27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

%50 de Golf artık yok bakalim kac adet satacaklar. Ben bu insanlara şaşıyorum gerçekten. Valla ihtiyaç diyip alana eyvallah ta biz fiyatlar asagi insin diye beklerken yukarı cikmaya devam ediyor. Liderimiz sağolsun dünkü lafindan sonra ekonomimizde çok saglam olduğu için yukarı devam ediyor. Hakkimizda hayirlisi olsun Mb başkani da faizler sabit kalacak mesaji veriyor. 3.ceyrekten sonrasina bakacağız, birde biden Erdoğan görüşmesinde ne olacak...

Son durum..

Screenshot_2021-06-02-19-14-55-01.jpeg

Bu araç pahalı dedikçe daha pahalı oluyor..

Bi laf vardı.. "Altını, koşarak almak , yürüyerek almaktan daha ucuz" diye..

Şu ana kadar Yeni Golf'ü alanlar gerçekten kârdalar..

Hatta 196 küsurdan alan daha da mı fazla kârda ne?  :confused:

Hayırlısı olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@IBS6134 bence hala ucuz, kaç ay sıra beklemek lazım bi sormak lazım, golf biraz eregli ve sasa hissesine benziyor nerden alsan ucuz gibi.

@Sc3737 2017 highline cam tavanlı aracım 270-280 ediyordu sırf bu 196 binlik araç yüzünden, şimdi ederini bulmuş olacak 340-350 ye çıkması lazım mantıken, yoksa yeni kasaya geçmek için bir araba parası daha vermek gerekiyordu, daha geçen bu forumda yazmıştım impression için 220-230 yazan ilanlari hemen arayıp almak lazım diye ama itiraz eden bir grup vardı alınmaz diye şimdi o gruptan birisi 230 a getirsin alalım impression golf 8'i, öyle boş atıp dolu tutmakla olmuyor bu meseleler.

Fiyat listeleri her zaman olduğu gibi yanıltıcı, satış temsilcisinden net fiyat almak lazım. 

Şu anda golf 8 impression manuel için  289bin lira bana sorarsanız sadece kağıt üstünde. Tahminim 240bin lira civarından vereceklerdir. 

Başka bir konuda da yazmıştım, bir arkadaşıma 2021 Astra 1.4t 145bg otomatik aracı geçen hafta 236bin liradan bağladık. Benzer şekilde C sınıf otomatik araçlar 240-250bin bandından bulunabiliyor.

Manuel golf şayet döviz kuru coşmaz, devlet ötv matrahı ile oynamaz, daha büyük bir araç tedarik sıkıntısı olmazsa satılacağı fiyat 240bin bandında olmalıdır. 

Hemen bütün markalar kur farkını yansıttılar fiyatlara. % 50lik dilimde çok az araba kaldı ki hiçbiri golf ayarında değil. İmpression golf bayide yok olsa belki indirimli verirler diyecem ama pek sanmıyorum.   Zaten sarı sitedeki impression fiyatlarına bakarsanız durumun vehametini anlarsınız. Hızla geçen yılın tekrarına doğru yol alıyoruz

@carlos 

196 ya imp. Golf alana 196 kere hayırlı olsun deriz/ denmeli

Hadi 215  den alana da 215 kere hayrını gör diyelim 

Yarın 289 a bayiden 299 ya da 309 a alsatcıdan alacak olan varsa ? 

Valla bir kere hayırlı olsun deyip gecmek lazım

Varsa 450 ye r-line 1.5  alana da adetten yine bi kere şimdiden hayırlı olsun.

Zaten sarı sitedeki impression fiyatlarına bakarsanız durumun vehametini anlarsınız
243bin liradan başlıyor sıfır km araçlar ama şunu unutmayalım, Bayide sıfırı bulunmadığı ya da stok az olduğunda sarı sitedekiler 5-10bin üstüne fiyat yazıyor genelde. Misal dediğim astra 236bin den alınırken sarı sitede en ucuzu 245bin lira. 

Eğer doğuşun şu anda elinde impression varsa ya da fiyat verebiliyorsa 240bin den yukarı veremez diye düşünüyorum. 

Hocam doğuş otoda o dediğiniz olaylar olmaz  231 se 231bin tldir.

240 ver 250 ver yapamazlar... doğuş otodan bahsediyorum.

vw golf  197 bin tl ye 300 adet satıldı. Hepsi en boş paketliydi ekstra donanımda yoktu...197 binlik araç lansmana özel fiyattan çıktı sürüm fiyatı vs asla değildi. Bir kampanyaydı...  197 bin yazan araç fiyatı  normalde 220 bin tl idi.. zaten araç için 1000lerce sıra oldu araç birdaha gelmedi.  Ve o günden bugüne döviz %20 tl ye karşı değer kazandı.

yani 220 bin tl listesi olan bir araç olarak düşünelim biz golfu o günden bugüne %20 döviz arttı ve  artık üst dilimde..

Neredeyse hiç bir doğuş oto bayisine boş paket golf 2.5 aydır gelmedi.

sonra imp paket  + 4 opsiyon paketli golfler çıktı onlarda vw doğuş firması satmadı onlarıda bayilik yapan  yağcı-altur-asil-uzay  vb bayiler sattı onlarda 10-15 bin tl  üstüne sattı %50 dilimin sınırın üstünde bu paraları aldı... yani 240-245 bin tl  Ve o satılan günden sonra döviz %7 değer kazandı türk lirası karşısında.

bu aracı %50 den alabileceğini düşünen varsa iyi beklemeler diliyorum. Leon liste fiyatlarına bakmanızı tavsiye ediyorum. Vw golf imp +4 adet opsiyonlı   Araç fiyatı 306 bin tl civarıdır. Bu opak renk fiyatıdır..

@Vagaydin hocam ellerinde imp. araç Yok geçenlerde avek ve Kartal doğuş otodan sordum bizzat gidip life için n fiyatta aldim yazdimda burda fiyati.. Dediklerini yazdim da araç yok şuanda aracın ne zaman geleceği de belli değil meçhul. Fiyat neden böyle peki arac yokken fiyat artıyor. Sebeb basit olurda dolar daha yukarı çıkarsa biz araç geldiğinde zarar etmeyelim.   Tersi olursada  indirim ayagina eski fiyatla millete yaslariz... Durum tamamen bu.. Üzücü olan Devletimiz herşeyde olduğu gibi bunuda halkın sirtina vurup sirtlanlara yem ediyor. YAZIK

Geri
Üst Alt