Jump to content

erty

Üye
 • İçerik sayısı

  96
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

89

erty Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ertuğrul Gazi Budur
 • Yaşadığım Yer
  istanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. erty

  Çamurluk Değişim mi Tamirat mı?

  Geçmiş olsun, bu kazada aks taşıyıcı ve bağlantı aksamlarına da şüpheyle yaklaşmak gerek.
 2. Hocam rüzgar sesine etkisi olabileceğini düşünüyorum bu parçanın açıkçası. Tam da Golf'ün zayıf karnı olan kelebek camı civarında. İptal edilmesi kötü olmuş.
 3. Hocam sağolun, o bölgede çıplak vidalar Golf standartlarına yakışmayan bir görüntü, o yüzden mutlaka kapak vardı başına bir şey geldi diye düşündüm açıkçası. O zaman VW lafım sana, ne istedin avuç içi kadar kapaktan 😄 Parça kodunu bulabilirsem temin etmeye çalışacağım. Görüntüyü geçtim rüzgâr yalıtımına mutlaka etkisi vardır.
 4. Hocam, Musa hocamın dediği gibi 2016 sonrasında kaldırmış da olabilirler bu kapağı, emin olmak için biraz araştırayım.
 5. Hocam yukarıdaki postta bahsettiğim izmaritlerden kıl kapmıştım zaten kapaklardan dolayı sinirim zıpladı girişecektim servise. Eminsiniz değil mi, kılıçları kınına sokuyorum 😄
 6. 2016 öncesinde olup sonrasında olmama gibi bir durum olabilir mi hocam?
 7. @AhmetCakmak sağ kapıda da yok hocam. Sol önden gelen rüzgar sesinde biraz farklılık var gibi geliyor bugünlerde o yüzden ekstra dikkat ettim o bölgeye. Tuhaflığı o zaman farkettim. Sol taraf unutuldu da, sağ taraf kanatlanıp uçtu herhalde. Servisi arayacağım Pazartesi, bakalım ne diyecekler. (Avek Ümraniye) Geçen hafta park sensörü için sökülen tamponun iç braketlerinden de izmaritler çıkmıştı, araç serviste işlem görürken sigaraları tamponun iç tarafında söndürmüşler. Arayıp sayacaktım da neyse demiştim. Yetkili servis bir de bunu yapan.
 8. Merhaba, Midline Plus sahibi arkadaşlardan bir ricam var. 2016 model aracımın ön kapısındaki vidalar gözüme tuhaf geliyor bugünlerde. Birkaç ay evvel çamurluktaki bir hasar nedeniyle sol ön kapıya da ayar yapılmıştı. Bir paylaşımda comfortline araçta bu vidalar için siyah bir kapak olduğunu görünce benim araçta da bu muhafazalardan var mıydı acaba şüphesi oluştu. İşin ilginci diğer kapıda da yok öyle bir kapak. Böyle çıplak vida görüntüsü hatırlamıyorum ya da dikkatimi çekmedi bilmiyorum. Tüm midline'larda böyle mi acaba, ben mi kuruntu yapıyorum? Teşekkürler.
 9. erty

  Çamurluk Değişim mi Tamirat mı?

  Hocam fikir vermesi bakımından söylüyorum. Maliyet açısından macun-boya/göçük düzeltme ne dediler bilmiyorum ama aynı çamurluk aynı renk 2050 TL'ye işçilik dahil değişim yapıldı aracımda geçtiğimiz yaz sonu. Yükselmiştir bir miktar muhtemelen. Öte yandan boyasız göçük düzeltme ile kurtarılabilir gibi duruyor.
 10. erty

  KELOĞLAN GERİ GÖNDÜ :)

  Hocam hoşgelmişsin, gittiğin de belli olmuştu, geldiğin de belli oluyor. 🙂 Sevindim.
 11. erty

  5D Paspas takımı

  Hocam bu renk de güzel ama siyah renk olsa efsane ürünmüş. İlk kez bu kadar cuk oturan bir paspas seti gördüm. Çok tok duruyor. İyi satışlar.
 12. erty

  Kaza

  Geçmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın. Mekanikte bir tuhaflık sezmiyorsanız da lifte kaldırtıp baktırmanız iyi olur. Rot-balans yapılınca sorun yoksa acele etmeden yetkili servis haricinde de iyi bir usta araştırma şansınız olur. Öte yandan ülkemizde ticari taksi ile bir kazaya karışmak en istemediğim şeylerden biri. Umarım sizin karşılaştığınız hak hukuk bilen bir arkadaştır.
 13. erty

  SİLECEK ÖNERİLERİNİZ?

  Yan sanayi sileceğin mekanizması orijinal gibi baskı yapamaz diye lastik değişimi öneriliyordu, o kadar zorsa mekanizmada milimetrik de olsa fark yaratacaksa gerek yok hocam. RBW alıp geçeriz artık 🙂
 14. erty

  Golflerimizde ince düşünülmüş detaylar.

  Hocam 0.5 kesmiyor beni, 4 kapıya da 1,5 litre koyuyorum ben yazın hatta Golf'ün en sevdiğin özelliği nedir deseler ilk 3'e ön tarafı geniş kapı ceplerini koyarım düşünmeden. büyük rahatlık.
 15. erty

  Türkiye Sigorta Kasko?

  Hocam ufak bir ekleme yapayım, karşı tarafın aracı Allah korusun komple yanıp kül olmadığı müddetçe 250bin TL İMM +42bin TL trafik sigortası yaklaşık 600bin TL'lik bir aracın ağır hasar bedelini fazla fazla karşılar. Böyle bir durumda tamir ile hasarlı satış arasında mukayese yapıyor bildiğim kadarıyla sigorta şirketi, 600bin TL'lik bir araç tamir edilebilir durumdayken perte ayrıldığında sigorta şirketine maliyeti en fazla 300bin TL oluyor yani. 250bin TL fena rakam değil aslında ama yine de özellikle büyük şehirlerde ihtiyatlı olmakta fayda var. Zincirleme kaza durumu da olabilir Allah korus
×
×
 • Yeni Oluştur...