Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

@Kordi_gs Börekçiden tahsil etmek sizi zahmete sokmayacaksa dert değil. Ama olur da ceza size kalırsa ve bahsettiğiniz kanıtlar varsa itiraz edin, belki müfettişten şikayetçi bile olabilirsiniz. Yazık günah kimse parayı sokaktan bulmuyor…

Giresun Gorele de ana caddenin arkasindaki caddede Belediye ye ait yol kenari park yerine park ettigim ve 3 lira park ucreti ödediğim halde hatali parktan ceza yedim. Cevreden duyduguma gore yabanci plakalarin hepsine yaziyorlarmis. (Plakam 34 )

Emniyeti arayip durumu anlattim ve verilen cevap su sekilde :

--- Valilik bu caddeye park etmeye izin vermiyor, bize verilen talimat böyle

-- Ama belediyenin park gorevlisi var ve yola cizgi cizmisler ayrica ucrette alıyorlar. 3 lira odedim ve makbuzumda mevcut.

---- bizi ilgilendirmez beyfendi, paranizi geri isteyin veya mahkemeye gidin.

Edit----

Tabi bunu 3 saat sonra e-devletten gelen mail ile öğrendim. E DEVLET olmasa aylar sonra gelecek belki de tutanak veya hic haberimiz olmayacak.

Borekci menuye eklesin

Böreğin yanında trafik cezasi bedava

127 km/h ile Rize Ardeşen yolunda radar hız cezası yedim :)

FSM Hastanesi önünde tehlikeli şekilde şerit değiştirmekten fahri müfettiş tarafından ceza kesildi. Araç şirket aracıydı. Üzerinde gps var. Her gün o yolu kullanmama karşılık o gün o saat diliminde araç park halinde ve ben marmararaydaydım. Maalesef tüm delillere rağmen şirket hem uğraşmadı hem de benden kesti parasını. Bende araç kiralık diye mahkemeye gidemedim.

Masallah acayip de hizli calisiyorlar gece yolladilar sagolsunlar 😄

Ekli dosyalar

• IMG_20211028_111009.jpg
    IMG_20211028_111009.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 39
İzmir Urla Devlet hastanesi bahçesinde kaldırıma park ettim diye 144 TL ceza yemişim.
Niye yazdılar demiyorum ama şehir içi trafiği rezil halde iken Alsancak, konak, hele Buca trafikte dert sahibi iken görev aşkı ile çalışan polisin bana hastane bahçesinde denk gelmesi trajikomik olmuş.

Osmangaziden , kuzey marmaradan
300 le geçmek serbest.

Millete Cezayı baştan kesip , uyutuyolar.

İst -izmir 360 ödedim ,8 şerit formula pist muadili yolda bastım radar yok diyene anlayana!?

İzmir Urla Devlet hastanesi bahçesinde kaldırıma park ettim diye 144 TL ceza yemişim.
Niye yazdılar demiyorum ama şehir içi trafiği rezil halde iken Alsancak, konak, hele Buca trafikte dert sahibi iken görev aşkı ile çalışan polisin bana hastane bahçesinde denk gelmesi trajikomik olmuş.
Hastanelerin etrafını dört dolanıyorlar hocam zaten.Daire çiziyor adamlar etrafında. :)
Nereden düşeceğini biliyorlar haliyle

2 ay once sinop Gerze yolunda 143 km ile 1338 TL ceza yedim.
Gerci kadranda 180 den asagi dusmemistim :)

2016 ve 2017 yıllarında 2 kez trafik cezası yedim.

1.si Nevşehir ili ürgüp ilçesi otobüs terminali girişine yakın yere araç park ettiğim için.
Terminal girişine doğru uzanan kaldırım var kaldırıma yanaşıp park ettim park ederken kaldırımın hemen bitimine yani terminal girişine yakın yere park etmedim hatta önümde ve arkamda park etmiş araçlar vardı kaldırım boyunca, ben iki aracın arasına girdim araya park ettim o zaman yedim hatalı yere parktan büyük ihtimalle önümdeki ve arkamdakipark edenlerde ceza yediler.

2.si yine Nevşehirde oldu. Aksaray istikametinden Nevşehire girince çevre yoluna giriyorsun Forum alışverişmekezinin yanından geçen çevre yolu bahsettiğim yer. Tam forum istikametine doğru giderken yol rampa aşağı araba kendiliğinden hızlanıyor hızını korumak için frenlemen gerekir.
Hafta içi idi öğlenden sonra tam saatini hatırlamıyorum. Rampanın en sonunda aşağı inişte tatlı bir viraj var sağa doğru orada Hız sınırı 70 imiş ben 88 le radara girmişim. Halbuki daha önce oradan farklı zamanlarda 100-110 km hızlarla geçtiğimde oldu ama ceza yememiştim.

Her iki cezayıda postaneden tebligat geldiğinde haberim oldu. 15 gün içinde paşa paşa ödedik te %25 indirimli ödedik.

Şuan içinde kulağına kurşun trafik cezam yok inşallah ta olmaz..

Ankara merkez

Eskisehir yolu

Hacettepe köprü/ümitköy köprü
Arası
Beyaz egea pusu atıyor artık

Çay + kek bedava

Radara keklenmek 320 lira

Angaralılar dikkat !!!

Geri
Üst Alt