Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

@ogzogz Zaten tolerans i %5 kullanıyorum.

O kadar uzun yolda Adana-Samsun genellikle CC ile

Otoyol 125km/s

Bölünmüş yol 115km/s

Çift yönlü yol 95km/s gidiyorum.

Bu ülkenin insanı olarak bu ülkenin  karayollarında böyle tedirgin böyle huzursuz böyle korkarak araç kullanmak ne üzücü?

Yok 82 miydi ? Yok %10 u  92 miydi

Yok meskun mahal 50 miydi ? 

83 e basarlarmı cezayı ? 

81 iyimi ? 

Suriyede idlibden afrine gidiyor olsan bu kadar gerilmezsin direksiyon başında ????

@Terms alt alta hız sınırları aynı ise muhtemelen biri daha sonradan düzeltilmiştir. 

Daha önce 50 ve 70 olan yerlerde 82 olarak değiştirilmişse her ikisine de aynı yapmışlardır.
Bir an gözümde yanlış canlandı.

Sadece otomobil için 82 tabelası var. Tamam.

Acaba ağır vasıta girmeyen bir yol mu sadece araba koymuşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu Tem otoyoluna radar koymaya başladılar sanırım geçenlerde İstanbul yönü Sapanca civarlarında sol şeritte ilerlerken bi anda karşımda farları açık araba belirdi.

Artık kimlik tespit aracı mı yoksa radar mı bilmiyorum

Bir an gözümde yanlış canlandı.

Sadece otomobil için 82 tabelası var. Tamam.

Acaba ağır vasıta girmeyen bir yol mu acaba. Sadece araba koymuşlar.
Aksine bahsettiğim tabelalar karadeniz otoyolunda. Yanı bölünmüş yol normal hız sınırı 110km/s

Bahsettiğim yabela sadece orada oluyor.

82 hız sırı ve aynı tabela direginde otomobil resmi.

Sanırım anlatamıyorum. Ama bence otomobil hariç 82 demek ama yinede tam anlamak için sordum.

@yer_ucagi_34 Eskiden beri var hocam izmit-sapanca arası üst geçit mcdonaldsın orda oluyor bahsettiğiniz dikkat edin.

Evet, Polis teşkilatını güçlendirme vakfı ve devletimize bağışımızı yaptık çok şükür.

Ne kadar trafik kuralları konusunda bilinçli ve dikkatli bir sürücü olsanız da, bir şekilde alınacak o bağış. 😊

1- Aracımın ucu noktası noktasına kırmızı çizgiye tekabül ediyor.

2-İETT Durak başlangıç tabelası YOK.

3- Bu duraktan otobüs GEÇMİYOR. Evet bildiğiniz geçmiyor.(Güç Kardeşler Anadolu Lisesi durağı, Çekmeköy)

Otobüs geçmeyen atıl durakta tabelaya mesafemi metre çıkarıp ölçmedim diye ceza yedim ve aracım çekildi.

Ben oradayken otoparka 15 dakika içinde 3 araç getirdi çekici. Birini bıraktığı gibi kaptırıp geri gidiyor.

Demem o ki, devletimize bağış yapmak benzersiz bir iç huzuru sağlasa da, bu aralar dikkat edelim dostlar 🙂

Selamlar.

Screenshot_2021-02-03-17-08-21-081_com.google.android.apps.photos.jpg

Screenshot_2021-02-03-17-07-18-326_com.google.android.apps.photos~5.jpg

@erty Geçmiş olsun hocam,görünüşe göre haklısınız itiraz etme hakkınız yok mu cezaya?

Salı günü, akşam eve geç döndüğüm için haliyle park yeri bulamadım. Bizim bu mevkii de ciddi anlamda park sıkıntısı var. Park ettiğim yer, yön işaretlerinin üzeriydi. Yani ceza haklı. Ama maalesef dediğim gibi bazen mecbur kalıyor insanlar yasak yerlere park etmeye.

1599B17D-2CF0-4BE8-A179-7742FB29C4D2.jpeg

@erty Geçmiş olsun hocam,görünüşe göre haklısınız itiraz etme hakkınız yok mu cezaya?
Hocam aracı çeken trafik memuru kanunun kaç metre olduğundan bile bihaber. 30 metre diyor, kanunu gösterdim, öğrendi. Durağa gelmeden ve durak sonrası 15 metre diyor kanun, 15 metre geride durak başlangıç tabelası da zorunlu ama tabela da yok. Fotoğrafları gösterdim, ayıptır dedim, sonra sessizlik oldu. Emir kulu belli ki. 50 araç çekeceksin bugün diyorlar kota koyuyorlar belli ki onlar da çekiyor işte.

Yedieminde sigaradan dumanaltı olmuş bir otopark kabini, hem pandemi hem yeşilay kanununa aykırı şekilde burada sigara içiyorsunuz, bir de vatandaşa kanun uygulamaya çalışıyorsunuz diyince orada da bir sessizlik. 🙂

Eskiden UYAP denilen bir sistem üzerinden itiraz yapılıyormuş ama o yolu da kapatmışlar. Tek yol iptal için dava dilekçesi vermek, Vatandaş nasılsa dava konusu etmez deyip bildiklerini okuyorlar burada kısaca. Sağlık olsun diyoruz biz de.

Geçmiş olsun size de. Cezanın iyisi olmaz ama 25 EUR bize göre iyi. Bizim para birimiyle 300'lük olduk biz 🙂

• Beğen
Tepkiler: SCC
Salı günü, akşam eve geç döndüğüm için haliyle park yeri bulamadım. Bizim bu mevkii de ciddi anlamda park sıkıntısı var. Park ettiğim yer, yön işaretlerinin üzeriydi. Yani ceza haklı. Ama maalesef dediğim gibi bazen mecbur kalıyor insanlar yasak yerlere park etmeye.

Ekli dosyayı görüntüle 42695
demek almanyada da park sıkıntısı var hocam :)  ben arabayı çıkarmaya korkuyorum yer bulamıcam diye :(  bu arada geçmiş olsun

@furkanmk7 evet hocam maalesef bizde de park sıkıntısı var. Ben de aracı çoğu zaman çıkartmaya çekiniyorum park yeri bulamıyacağım diye. aslında semtten semte değişiyor benim oturduğum semtte daha çok yaşlılar oturduğu için arabalarını sadece alışverişten alışverişe kullanıyorlar küçük yani bizim sokakta park yeri hiç boş almıyor diyebilirim. 

@erty hiç adil bir durum değil hocam bu nedense aracın fotoğrafını çeken kişi fark ettiğim kadarıyla otobüs durağını bile çekmemiş o açıdan çekmemiş daha doğrusu şu an size kesilen ceza tamamen haksız bir ceza olduğunu düşünüyorum. Sadece ceza kesseler de anlardım fakat aracı çekmek büyük haksızlık

@furkanmk7 evet hocam maalesef bizde de park sıkıntısı var. Ben de aracı çoğu zaman çıkartmaya çekiniyorum park yeri bulamıyacağım diye. aslında semtten semte değişiyor benim oturduğum semtte daha çok yaşlılar oturduğu için arabalarını sadece alışverişten alışverişe kullanıyorlar küçük yani bizim sokakta park yeri hiç boş almıyor diyebilirim. 
binaların çoğunda otopark yok sanırım, bir de sizde silecek kaldırma sökme, yumurta atma falan yapıyorlar mı :)  

Geri
Üst Alt