27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

@Alpyaman  Fiyat artarsa ben de almayacağım kesinlikle. Seat da bazı modellerinde indirim yapmış umarım düşer fiyatlar ama çok umudum yok açıkçası.

yine zam gelecektir.

valla ben golf 8 style donanıma baktım değiştirme niyetiyle.

ancak yeni alacağım araçta sunroof, adaptif, şerit takip, matrix far, arka high led mevcut olsun istiyorum ki değiştirmeye değsin. bunları da eklemeye kalkarsak iyice uçuyor aradaki makas ve de opsiyonlu araç getirtmek zor olacaktır şu dönemde. o nedenle hepten vazgeçtim. 

standart style donanım eksik geldi üstelik 1.0 motor...

yani ibiza boş donanımda bile sunulan front asist golf 8 de standart nasıl sunulmaz hala anlayamadım. 

kesinlikle acc ve kamera standart olarak tüm donanımlarda olmalıydı. 

yani leon fr dsg  gelse style yerine ben onu tercih ederdim, en azından 10" media ekranı, şerit takip, front asist vs standart olarak mevcut arka ledleri de çok daha iyi.

VW'de en sevmediğim şey araçların fiyat listesi üzerinden değilde ağam paşam hesabı pazarlıkla satılması. Evet şu an 394 1.0 Rline gözüküyor. Acaba reelde kaça bitiyor.

VW'de en sevmediğim şey araçların fiyat listesi üzerinden değilde ağam paşam hesabı pazarlıkla satılması. Evet şu an 394 1.0 Rline gözüküyor. Acaba reelde kaça bitiyor.
Al benden de o kadar hocam... 

Şimdi bunu yapmayan firma sanırım Toyota ve honda kaldı, Renault dan emin değilim. 

Peugeot da görseniz daha beter , vw ye dua edersiniz. 

360bin e aldığım araca 465bin fiyat listesi var. Bu yüzden sıfır araç için kasko sigorta yaptırırken fiyat listesi baz alındığı için fazladan prim ödüyoruz bide... Allah korusun kaza olsa, iş ödemeye geldi mi hemen piyasa raiç bedeline bakarlar ama...  :angry:

@tiesay  Fiyatlar açıklandı hocam. Daha kabine toplantısı ve yeni alınacak kararlar belli olmamıştı ama içerden bilgi mi aldılar acaba neye göre fiyatladılar? Merak ettim şimdi

430 fiyat inanilmaz ucuk maalesef, adamlar bmw 1 a3 veriyor o paralara. 

@tiesay  Fiyatlar açıklandı hocam. Daha kabine toplantısı ve yeni alınacak kararlar belli olmamıştı ama içerden bilgi mi aldılar acaba neye göre fiyatladılar? Merak ettim şimdi
Hocam söyleyeceğim çok şey var ama burada yazamıyorum, forum kuralları müsaade etmiyor. 

Bu memlekette "insider trading" son 10 yılda hiç olmadığı kadar var... Özellikle dövizde yapılan manipülasyon, bist te yaratılan spekülasyon vs.

Normal vatandaşın tasarrufunu koruması, yatırım yapması, bir karar alması tamamen şansa bakıyor artık.

@Maxilopez geçmiş olsun biz araçlar donanımdan dolayı üst dilime girmiş. Üst yönetime yazmışlar nasıl düşürebiliriz diye Bilgin olsun

@Alpyaman  Alp Bey bizim araçlar zaten hep üst dilimdeydi donanımdan dolayı. 288 bin küsürdü normal liste fiyatı. Hatta benim satış temsilcisi teklif formunda 288'in üzerini çizip 240 yazıp verdi 2-3 hafta önce. Mecburen %50'ye düşürecekler yoksa ellerinde patlar o kadar manuel araç.

Benim korkum zam ayağına fırsatçılıp yapıp 250-260 lira fiyat çekmeleri. Öyle olursa vazgeçeceğim.

231 lira araç bedeli deyip kalanı aksesuar, boyu koruma vs. adı altında faturada gösterecekler. Diğerlerinin yaptığı gibi. 

Bunlar iyice azıttılar.,

Golf 1.0 eTSI R-Line 394.700 lira (opak boya)

+ 6.370 lira metalik boya farkı, Yarış Mavisi, Limon Sarısı veya Mercan Kırmızı almak istersek istenilen fiyat 9.000 lira

+ tüm R-Line araçları cam tavanlı getirdikleri için 19.500 lira cam tavan farkı

Audi A3 Sportback 30 TFSI Advanced bayide 410.000 'den bırakıyorlar (Audi metalik boya için ekstra ücret istemiyor)

Bu şartlar altında R-Line almak için deli falan olmak lazım, bana göre yeni Golf 'te "Life donanım" harici alınacak araç yok.,

A3 Advanced paket (baz donanım) standart olup R-Line 'da olmayan özellikler;

Full deri döşeme koltuklar, 14 Yönlü Elektrikli Ayarlanılabilir Sürücü Koltuğu,

Yolcu Koltuğu için 4 yönlü Elektrikli Ayarlanılabilir Bel Desteği Ayarı 

Audi Ses sistemi (8 hoparlör +1 adet Merkez Hoparlör +1 adet Subwoofer Toplam: 10 Hoparlörlü Ses Sistemi)

Audi Pre Sense Front (ön bölge asistanı),

Yarı-Adaptif 4 Farklı Aydınlatma Moduna Sahip Full Led Farlar

Isı yalıtımlı akustik ön cam

Dinamik Sinyalli ve Animasyonlu Led Stop Lambaları

12,3 inch HD Audi Virtual Cockpit Plus

Park Assist

DAB+ Digital Radyo

10,1 inch HD ekran MMI Media Ekranı

Panaromik Cam Tavan

Bunlar iyice azıttılar.,

Golf 1.0 eTSI R-Line 394.700 lira (opak boya)

+ 6.370 lira metalik boya farkı, Yarış Mavisi, Limon Sarısı veya Mercan Kırmızı almak istersek istenilen fiyat 9.000 lira

+ tüm R-Line araçları cam tavanlı getirdikleri için 19.500 lira cam tavan farkı

Audi A3 Sportback 30 TFSI Advanced bayide 410.000 'den bırakıyorlar (Audi metalik boya için ekstra ücret istemiyor)

Bu şartlar altında R-Line almak için deli falan olmak lazım, bana göre yeni Golf 'te "Life donanım" harici alınacak araç yok.,

A3 Advanced paket (baz donanım) standart olup R-Line 'da olmayan özellikler;

Full deri döşeme koltuklar, 14 Yönlü Elektrikli Ayarlanılabilir Sürücü Koltuğu,

Yolcu Koltuğu için 4 yönlü Elektrikli Ayarlanılabilir Bel Desteği Ayarı 

Audi Ses sistemi (8 hoparlör +1 adet Merkez Hoparlör +1 adet Subwoofer Toplam: 10 Hoparlörlü Ses Sistemi)

Audi Pre Sense Front (ön bölge asistanı),

Yarı-Adaptif 4 Farklı Aydınlatma Moduna Sahip Full Led Farlar

Isı yalıtımlı akustik ön cam

Dinamik Sinyalli ve Animasyonlu Led Stop Lambaları

12,3 inch HD Audi Virtual Cockpit Plus

Park Assist

DAB+ Digital Radyo

10,1 inch HD ekran MMI Media Ekranı

Panaromik Cam Tavan
Kesinlikle katılıyorum.

Geri
Üst Alt