Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

@frknyldrm Geçmiş olsun.
448,50₺
Teşekkürler hocam.

İtiraz etsem mi diyorum ama fotoğraf var, yer belli, zaman belli. Bir şey çıkmaz sanırım. Hız sınırı tabelası gördüğümü hatırlamıyorum, görsem basmazdım. Üstünden o kadar zaman geçti ki o yolu bile hatırlamıyorum.

Bu pandemi döneminde de itirazın sonuçlanması ne kadar sürer Allah bilir. Bu cezadan 2 gün öncesine ait bir ceza daha var; 288 lira, onu indirimli ödedim. Bunu da ödeyeceğiz mecbur.

@frknyldrm ustadım geçmiş olsun
Teşekkür ederim Bülent abi.

Ben 120km üzerine çıktığımda ceza yemeyi göze alarak basarım yersemde indirimli ödemeye özen gösteririm🙂.

Birde siz eds den yemişsiniz hız tabelası olmasa bile (genelde olur gözünüzden kaçmıştır) bölünmüş yol 110km şehir içlerinde de genelde 82km aşarsanız eds ile ortalama hızdanda yazıyorlar hız koridoru var ise. Ben yeri gelince araba ne kadar gidiyorsa o kadar basarım  fakat şimdiye kadar en fazla yediğim ceza hızı 128km🙂. Siz 165ile önümdesiniz 🙂. Bence itiraza gerek yok gibi resimde çekmişler.

Şehirlerarası / karayolu / otoyol 

110/ 130 hız sınırlı  yollar bir kenarda dursun

Şu ana kadar 

İlçe içi transit geçiş lerde 

1-Bolu/ Gerede (59 la ceza)

2- Uşak / Kula (66 ile cezam var)

Merkezlerinde radar cezası yedim.

Bu örneklemelerden yola çıkarak

Mesela 

İstanbuldan Antalyaya?

Veya Ankaradan izmire ? 

Yol boyunca transit geciş yapacağınız 10 larca İL+İLÇE merkezi  geçisi var.

Buralardan geçişteki püf nokta?

Transit geçtiginiz il veya ilçenin plaka kodunu dikkkate alıp ? Mesela Uşak Kuladan geçiyorsunuz (plaka no 64)

Evet sağınızdaki solunuzdaki önünüzdeki oranın yerlisi olan vatandaş 64 plakalı aracıyla sizin önünüzde kaçla gidiyorsa siz de o hızla gitmeye dikkat edin , çünkü oranın insanı nerelerde hangi gizli kavsak noktalarındada pusu atıldığını iyi bilir.

Ha kalkıp yanınızdan gecen ustanbul ankara / izmir plakalı araç zaten sizin gibi tatilcidir. Onların gazına gelirseniz  ilerde çevirmeye girersiniz.

Demem odur ki . 

İL +İLCE  transit geçişlerinde geçiş yaptığınız merkeze ait plaka nolu araçlardan kopya çekiniz ...baktınız anormal yavaşlamışlar ...sizde aynen copy seyredin.

@frknyldrm Yok Furkan hocam fotoğraflı cezaya itiraz edemezsiniz, etsenizde uğraştığınızla kalırsınız.
Ya %25 indirimi kaybetmeden ödeyeceksiniz ben gibi. Yada bu hükümett ödemeyenlere sürekli af getiriyor bekliyeceksiniz seçim kalırsa 2023 teki seçimden önce kesin af gelir her zamanki gibi.

Tabi aracı o zamana kadar satmayacaksınız?

Tekrar geçmiş olsun.

@frknyldrm Yok Furkan hocam fotoğraflı cezaya itiraz edemezsiniz, etsenizde uğraştığınızla kalırsınız.
Ya %25 indirimi kaybetmeden ödeyeceksiniz ben gibi. Yada bu hükümett ödemeyenlere sürekli af getiriyor bekliyeceksiniz seçim kalırsa 2023 teki seçimden önce kesin af gelir her zamanki gibi.

Tabi aracı o zamana kadar satmayacaksınız?

Tekrar geçmiş olsun.
Af mevzusu doğru bulmadığım bir uygulama hocam, eleştirdiğim şeyden de yararlanmak istemem.

Hız sınırı tabelası hatırlamıyorum ama hızım 165 km/h imiş. Ülkede hız sınırı olmayan yol da yok, 150 km/h hız sınırı olan yol da yok. Böyle bakınca dediğiniz gibi boşa uğraşmış olacağım. 

Devlete borçlu kalmayayım, indirimi de kaçırmayayım en iyisi.

Af mevzusu doğru bulmadığım bir uygulama hocam, eleştirdiğim şeyden de yararlanmak istemem.

Hız sınırı tabelası hatırlamıyorum ama hızım 165 km/h imiş. Ülkede hız sınırı olmayan yol da yok, 150 km/h hız sınırı olan yol da yok. Böyle bakınca dediğiniz gibi boşa uğraşmış olacağım. 

Devlete borçlu kalmayayım, indirimi de kaçırmayayım en iyisi.
Af konusuna ben de şiddetle karşıyım. Bu konuda paralel düşünüyoruz.

Furkan hocam 150Km/h hızlık yol da yok ama ceza kağıdınızdan anladığım ceza yediğiniz yerde 150Km/h hız ile gitseydiniz 288₺ ceza yerdiniz. O da indirimi ile 216₺ ye denk gelirdi.

10 yıldır kullandığım yolda hiç çalışmayan sapa bir kavşaktaki trafik ışığını açmışlar :D

tabi alışkanlık hiç durmadan geçince kırmızı ışık cezası geldi ertesi gün farkettim ki eskimiş köşede kalmış ışık yanıyor :)

@frknyldrm Hocam araçta tabela okuma aktif edilmemiş miydi? 
Hocam biz daha o üniteye geçmedik. :D

Camı, kamerayı takmadık daha hocam. :)

Af konusuna ben de şiddetle karşıyım. Bu konuda paralel düşünüyoruz.

Furkan hocam 150Km/h hızlık yol da yok ama ceza kağıdınızdan anladığım ceza yediğiniz yerde 150Km/h hız ile gitseydiniz 288₺ ceza yerdiniz. O da indirimi ile 216₺ ye denk gelirdi.
Evet hocam öyle oluyor ama akacak kan damarda durmazmış, ödedim az önce. :)

@frknyldrm geçmiş olsun.

Yakın zamanda olsa araç kameranizdan da hızınıza bakın diyecektim ama epey zaman geçmiş. 

165 km/hız neredeyse kıl payı diyelim, bi 5-10 km daha aşağısı olsa yarısı neredeyse cezanın.

"Hız sınırını yüzde 10 ve yüzde 30 arası aşma cezası: 288 TL, %25 indirimli hali 216 TL. 

Hız sınırını yüzde 30 ve yüzde 50 arası aşma cezası: 598 TL, %25 indirimli hali 448,50 TL. 

Hız sınırını yüzde 50'den fazla aşma cezası: 1.228 TL, %25 indirimli hali 921 TL"

Daha önce bu forumdan birisi yazmıştı.. cezanın indirimi durumu. Yani ceza ve erken ödenirse indirim olması biraz tuhaf.

Belki de bunu yanlışlıkla yazılan cezalarda itiraz edilip uğraşılmaması için "oldu bi yanlışlık" teselli indirimi diyebiliriz.

Ancak öderim yazsınlar diyenlerin de işine gelen bir indirim.

@frknyldrm geçmiş olsun.

Yakın zamanda olsa araç kameranizdan da hızınıza bakın diyecektim ama epey zaman geçmiş. 

165 km/hız neredeyse kıl payı diyelim, bi 5-10 km daha aşağısı olsa yarısı neredeyse cezanın.

"Hız sınırını yüzde 10 ve yüzde 30 arası aşma cezası: 288 TL, %25 indirimli hali 216 TL. 

Hız sınırını yüzde 30 ve yüzde 50 arası aşma cezası: 598 TL, %25 indirimli hali 448,50 TL. 

Hız sınırını yüzde 50'den fazla aşma cezası: 1.228 TL, %25 indirimli hali 921 TL"

Daha önce bu forumdan birisi yazmıştı.. cezanın indirimi durumu. Yani ceza ve erken ödenirse indirim olması biraz tuhaf.

Belki de bunu yanlışlıkla yazılan cezalarda itiraz edilip uğraşılmaması için "oldu bi yanlışlık" teselli indirimi diyebiliriz.

Ancak öderim yazsınlar diyenlerin de işine gelen bir indirim.
İndirim olmasının sebebi bence de itirazları azaltmak hocam.

Vatandaşın "itiraz ederim de kabul edilmezse indirimi de kaçırmış oluruz" diye düşünüp ödemesi için yapılmış bir uygulama, benim yaptığım gibi. :)

Amasya Tokat arasında bu yaz 110 luk yolda 122 ile ceza yemiştim, hız limiti yüzde 10 aşma izniyle 121 :) Kamera görüntüsü yoktu, 1 km hızla emsal kararlar olsa da itirazı mahkemesi uğraşmak istemediğimizden indirimli ödemiştik. 

@frknyldrmhocam ülkede 120 km üzeri hız limiti olan yol yok maalesef, itiraz etseniz de boşuna uğraşmış olacaksınız. Geçmiş olsun.

Dün Afyon'da muayene geçtiği için 288 TL ceza yedim.

Aslında sadece ehliyet yeter dedi ruhsat istemedi, ben de söylemedim kontrol etme muayene geçik diye, meğerse plakayı yazmış mecbur yazıldı ceza :)

Bu aralar elinde telefon görürse 288 tl yazıyorlar dikkatli olun..

Geri
Üst Alt