Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Ekli dosyayı görüntüle 49086

Sivrihisar-Ankara arası Polatlı civarında 2 ayrı radar ekibi var. Birini karşı yönden gelenlerin selektörleriyle farkedip geçtim ama ikinciye az bir farkla yakalandım. Aklımda 120 km/h kaldığı için 130’la gidiyordum. Radar aracını çok uzaktan farkedip frene yüklendim ama ne çare, az ilerideki amcalar elini öptürdü. :)  Bölünmüş yollardaki hız sınırının 110 km/h olduğunu da 314₺’ye hatırlamış oldum.

Herkese güvenli sürüşler dilerim.

Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler…
Kuzey marmara otoyolunu tercih edin bundan sonra !!!

170 

270

370 

Işık hızında bile (300.000 km/sn)

Radar/sonar/pusu/tuzak tehlikesi yok.

Malum köprü açılışında motorcu vekile 330 bastırdılar. Tiyoyu verdiler çaktırmadan.

300-400 

Bugattisi olan 600 basabilir diye !

@yunusaktas91 120'yle alakalı bir değişiklik yok 121 hatta. Kendi aracım için söyleyim bölünmüş yolda sapmayla beraber kadranda 126'ya kadar limit aşılmamış oluyor.

Burada gezici radar oluyor söğüt ağaçlarının altında, köşeyi döner dönenmez yakalıyor.

1-1.5 km ilerisindeki opetin öncesinde çevirmesi :)

Kuzey marmara otoyolunu tercih edin bundan sonra !!!

170 

270

370 

Işık hızında bile (300.000 km/sn)

Radar/sonar/pusu/tuzak tehlikesi yok.

Malum köprü açılışında motorcu vekile 330 bastırdılar. Tiyoyu verdiler çaktırmadan.

300-400 

Bugattisi olan 600 basabilir diye !
Hocam 1 haftadır 2000 km’ye yakın yol yapıyorum, iç anadolu doğu batı poyraz karayel otoyolu olsa kullanırdım vallahi. Hem Kuzey Marmara’yı kullanmasak da parasını vermiyor muyuz? Öyleyse kullanıp radar şüphesinden kurtulmak en temizi. Sivas’ta otoban vardı da biz mi kullanmadık?  :)

• Beğen
Tepkiler: SCC
bayramda gişeler çalışmayınca (izmir çeşme otoyolunda) ortalama hız da çalışmıyordur diye umuyorum, çalışıyorsa da zor ama 2. kademe olur inşallah  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ozan Karsavuran ortalama hız sistemi gerçekten çalışıyor mu diye bir soru yönelterek farklı bir tartışmaya sebebiyet vereyim o halde :))

@Ozan Karsavuran ortalama hız sistemi gerçekten çalışıyor mu diye bir soru yönelterek farklı bir tartışmaya sebebiyet vereyim o halde :))
bizzat yemedim (ilk kez otoyolda bastım) ancak duydum. Birde dayımın arkadaşı var depremden sonra çeşmeye taşınmışlar her gün gidip geliyor yani, çalışıyor demiş.

Pazartesi Ankara batı çıkışında efsane sürpriz bir ceza yedim. Muayenesi bitmiş araçla trafiğe çıkmadan. Memur ile diyaloglarımız görülmeye değerdi :)   araç 2018 ağustos trafiğe çıkışlı, meğer muayene tarihi aracın Türkiye ye gümrükten girme tarihi olan 5 haziran dan itibarenmiş. Ruhsatta küçük bir hücrede yazıyor olsa da ben eski düzene göre ağustos olarak aklımda kaldığı için 314 tl yi hakettik 🤷🏻 7 günlük dokunulmazlık evrağı düzenledi memur bey. Pazartesi gecikmeli muayene var. Herkese kazasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Pazartesi Ankara batı çıkışında efsane sürpriz bir ceza yedim. Muayenesi bitmiş araçla trafiğe çıkmadan. Memur ile diyaloglarımız görülmeye değerdi :)   araç 2018 ağustos trafiğe çıkışlı, meğer muayene tarihi aracın Türkiye ye gümrükten girme tarihi olan 5 haziran dan itibarenmiş. Ruhsatta küçük bir hücrede yazıyor olsa da ben eski düzene göre ağustos olarak aklımda kaldığı için 314 tl yi hakettik 🤷🏻 7 günlük dokunulmazlık evrağı düzenledi memur bey. Pazartesi gecikmeli muayene var. Herkese kazasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Dün keşandan Gelibolu istikametine giderken birkaç yerde eds işareti vardı.
Birinden geçerken 50 km sınır olan yerden 60-65 ile geçtim ve gri renkli pusu tabelası patladı çakarak.
Hanım "Geçmiş olsun"dedi.
Yakında kokusu çıkar.
450 km 100 le kağnı gibi gitsen ne olur.Adama böyle bilezik gibi...
Çanklakkale köprüsü epey ilerlemiş acaba geçiş ne kadar olcak.Şu an feribot 75 TL.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SCC
@slck  Malkara girişlerinde 82 sabit radar var, Keşan içinde ise eds var ortalama 77 km yi gecerse yazıyor hocam. Işık patladıysa yazmıştır.

Dün keşandan Gelibolu istikametine giderken birkaç yerde eds işareti vardı.
Birinden geçerken 50 km sınır olan yerden 60-65 ile geçtim ve gri renkli pusu tabelası patladı çakarak.
Hanım "Geçmiş olsun"dedi.
Yakında kokusu çıkar.
450 km 100 le kağnı gibi gitsen ne olur.Adama böyle bilezik gibi...
Çanklakkale köprüsü epey ilerlemiş acaba geçiş ne kadar olcak.Şu an feribot 75 TL.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çanakkale gecilmez den , (geçmeme garantili )

Çanakkale 50 dolara gecilir günlerine geldik (geçme garantili)

Ceza yiyen herkese geçmiş olsun.

ben adaletsiz sisteme çok takılıyorum, şehir içi 50 olur, şehirler arası normal ve ayrılmış yolu 90-110 yap paralı yoluda 120 sabit yap.

bi yerden geçiyorsun 90  az ilerde 50 az ilerde 110, az daha ilerde 70 saçma saçma işler .

en sinir olduğum şey şehirler arası yollara ışık koymuş şehirler , daha şehir olmayı becerememiş olarak görüyorum.

Daha öncede yazdım ama, birinize faydam olur bi ceza eksik yeseniz, bende sizde sevinirsiniz.

daha önce Eskişehir gidiş gelişlerimde çok ceza yedim.

Ceza hiç iyi bir his bırakan bişey olmadığından, telefonunuza radarbot’ u kurun eskişehir çanakkale yollarında çok işime yaradı ayarlardan uyarı mesafesini en uzun mesafeye alın oda 1km  kala size sesli radar var, diye uyarı veriyor.

genelde polislerin seyyar durdukları yerlerde kayıtlı. Onlarda polis yoksa bile uyarıyor. Bazen karşı yoldaki radarlara boş yere uyarıyor ama hayat kurtarır.

sygic paralı kullanmayı düşünenlerde navigation diye bir uygulama var birebir aynısı, hatta aynı haritayı indiriyor. O da ayrı program.

Ayın 24 ünde yanlış parktan ceza yemişim. Ve de ne park yapılmaz tabelası ne yaya geçidi vs hiçbir şey yokken 😂 amma velakin börekçi park ettirdiği için cezayı ödeyip onlardan tahsil edicem. Sarıyer Çayırbaşı bilice börekçisi giden olursa dikkat etsin 

A846EBA5-F3BE-4E02-83CE-F568FC2FB338.jpeg

Geri
Üst Alt