Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

@fcsrn Hocam bu ortalama hız muhabbetini biraz açabilir misiniz? Ben de Ankara-İstanbul arası yol yapıyorum ama üst sınır nedir, nasıl hesaplanıyor kaynak bulamadım.
Koridor Hızı İhlal Tespit Sistemi, karayolları üzerinde belirlenen iki nokta arasında araçların ortalama hızlarını hesaplayarak kural ihlali yapan araçları tespit etmektedir.

Hesaplaması, yolun uzunluğuna göre sizin A’dan B noktasına ulaştığınız süredir. Zaten araçlardaki km/sa dediğimiz şey de saatte katedilen km cinsinden yoldur.

Düzce tamamen EDS dolmuş durumda, bir bakmışınız akşam 60 la  giderken flaşlar patlıyor,ünlü olmuşsunuz:D.Şaka bir yana gerçekten Düzce'de her yer EDS dolmuş durumda.Şirkete her ay ,3 4 tane ceza gelmeye başlayınca ,artık güvenlik kimin saat kaçtan kaça kadar hangi araçla çıktığını not alır oldu.Herkes müzdarip,herkes çok öfkeli :D  Şehiriçinde hız sınırı 50 olduğu için artık psikolojimiz bozuldu...

@fcsrn Hocam bu ortalama hız muhabbetini biraz açabilir misiniz? Ben de Ankara-İstanbul arası yol yapıyorum ama üst sınır nedir, nasıl hesaplanıyor kaynak bulamadım.
Gişelerden geçtiğiniz zaman, katedilen mesafeyi ne kadar sürede gittiğinizi hesaplıyor, eğer ortalama hızın üzerindeyse geçmiş olsun. Otobanda hız sınırı 120km/h, %10 tolerans ile 132km/h olur. Eğer iki gişe arası ortalama hızınız 133km/h olursa ceza siz eve varmadan e devlete düşer bile. 

ee ozaman biraz dikkat edelim bir kaç gün değilmi...

12-13-14 Haziran dikkat edelim...

3EF6278E-DBED-46DD-AD11-91615DF7E0F9.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçenlerde eve bir ceza geldi, Fahri trafik müfettişi bir arkadaş. Normal şeridimde gittiğim bir yolda bana 55/1-A dan ( sürücünün geçme, dönme, duraklama, durma ve park etme gibi haller dışında şerit değiştirmesi) kapsamında bana ceza yollamış. Artık arabamı mı kıskandı, yol istedi mi, vermedim? Ne oldu bilmiyorum :)  132 TL miktar büyük değil fakat bu Fahri müfettiş olayı bana saçma geldi 

Geçenlerde eve bir ceza geldi, Fahri trafik müfettişi bir arkadaş. Normal şeridimde gittiğim bir yolda bana 55/1-A dan ( sürücünün geçme, dönme, duraklama, durma ve park etme gibi haller dışında şerit değiştirmesi) kapsamında bana ceza yollamış. Artık arabamı mı kıskandı, yol istedi mi, vermedim? Ne oldu bilmiyorum :)  132 TL miktar büyük değil fakat bu Fahri müfettiş olayı bana saçma geldi 
Sinyalsiz şerit değiştirmişsinizdir.

Hocam acele etmenize gerek yok eve tebligat fotolu yakın zamanda gelecektir.Ben Çanakkale-Ezine yolunda en son ceza yedim 499tl indirimli 366 ödedim.Bana cezadan 4 ay sonra geldi tebligat geldi.
İtiraz olayı sıkıntı biraz çıkarmı bişey zor derim.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bildiğim kadarı ile geçtiğimiz yılbaşından itibaren e-Devlet şifresi olanlara ceza e-Devlette göründüğü andan itibaren 3 gün sonra tebliğ edilmiş sayılıyor diye hatırlıyorum.

@Terms Doğrudur hocam.Ben 2018 temmuzdu hatirliyorum ceza yedim Eylülde tebligat geldi,o zamana kadar e-devlet şifrem olduğu halde hic bakmazdım cezam varmı diye.Tabii artık ara sıra korkarakta olsa bakıyorum uygulamadan.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Terms genel olarak sinyal konusuna çok dikkat ederim. Bu Fahri trafik müşavirlerinin iş güzarlığı gibi geliyor bana :)

Habibler Arnavutköy yolunda 2 ayda 3 ceza yedim 2018 de 2020 de geldi ceza ben şok 😮 o yolda dikkat edin gelmez deyipte basmayın benim gibi 90 la yedim orası ayrı konu 😅

Herkese iyi akşamlar.Evime gelip beni bulamamış ptt plakamı yazıp not bırakmış.E-devletten kontrol ettim maşallah koridor sisteminde 598₺ ceza yemişiz.Ama çok çok saçma bir konu var ki ben sistemde kayıtlı cezamı herhangi bir ödeme kanalında görüntüleyemiyor ve dolayısıyla ödeyemiyorum.İlla gidip o pttnin kuyruğuna mı girmem gerekiyor? Beyanlı ceza öde kısmı var ama tutanak no falan istiyor.Ceza tebliğ tarihi soruyor.Ceza daha tebliğ edilmedi ki!?! Garip garip işler velhasıl kelam gece gece kafayı yedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Edirne Kesan 14.km, cezayi bugün saat 15:38'de kesmisler, hemen E-devlete yansimis, normalde 3-4 ay sonra E-devlette görebiliyordum

Bugün tatil dönüsü heryerde radar vardi

Geri
Üst Alt