Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Geçmiş zamanda Bilecik - Bozüyük arası radarı gördüm yavaş geçtim. İleride çevirdiler. Dedim radara girmedim. Tamam radara girmediniz ama emniyet kemeriniz takılı değil ordan yazıyorum dedi Memur Bey :)

Geçmiste

Usak/ banaz ilce merkezi gecisi

Bolu /gerede ilçe merkezi gecişi

İkiside 50 Eds sınırlı ilçelermişşş

Birinde 61 digerinde 59 la kitlemislerdi

Bundan sonra o iki ilcede durup yemek yermiyim esnafına para kazandırırmıyım imkanı yok...

*** tekrar ediyorum !!!

Karayolu ilce/il transit sehirmerkezi gecislerinde

Yukarda örnek verdiğim sekilde

İl/ ilce sehir merkezine 15/20 km tabelasını gördünüz, buradan itibaren

Usak 64 plaka !

Önünüzde yanınızda 64 plakalar hangi hızla gidiyorsa sizde onlardan copy+paste sekilde eş hızda gidin

Çünkü oranın adamı nerede radar/eds pususu oldugunu bilir.

Aynı sekilde

Bolu plaka 14

14 plakalar tin tin gidiyorsa sizde aynen o sekilde

Bunlar örnekler !! 81 ilde/ilcesinde aynı kural işler

Sehir merkezi çıkısından 15-20 km sonra karayolu hız sınırına çıkabilirsiniz.
Tebligat geldi. Balışeyh’de hız sınırı 70km imiş. Ben 106km hız ile bir alt cezayı 1km hız ile geçmişim. Dilekçe hazırlayıp iptali için yarın başvuracağım. Emsal kararlar fazlasıyla mevcut 1-2km hız farkıyla ilgili… bakalım ne olacak. Çardak’ta hız sınırı 110km imiş. Ben 136km ortalama hız ile geçmişim. Ona yapacak bir şey yok :)

Kırıkkalede görev yaptım heryerinde EDS var. 70 ve 82 limitlerine harfiyen dikkat edin 😅

Tatil bitti , totalde 2600 km sürdüm. Acaba ceza gelir mi diye düşünürken Nevşehir merkez 70 km hız sınırını %30 + ile geçtiğimden hazineye 1976 TL yazmışlar . Gitti bir depo benzin 😅

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ümraniye şerifali tatlısu cd....

Aracın sağ ön çamurluğuna park halinde motorsiklet düşmüştü motorlu kaçtı polis tutanağı için başvurduğumuzda trafik memurları 4064 TL egzoz 960 tl de cam filminden yazdı aracı trafikten men etti çekiciye yükledi . Men ettiği için tutanak tutulamadı :)) .

Bu arada eleştiri ve sorular gelmeden söyliyim, egzoz kapalı konumda üstünde beyin dahi olmamasına rağmen kapalıyken ses olmamasına rağmen park halindeki araca bunda egzoz var kanısına vararak aracı bağladı...

Tatsızlık üstüne tatsızlık dolu bi cuma yaşamıştım

ankara karum karşısında arkadaşlarla kahve içiyordum polis otosu felan görmedim hiç ama e-devletten şak diye park cezası uyarısı geldi sivil polis foto çekip yazmış cezayı 400 tl hazineye yardımda bulunacam

• Beğen
Tatil bitti , totalde 2600 km sürdüm. Acaba ceza gelir mi diye düşünürken Nevşehir merkez 70 km hız sınırını %30 + ile geçtiğimden hazineye 1976 TL yazmışlar . Gitti bir depo benzin 😅

Bu 2600 km yi 7,1 ortalama ile bitirdiniz diye hatırlıyorum

100 km 7,1 litre
2600 km de 184 litre yakıt alımı olmus

O tarihte 39 lira idi benzinin litresi

39x184

7176 lira akaryakıt kullanım cezası !!!

Peşin ödeme de %25 indirimde yok.

Bundan baba ceza var mı???

Evimin önünde, garajımdan çıkmak için çabalarken garaj çıkışımı bir araç kapattığından dolayı kaldırıma doğru döndüğüm için Fahri Trafik Müfettişi tarafından ceza yazıldı. Söz yok.

Bu 2600 km yi 7,1 ortalama ile bitirdiniz diye hatırlıyorum

100 km 7,1 litre
2600 km de 184 litre yakıt alımı olmus

O tarihte 39 lira idi benzinin litresi

39x184

7176 lira akaryakıt kullanım cezası !!!

Peşin ödeme de %25 indirimde yok.

Bundan baba ceza var mı???
Güneyden kuzeydoğuya giderken 1250 km de 7.1 hesapladı. Dönüş yolunda (gümüşhane, sivas, tokat, ankara, afyon, ısparta) kendimi eğime bıraktım, sabır gösterdim ve son 1300 km de tasarruf sağlayarak genel uzun süreli kullanım ortalamasını 6.5/100 litreye çekmeyi başardım 😂

En son benzinci ceza yazdı. Dedi yıl olmuş 2023, 2000 motor 100 km'de 12-13 litre yakan arabayla gezilir mi ahh be abi dedi. Bi de sen buna fazla vergi de veriyorsundur diyordu arkamdan camı kapattım usul usul...

• Beğen

Geri
Üst Alt