27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

[mention=11839]HONEY[/mention] Haha ha Bülent abi bende özel harekat kamuflajı ile metrobüse bindim ayaktayım, oturan iki tane genç arkadaş kalktı yer veriyor. Yok dedim ayakta duracağım siz oturun teşekkürler. Abi gel otur ne yapsak hakkınızı ödemeyiz : )
Haha bu guzeldi

Hemen bende ozel harekat kamuflaji alayim

Ama önce akbil almam gerekiyor

Arkadaşlar bu devirde manuel bir araca Golf bile olsa 240 bin verilir mi büyük kararsızlık içindeyim. Donanımlı olan için kapora verdim araç geliyor fakat vazgeçebilirim. Kafamda hâlâ ''acabalar'' var.

Boş olmasına takılmıyorum ışık görüş paketi, apple connect, hız sabitleyici olacak zaten. Bir de serviste park sensörü taktırdım mı benim için yeterli olur. Fakat aklıma tek takılan tek nokta manuel olması.

İlla otomatik olsun takıntım yok zaten halihazırda manuel kullanıyorum ama ilerde otomatiğe geçmek için satmak istesem zorlanır mıyım? Değeri düşer mi? Yanlış mı yapıyorum hissi var sürekli olarak. Sizin fikriniz nedir?
%50lik otvde aldiginiz icin zarar ettirmez, onemli olan sizin otomatik arac isteyip istemediginiz.

manuel her sekilde satilir, hatta sirf dsg sorunu ile ugrasmamak icin manuel golf alanlar vardi @Savatage gibi, gerçi o da forumu birakti galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
%50lik otvde aldiginiz icin zarar ettirmez, onemli olan sizin otomatik arac isteyip istemediginiz.
manuel her sekilde satilir, hatta sirf dsg sorunu ile ugrasmamak icin manuel golf alanlar vardi [mention=4612]Savatage[/mention] gibi, gerçi o da forumu birakti galiba.
Bende öyle düşünenlerdenim mesela, DSG saatli bomba gibi düşündüğümden manuel aldım ki önceden otomatik araç kullanmama rağmen. Sıfır alsam DSG alır binerim de 2. el alınca güvenemedim.

Ama manuel satılmaz vs. gibi düşünmeyin hocam, onun da ayrı bi kitlesi var.

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@tiesay Bu fiyatlardan araba almayın demek doğru bir yaklaşım değil zaten. Hiç anlamam bu fiyatlardan araç almayın demenin mantığını.  Beklenti ne? Fiyatlar düşecek mi ki? Ne zaman düştüğü görülmüş. Parası olanın gün geçtikçe almadıkça alabileceği arabanın segmenti değişiyor. Araç almak isteyen bence parası varsa hemen alsın. 

Ancak gelelim ben golf 8 i 400 e alırım en kötü 400 e satarım olayı artık olmaz. 400 dediğiniz fiyat herkesin alabileceği ulaşabileceği bir fiyat değil. Ederi de değil. 400 veren insanın parası vardır alır. Gelelim ikinci ele . 380 yaz .Satamazsın. 380 veren adam gözü kapalı 400 verir. Sen ikinci elde şöyle 320-330 lara düşeceksin ki 250 260 çıkarabilen birisi ya şu arabanın 2 eli 320-330 kendimi zorlayayım alayım der.Bakın 600 700 binlik bmw  mersedes vb lere 2.elde çok değer kaybeder.Bu kayıpta 600-700 veren adamın zaten umrunda bile değildir . Bayiye gider anahtarı verir,üste para verir,sıfırını alır gider.

Baz donanım golf 8 i golf 7 higline olan birisi neden alır yada alır mı? Alırsa sayı kaç olur? Bu rakamlar bir yetkili satıcıya yetmez. Bu piyasa da gün gelir oturur düzelir diyebilen varsa kredi çekip araba bile alsın derim. 

Herkes benim arabam şu ediyor benim evim şu olmuş diyor. 300.000 ev olmuş 600.000  700.000 . Çık sat o zaman. Alan yok . Satamadıktan sonra ev milyonluk olsa ne yazar. İçinde ben duracam. 300.000 likti milyonluk oldu ev aynı ev. Ama alan yok. Alabilen yok. 

Diyeceğim o ki ben keyfime bakarım zarar etsemde alırım kullanırım değiştiririm  golfe 400 verilir . Keyif işidir o . Ama artık kimse golf alayımda ayağımı yerden kessin diye golf almaz .Önceden alınabiliyordu. 

21 dakika önce, tuncer_2632 yazdı:

kimsenin ne yaptığı beni ilgilendirmese de, birşeyi merak ettim;

bu galeriler hayır kurumu mu?

calistirdiklari personel hayır için mi ordalar yani karşılığında birşeyler talep ediyolar mı (maaş yemek yol parası vs) ?

siz 196 bin tl riske edebilmek için ne kadarlık bir getiri beklersiniz, banka faizleri %19 ve garantiyken riskli ticarette beklentiniz ne olur?

rızkın onda dokuzu ticarette ve dörtte bir kazanç helal iken bu aracı kaç liraya satsın isterdiniz?

siz bu aracı 196 ya almışken ve listesi 220-230 olmuşken ve büyük ihtimalle sattığınızda sermayeyi uzun süre yerine koyamayacak olsanız kaça satardınız? 150-160?

Arkadaşlar kimin fırsatçı kimin aracı kimin dürüst tüccar olduğunu bilemeyiz lakin ilandaki fiyatın az biraz da pazarlık payını düşünürsek fiyatı makul gibi.

sonuçta aylardır böyle ilanlar paylaşılıyor ve almıyoruz aldırmıyoruz gibi bir tutum takınılsa da alanlar hep kazanıyor, kurlar ötv kdv vs yerinde durmuyor. ben şahsen almam lakin alanlar gördüğüm kadarıyla hep kazançlı çıktı.

bu arada golf 8 i gördüm inceledim ve r line haricinde alınabilir bir tarafı yok gördüğüm kadarıyla, r line olana da o parayı vermem isterse dijital golf değil uzay mekiği olsun, gider makyajlı 40 bin km de estroil mavi kırmızı döşeme 40.yıl f30 yada 2017-2018 arteon alırım en azından fiyat dalgalanması ve birkaç yıl sonraki değer dusuklugunden etkilenmem.

@carlos Arz düşüklüğünü fırsat bilip, üretime hiçbir katkı sunmayan ve sonuçta  emek ve alın terinin rekabet şartlarına uymaksızın gasp edilmesinden başka bir şey değildir bu kazanç. Bu taşeron mantığıdır ve bunu ticaret, hak, helal gibi kavramlarla açıklamak en basitinden iyimserliktir.

kimsenin ne yaptığı beni ilgilendirmese de, birşeyi merak ettim;
bu galeriler hayır kurumu mu?
calistirdiklari personel hayır için mi ordalar yani karşılığında birşeyler talep ediyolar mı (maaş yemek yol parası vs) ?
siz 196 bin tl riske edebilmek için ne kadarlık bir getiri beklersiniz, banka faizleri %19 ve garantiyken riskli ticarette beklentiniz ne olur?
rızkın onda dokuzu ticarette ve dörtte bir kazanç helal iken bu aracı kaç liraya satsın isterdiniz?
siz bu aracı 196 ya almışken ve listesi 220-230 olmuşken ve büyük ihtimalle sattığınızda sermayeyi uzun süre yerine koyamayacak olsanız kaça satardınız? 150-160?
Arkadaşlar kimin fırsatçı kimin aracı kimin dürüst tüccar olduğunu bilemeyiz lakin ilandaki fiyatın az biraz da pazarlık payını düşünürsek fiyatı makul gibi.
sonuçta aylardır böyle ilanlar paylaşılıyor ve almıyoruz aldırmıyoruz gibi bir tutum takınılsa da alanlar hep kazanıyor, kurlar ötv kdv vs yerinde durmuyor. ben şahsen almam lakin alanlar gördüğüm kadarıyla hep kazançlı çıktı.
bu arada golf 8 i gördüm inceledim ve r line haricinde alınabilir bir tarafı yok gördüğüm kadarıyla, r line olana da o parayı vermem isterse dijital golf değil uzay mekiği olsun, gider makyajlı 40 bin km de estroil mavi kırmızı döşeme 40.yıl f30 yada 2017-2018 arteon alırım en azından fiyat dalgalanması ve birkaç yıl sonraki değer dusuklugunden etkilenmem.
Şimdi benim bi galerici arkadaşım var. Birgün sıfır araba almak isterseniz bayiden, bize söyleyin onu önce biz alalım sonra size 50bin fazlasına satalım
hem biz helal kazanmış olalım, hem de siz karlı çıkın
bence süper

Sent from my iPhone using Tapatalk

@carlos Arz düşüklüğünü fırsat bilip, üretime hiçbir katkı sunmayan ve sonuçta  emek ve alın terinin rekabet şartlarına uymaksızın gasp edilmesinden başka bir şey değildir bu kazanç. Bu taşeron mantığıdır ve bunu ticaret, hak, helal gibi kavramlarla açıklamak en basitinden iyimserliktir.
üretim ayrı bir konu ticaret ayrı bir konu birşeyler alıp satmak ticaret olduğuna göre üretime bir katkı yapmasını beklemek yanlış bir düşünce, tıpkı beyaz eşya mobilya teknoloji mağazaları gibi düşünelim, yahut şunu diyebiliyormuyuz bakkal gofreti 50 krs tan alıp 75 kuruşa satıyor ne de olsa üretime katkısı yok çocukların nefsini bir gasp unsuru olarak kullanıyor vs, yani aslında olan olayda bir problem yok, bakın bunu al sat yapanları takdir ettiğim için söylemiyorum lakin sizin 200 bin tl ile riskli bir ticaret yapmanız durumunda beklediğiniz getiri nedir? % kaç kâr için 200 bin tl riske atarsınız?

Şimdi benim bi galerici arkadaşım var. Birgün sıfır araba almak isterseniz bayiden, bize söyleyin onu önce biz alalım sonra size 50bin fazlasına satalım hem biz helal kazanmış olalım, hem de siz karlı çıkın bence süper

direkt siz alabiliyorsanız problem elbette yok, indirim gelir kur vergi düşer ne de olsa ucuzlar diye sizin beklemeyi tercih ettiğiniz yerde 200 bini riske atan tüccar bu alım satımdan birşeyler kazanmak ister tabiki, gönül isterki herkes ucuz ucuz alabilsin ama maalesef bu bazen mümkün olmuyor, yine de ekleyeyim ben şahsen almam ama alanlar genelde kazançlı çıktılar şimdiye kadar.

üretim ayrı bir konu ticaret ayrı bir konu birşeyler alıp satmak ticaret olduğuna göre üretime bir katkı yapmasını beklemek yanlış bir düşünce, tıpkı beyaz eşya mobilya teknoloji mağazaları gibi düşünelim, yahut şunu diyebiliyormuyuz bakkal gofreti 50 krs tan alıp 75 kuruşa satıyor ne de olsa üretime katkısı yok çocukların nefsini bir gasp unsuru olarak kullanıyor vs, yani aslında olan olayda bir problem yok, bakın bunu al sat yapanları takdir ettiğim için söylemiyorum lakin sizin 200 bin tl ile riskli bir ticaret yapmanız durumunda beklediğiniz getiri nedir? % kaç kâr için 200 bin tl riske atarsınız?
Hocam sen olayları çok karıştırıyorsun. Bu adam bakkal değil bikere. Bakkaldan aldığı gofreti satıyor. Yani senin satın aldığın hizmetin üstüne ikinci kez kar payını koyuyor. Bu ticaret değil uyanıklıktır. Bunu bakkala yapamazsın çünkü gofret çok. Ama zaten hali hazırda arzı kısıtlı olan malı alarak sıradan vatandaşın bunu 196binden almasına engel oluyorsun, sonra üstüne 50 bin koyup satıyorsun. Alan da kazançlı mı çıkıyor?? Bunun adı ticaret değil fırsatçılıktır. Bana çok komik geldi düşünceniz.

Bakkal-esnaf toptancidan aliyor mallarini, sen gidip toptancidan mal alamazsin

Söyle düsün, bir adam gidip bakkaldan bütün cikolatalari tanesi 1 liraya alip, sonra tezgah acip 1.5 liradan satiyor, sende cocuguna mecbur 1.5 liradan aliyorsun, böyle sacma durum olabilir mi?

Galerici sifir araba satmaz mi?

Satar

Ama gider kendisi ithalat yapar, distribütörden daha ucuza getirir, rekabet olusur, vatandasin hayrina olur. (paralel ithalat)

Paralel ithalata vatandasin hayrina bir örnek verirsek:

Vucut gelistirmeciler malum Proztein tozu gibi supplementler kullaniriz, bu supplementlerin Türkiye Distribütörleri cok fahis fiyattan satarlardi ürünleri, sonra bir tane firma paralel ithalat yapti, ucuz fiyattan satti, distribütörde mecbur fiyatlari assagi cekti, biz vatandaslarda bu isten kazancli ciktik. Böyle ticarete kurban oluruz....

Ama sen git bayiden arabalari cek, sonra 50-60 bin üsütne koy, vatandasin bu isten kari nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

@krym İthalat garantili cep telefonu örneğini de verebiliriz buna hocam  :lol:  Samsung Türkiyenin S20 fiyatı ile hepsiburada fiyatı karşılastırması gibi...

Geri
Üst Alt