Golf 7 için 16 inç dover jant'tan 17 inç jant'a geçmek konfor kaybı yaşatır mı? Ve 17 inç jant-lastik öneriniz nedir?

@frknyldrm Hocam sizin 18 WRC jantlar ayrı bir güzel duruyor. Onlara lafım yok :)   17 Durban tarzı replikaları almaktansa 17 çıkma güzel bir dijon alınabiliyor. Fiyatlar aşağı yukarı aynı , o yüzden replikaya gerek yok bence :)  

Evet , orijinalden yanayım

ancak bu araca üzerindeki aksesuarlar nedeniyle Dijon yakıştıramadım.

Yukarıda da yazdım, "spor kıyafet altına kundura gibi durur" düşncesindeyim.

Hiç aksesuar olmasa Dijon tamamdır,

bu görüntü 18 jant istiyor bana göre.

17 inç  olacaksa sahibindende Leon fr jantları var lastikli..

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-17-orjinal-fr-jant-ve-lastik-cok-temiz-927208222/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-orjinal-fr-jant-uygun-fiyata-927141266/detay

Beğenirseniz neden olmasın..

Moderatör tarafında düzenlendi:
17” jantta konfor kaybını en az seviyede yaşamak için Michelin Primacy 4 ile bu sağlanabilir

Bende 16 dover dan 17 Madrid'e geçtim herhangi bir konfor kaybı hissetmedim. Madrid de şık duruyor bence 

Doverleri de satmadım kışlık lastikle kullanıyorum.  Ama bir an önce yaz gelsin de madrid leri takayım istiyorum 🙂 zaten istanbulda 3-4 aydan fazla takılmıyor kışlıklar

16" hitadan 17" dijona geçtim ve uzun süredir kullanıyorum. Aracı ailemle de kullanırken rahatsızlık yaşamadım 17" dijon, madrid, sebring hangisini temiz bulursanız alabilirsiniz. Eksisi bence yok denecek kadar az.

@ogzogz Araç dış aksesuarları: Tavan siyah film kaplama, ayna kapakları piano black boya, camlarda 3 numara ziebart film, krom çitalı rüzgarlıklar, krom cam çitası, marşpiyel ve piano black marşpiyel lipi, ortası piano black ön karlık, krom difüzör.

ddd.jpg

Peki şimdi sizlerin zevkine güvenerek, mevcut seçim listesine Madrid jantları da ekleyerek tekrar ve son kez soruyorum: Yukarıdaki aksesuarlara sahip gördüğünüz araca, aşağıdaki hangi jant yakışır?

4 Ayrı Jant.jpg

@frknyldrm hocam piyasada satılan bütün madrid, durban ve verona jantlar replika mıdır yani bunların replikalarının fiyatları 3-5 bin TL civarı ise orjinallerinin fiyatı 15-20 bin TL dir sanırım. Peki piyasada satılan dijon jantlar orjinal midir, orjinal ise neden 3-5 bin TL arasına satılıyor? Yani diğerlerinin replikası var da Dijon'un neden olmasın ki? Ben bu konuyu hiç anlamadım çünkü piyasada ne kadar jant varsa hepsi üç aşağı beş yukarı aynı fiyata satılıyor 3-5 bin TL arası ve hepsi de replika deniyor. Bu jantların orjinal fiyatları 15-20 bin TL falan olması gerekiyor herhalde ama ben hiç o fiyatlı bir janta rastlamadım. Zaten bu 3-5 bine satılan jant ilanlarının hepsinin başlıklarında da "Orjinal" ibaresi var ama siz replika diyorsunuz.

Yani misal büyük bir jant üreticisi firma, Madrid adını verdiği bir modeli üretip, patentini alıp tüm dünyaya 3-5 bin dolardan satışa başlıyor, bunu gören yan sanayi üreticileri de aynı Madrid jantın replikasını üretiyor ve 3-5 bin TL'ye satıyor. Mevzu bu mu? Eğer bu ise Verona, Durban, Madrid, Dijon vs bu jantlara ismini veren ve bunları orjinal olarak üretip patentleyen şirketlerin adları neler hocam, hiç duymadım da? Zira dediğim gibi bu jant konusundaki, orjinal-replika mevzusunu bir türlü anlamadım.

Misal benim aracım fabrika çıkışı 16" Dover jant ile çıktı, o halde bu orjinal bir jant ve ismini bilmesem de bunu üreten patentli, dünya markası bir Jant üreticisi var. Aynı jantı birebir aynı tasarım ile daha ucuza üreten taklitçiler ise bu jantları, markasız olarak sadece gerçek üreticisinin model ismi ile (durban, dijon, verone, madrid) markasız olarak kaçak mı satıyor? Peki bu durumda gerçek jant şirketleri, kendi ürünlerinin tasarımını taklit ettikleri gerekçesi ile bu taklitçi üreticilere dünya çapında dava açmıyor mu? Eğer öyle ise piyasada gerçek orjinal janta kim o paraları veriyor ki ben hiç rastlamadım çünkü. Ve gerçek bir jant markasının ürettiği jantta kullanılan malzemede çelik kullanılıyor da, bu jantı taklit ederek üreten şirketin ürettiği replika jantta alüminyum mu kullanıyor? Öyle ise bu bizi replika jantın, orjinalinden daha dandik, çatlayabilen, kırılabilen, bozulabilen bir ürün olduğu sonucuna mı çıkartıyor, çünkü bu durumda replika jant ile seyahat etmek çok tehlikeli. Kusura bakmayın bu konuyu gerçekten bir türlü anlayamadım o yüzden bu sefer sizden öğrenmek istiyorum.

Ona göre bir jantçıya girip "Elinizde orjinal durban, dijon, verona yada madrid ile bunların çakmaları var mı? Var ise orjinalleri ile çakmalarının fiyatları ve aralarındaki farkları öğrenmek, hepsini yan yana görmek istiyorum" diye sormak istiyorum gerçekten :)

Benim de oyum 17" Madrid jantlara. Önceden kendi aracıma uyguladığım 17" FR jantı @ogzogz hocam paylaşmış. ET değerleri itibariyle Dijon'a göre daha tok bir görüntü sağlıyor sanki spacer varmış gibi. Ama aracınızda siyah detaylar olduğu için Madrid daha iyi durur diye düşünüyorum.

Beyaz golfe madrid çok yakışıyor ama yok boyası attı şöyle oldu böyle oldu mevzuları varmış galiba tabi emin değilim ama güzel. Allstar araçlar genelde beyaz hepsinde madrid var güzel duruyor.

Yalnız en başta ortalık malına döndü diye burun kıvırdığım clubsport'a şimdi bir baktım da gözüme bir ayrı hoş gözüktü gerçekten, zaten geçen seneden beri hep gönlümde clubsport vardı ama hem herkeste gördüğüm için hem de boya atma mevzusu olduğu için almamıştım. Şimdi ise yine aklımın bir ucu clubsport'u bırakmıyor, silemiyorum yani kafamdan. @Fenerizm_7 hocamın profil fotoğrafından şimdi görüp kopyaladığım clubsport jant'ları da 5. tercihim olarak mevcut jant listeme ekledim. Tabi o jantlar sanırım 18" ama ben yine de 17" yazdım. 

Ne dersiniz üstatlar, clubsport'tan uzak mı durmam gerekiyor yoksa alınabilir mi? Ayrıca internette bir türlü beyaz bir golf 7 üzerine takılı 17" inç bi clubsport bulamadım. Bu konuda elinde görsel olan var mı acaba?

4 Ayrı Jant.jpg

@ilkersezgin10 clubsport'un ortalık malına dönmesi, dover  jantların tüpçü jantına benzetilmesi, tercihini orijinal bir arabadan yana kullanacak alıcının da kıl birine benzetilmesi gibi durumların erken bir benzetme olduğunu da anlamış oluyoruz..

Son eklediğiniz görseldeki jant 17 inç.

@frknyldrm 

Hocam söylemiyim söylemiyim diyorum da bence wrc leri yol yakınken çok yıpratmadan verin satışını size başka jant bakalım.

Geri
Üst Alt