27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

@Vagaydinyeter hem DH forumda hem burada sürekli bir impression golf övmeler. yani iyi ki bir golf aldınız her yerde reklamını yapıp duruyorsunuz. yemin ederim doğuş satacağı arabayı bu kadar övmüyordur. 

biraz rahat bırakın kendinizi de başkalarını da, tamam çok mantıklı bir hareket yaptınız, alt dilimden aldınız bir daha bu firsat gelmez anladık tamam en iyisini yaptınız, ok.

42- 52 sn arası hissettiklerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu yorumu beğenen krym ve donanımhaberci ahmet hocam

gerçekleri yazıyorum. Araç fiyatları pahalı diye başka bir konuda konuşabiliriz tabiki...

imp övmeler demişsnz :) ne övecektik hocam bu sayfadada rahatsızlık var golf 8  övmeyelimde corsamı övelim donanımcılar gibi.

@Vagaydin Yorumlariniz birbirini tutmuyor, ben hala siz enistenize mi aldiniz yoksa kendinize mi alacaksiniz, veya birkac tane  mi aldiniz anlamadim

Ama en son enisteniz icin bakiyordunuz, bulamiyordunuz, sonra bunlar firsat araci-parasi olan kacirmasin diye paylasim yapmaya basladiniz, hem burada hem dh'de

Bütün yorumlariniz bir araya getirdigimde bence siz al-sat veya galericilik yapan, elinde bir sürü golf 8 olan birisi gibisiniz ama tabiki bunlar tahmin, bu sekilde bir ithamda bulundugum icin kusura bakmayin ama haksizmiyim?

Golf 8 icinde, kendi klasmaninda degerlendirilir, forumdaki arkadaslar benim kasim ayinda  mk 7.5 sattigimi ve inatla mart ayina kadar arabasiz kalip golf 8'i bekledigimi bilir, golf 8'i ve fiyatini gördükten sonra Passat aldigimida bilir, golf 8'e karsi ön yargim yok ama bence fiyatina göre golf 8 simdilik alinmaz ama simdilik, rakiplerininde fiyatlari yükselsin, o zaman degerlendirilir. MK 7-7.5 satilip MK 8 alinmaz, km yüksek ise MK8 degerlendirilir.

%50 de Golf artık yok bakalim kac adet satacaklar. Ben bu insanlara şaşıyorum gerçekten. Valla ihtiyaç diyip alana eyvallah ta biz fiyatlar asagi insin diye beklerken yukarı cikmaya devam ediyor. Liderimiz sağolsun dünkü lafindan sonra ekonomimizde çok saglam olduğu için yukarı devam ediyor. Hakkimizda hayirlisi olsun Mb başkani da faizler sabit kalacak mesaji veriyor. 3.ceyrekten sonrasina bakacağız, birde biden Erdoğan görüşmesinde ne olacak...
Ümmet liderlik bekliyor.

Bir geri görüş kamerasına bir durban janta yenileceksiniz ; )

Aslan golf8 Kaplan golf8 Temiz golf8 Süslü golf8

ilk baktığımda life zannettim Impression mış. Aklınızdan zorunuz olmalı. Bu parayı sen bu arabaya verir misizn. Yoksa reklam mı yapıyorsun burada. Arabada sunroof yok dsg yok.

Birde yukarıda yazmışsınız bu aracı %50 lik dilimden bekleyen varsa iyi beklemeler demişsiniz. Ne yapacağız boş paket golf 8 i 300 bin tl ye mi alacağız. 

Bu dediğiniz fırsat aracı benim gözümde 200-210 bin tl ederi var. Fazlası savurganlık olur.

liste fiyatlarına bakmamak lazım st gidip fiyat almak lazım.

485bin liste fiyatından 357bine düşmüştü 6 ay önce doğuş maslak.troc rline için 

@tiesay 

Fiyat listeleri her zaman olduğu gibi yanıltıcı, satış temsilcisinden net fiyat almak lazım. 

Şu anda golf 8 impression manuel için  289bin lira bana sorarsanız sadece kağıt üstünde. Tahminim 240bin lira civarından vereceklerdir. 

Başka bir konuda da yazmıştım, bir arkadaşıma 2021 Astra 1.4t 145bg otomatik aracı geçen hafta 236bin liradan bağladık. Benzer şekilde C sınıf otomatik araçlar 240-250bin bandından bulunabiliyor.

Manuel golf şayet döviz kuru coşmaz, devlet ötv matrahı ile oynamaz, daha büyük bir araç tedarik sıkıntısı olmazsa satılacağı fiyat 240bin bandında olmalıdır. 
Hocam edition otomatik astra liste fiyatında 316bin görünüyor. Sanırım o da zamlanmış. Buradan yüzde 50ye sokabiliyorlarsa hala çok iyi.

200bine golf mü alınırdan 300bine golf mü alınıra geldik. Golf aynı golf ama malesef paramızın alım gücü gerçekten çok düştü. C HB hangi araç ucuz ki? 

Ben artık Alman arabalarıyla diğerlerinin farkının kapandığını düşünüyordum ki dün 2020 megane ile uzun yolda yanıldığımı anladım.  Aracın başlangıç fiyatı 229bin

Bu arada ikinci el piyasası ile ilgili bilgi vermesi açısından 1.5 golf high yada leon fr aradığımızı söylemistim. Dün 260bine hatasız fr aldık arkadaşıma. Araç donanım olarak çok güzel ama fr olması sebebiyle golfe göre hayli sert. 

20210602_121416.jpg

Beyler allah aşkına para birimimiz erimiş gitmiş.

hala bu şu para edermi şu bu para edermi gibi muhabbetlerdeyiz.

golf etmezde clio kaç para sizin araba piyasasından haberiniz varmı ?

Hiç markete vs çıkmıyormusunuz ?

leon nasıl ediyor diye kendinize sormuyormusunuz ?

o etmez bu etmez yok  250 kere maşallah yok 300 kere süpannallah

almadığınız arabayı boş yere eleştirmeyin  boş dediğiniz arabadaki özellikleri atıyorum life ile dışdan birebir aynı olan bir araç...

STANDART ÖZELİKLER:

10'' DİJİTAL GÖSTERGE PANELİ(HAYALET EKRAN) ( hepsi aynı )

8 “ MULTİMEDYA EKRAN ( style ile nerdeyse r line ile aynı )

LED ÖN VE ARKA FARLAR ( life ile aynı)

16'' NORFOLK ALAŞIM JANT ( life aynı )

ELEKTRİKLİ ISITMALI YAN AYNALAR

FONKSİYONEL DERİ DİREKSİYON

ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA 

DİJİTAL KLİMA

START & STOP

ELEKTRONİK EL FRENİ

İKİNCİL ÇARPIŞMA FRENİ

AUX/USB

BLUETOOTH

+ 4 opsiyonlu olanlardan denk getirdiyseniz zaten... 

Standart impression a göre ekstralı opsiyınlu paketler 

Işık görüş paketi-  ( life style )

-Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ( life style )

-Yağmur sensörü ( life style )

-Eve geliş “Coming Home” fonksiyonu ( life style )

-Evden çıkış “Leaving Home” fonksiyonu ( life style )

-Far sensörü ( life style )

-Fren fonksiyonlu Hiz sabitleyici (direksiyondaki tuş serisine dikkatli bakarsaniz farkedersiniz)    ( life style )

App connect multimedia (apple carplay - android auto- mirrorlink destekler youtube video izleme vs) ( life style )

bunların hepsi golf 8 imp   Pakette daha  ne olsun.

Beyler allah aşkına para birimimiz erimiş gitmiş.

hala bu şu para edermi şu bu para edermi gibi muhabbetlerdeyiz.

golf etmezde clio kaç para sizin araba piyasasından haberiniz varmı ?

Hiç markete vs çıkmıyormusunuz ?

leon nasıl ediyor diye kendinize sormuyormusunuz ?

o etmez bu etmez yok  250 kere maşallah yok 300 kere süpannallah

almadığınız arabayı boş yere eleştirmeyin  boş dediğiniz arabadaki özellikleri atıyorum life ile dışdan birebir aynı olan bir araç...

STANDART ÖZELİKLER:

10'' DİJİTAL GÖSTERGE PANELİ(HAYALET EKRAN) ( hepsi aynı )

8 “ MULTİMEDYA EKRAN ( style ile nerdeyse r line ile aynı )

LED ÖN VE ARKA FARLAR ( life ile aynı)

16'' NORFOLK ALAŞIM JANT ( life aynı )

ELEKTRİKLİ ISITMALI YAN AYNALAR

FONKSİYONEL DERİ DİREKSİYON

ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA 

DİJİTAL KLİMA

START & STOP

ELEKTRONİK EL FRENİ

İKİNCİL ÇARPIŞMA FRENİ

AUX/USB

BLUETOOTH

+ 4 opsiyonlu olanlardan denk getirdiyseniz zaten... 

Standart impression a göre ekstralı opsiyınlu paketler 

Işık görüş paketi-  ( life style )

-Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ( life style )

-Yağmur sensörü ( life style )

-Eve geliş “Coming Home” fonksiyonu ( life style )

-Evden çıkış “Leaving Home” fonksiyonu ( life style )

-Far sensörü ( life style )

-Fren fonksiyonlu Hiz sabitleyici (direksiyondaki tuş serisine dikkatli bakarsaniz farkedersiniz)    ( life style )

App connect multimedia (apple carplay - android auto- mirrorlink destekler youtube video izleme vs) ( life style )

bunların hepsi golf 8 imp   Pakette daha  ne olsun.
Yalnız standart özellik dediğiniz; start-stop, elektronik el freni, ikincil çarpışma freni, AUX, elektrikli-ısıtmalı yan aynalar, 16" alaşım jant., bu özellikler Mk7 Midline 'da bile olan özellikler..

Ayrıca 10'' DİJİTAL GÖSTERGE PANELİ(HAYALET EKRAN) ( hepsi aynı ) dediğiniz ekran hepsinde aynı değil.!! impression 'daki hayalet ekran basic modeli., life, style, r-line 'da ki ise daha üst bir versiyon., bu impression 'daki basic hayalet ekranda devir saati ile km saatini aynı anda gösteremiyor ucuzlatılmış özellikleri kısılmış bir ekran..

Herkesin görüşüne saygı ile yaklaşmanızı öneririm., siz beğenirsiniz başkası beğenmez, kimisi için o rakamlara halaa alınabilir bir araçtır veya tam tersi olabilir., bunlar normal şeyler..

@forzaGilles   2 yazılımla kıracaklar ekran aynı neyse görüşürüz herşeyi biliyorsunz o üstte yazdığım özellikleri iyi bakın hepsini alıntayın  3-4 tanesi midline da var demekle olmuyor. Ayrıca golf zTn standartları olan bir araç..

midline da var dediğinz 16 jant ayrıca comfortline da vardı. Midline 15 jant bilginiz olsun gömücem diye yazıyorsunuz sadece..

elektornik el freni 2006 model passattada var mesela   Ama 2021 poloda yok.

Yani gömücem diye arabayı kasmaya gerek yok araç  +4 opsiyonuyla çok iyi durumda bir araç  var life dan nerdeyse 2-3 donanım eksik sadece...

Mesela  highline diye satılan hiç bir golfe anahtarız çalıştırma yok. Birde bu açıdan bakalım gömücez diye sıraya girdinizde araç ortada bu özellikler yeterli gelen alır almayan 7 serisine biner gider corsa alır. 

tüm far anahtarları anahtarsız yeni direksyon  aydınlatmalar temassız bile açılıyor dokunmatik vsvs saymakla bitmeyen yeniliği gömmekte ne bileyim bu forumda adet olmuş. Özellikle golf 8 ile ilgili nezaman iyi birşey yazılsa hemen kötüleniyor😀  yazmıcam birdaha bu konu hakkında . Konuyu kapatalım. 

Hocam edition otomatik astra liste fiyatında 316bin görünüyor. Sanırım o da zamlanmış. Buradan yüzde 50ye sokabiliyorlarsa hala çok iyi.
Hocam biz Astra aracı alırken de liste fiyatı 316bin liraydı, ama biz 236bin liradan aldık. Yani opel kampanya yapmıştı bu araca tabi geldiği gibi bitti. Ben arkadaşa zorla telefon ettirdim bayilere, 2-3 yeri aradı "araç yokmuş" dedi pes etti.  Dedim araç öyle aranmaz, açacaksın opel bayileri listesini tek tek soracaksın tüm şehirlere, ne tekim bu sayede başka bir şehirden bulduk aracı. 

Bu yüzden liste fiyatları fazlasıyla yanıltıcı. Bu aracın etmesi gereken rakam tabiki 316bin değil, 250-255bin lira olması gerekirdi. 

Leon FR hayırlı olsun arkadaşınıza, biraz serttir tabi ama keyif alır diye düşünüyorum. 

@tiesay hocam liste fiyatları yanıltıcı değil ozaman leonda 290-300 bin tl idi bende 200 bayiyi aradım vw %50 den satmıyor..

bu anlatığınız olaylar  psa yani opel  pejo honda vsvs bu tarz markaların işleri.

bilginiz olsun. Bir ara bizde çok ümitlendik 290 bin tl ye otomatik alırız diye  20 bin açıktan verip çok rahat satabilirlerdi. Ama böyle alavere dalavere işlerine daha girmedi doğuş.

Daha bu kış 230 bin tl ye troc alıcaktık vw bu anlattıklarınızı yapsa elinde çok stok olduğu halde araçları ötv muaf çıkarttı elinden. 

vw firması sattığı maldan sonra alıcısını özel olarak kuruyor.  Kimseyi küstürüp zarar ettirmemek adına. Gerekirse birdaha hiç gelmez bu vw golf 8 imp konuyu tatlıya bağlarlar bilginiz olsun.

..... Özellikle golf 8 ile ilgili nezaman iyi birşey yazılsa hemen kötüleniyor😀  yazmıcam birdaha bu konu hakkında . Konuyu kapatalım. 
Golf 8 ile ilgili iyi bir şey yazıldığında kötülenmiyor burada, bir sürü başka konu var Golf8 ile bakabilirsiniz.  Golf 8 den bağımsız siz elinizdeki aracı ve donanımı her ortamda delice ve itici bir şekilde savunduğunuz için kötülüyoruz. yani siz btc aldıktan sonra gelip onu sürekli övmüş olsanız o zaman yine kötülerdik tavrınızı.

Geri
Üst Alt