devirdaimini arttıran Full tiyatro davranışlarını alkıslıyoruz tabi yetkili servislerin

Şu dogusu veya alt bayilerinin yalandan kurumsal/demokratik/müsteri dostu / iyi niyet kandırmacalarından herkes bıktı.

Bu adamlar
GALERİCİDİR. / ALSATCIDIR.

dod adı altında
Sarı sitede 81 ilde organize çalısırlar.

Sıfır 2. Elde ülke genelinde sarı site ilanlarının %90 ı onlara ait paravan bireysel personellerinin ilanıdır.

Kavga dan anlamam . Atmışlıgım yok . (Yemisligim var tabi genclikte)

Bu adamların showroomlarına / çalışanlarına / yetkili servislerine / artist St lerine/ süslü hatunlarına
Full ayar oluyorum.

Gecen de yazdım
Dogus oto konya yolunda 2 tane st var.
Adamlara yanımdan gecerken omuz atıp olay çıkartsam falan diyorum

Sonra bunlar kurumsal galerici aman bosver deyip çıkıyorum.

Sunroofun anasını ağlatmışlar ????

Upvote 0

Geri
Üst Alt