27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

Arkadaş neler olmuş, neler yazılıp çizilmiş... 

Uzun yıllardır üyesi olduğum ancak "bazı" şahsiyetler yüzünden aktif olarak yazmadığım, artık sadece takip ettiğim turuncu sitede de bu "şutlanan" arkadaş aynı tavırları takınıyor. Hatta başta ismine dikkat etmedim, sonra bu konudaki bir kaç yazısına bakınca resmen şimşek çaktı o an beynimde. 

Tez zamanda yönetimin doğru karar alması çok hayırlı olmuş, inanın forumumuza hiçbir katkısı olmayacak birisiydi. 

Not: Hafızam yeni yeni geliyor. Kendisi turuncu sitede aylarca millete "araç almayın, enayimisimiz bu fiyatlar düşecek" gibisinden borazanlık yaptı. Sonra da gitti lap diye araç aldı... 
Aynen hocam arkadaş topluma faydası, hayrı dokunmayan cinsten. Profilini de inceledim bir tek faydalı paylaşım yok hatta hiç yoktu. 

@tuncer_2632  üye olanların karşısına bir pencere çıkması gerek direk oraya yönlendirilip kendini tanıtması zorunlu hale gelmedi ve belli bir mesaj sayısına gelmeden konu açamamalı hatta bazı konulara hiç girememeli bence.

@tuncer_2632  üye olanların karşısına bir pencere çıkması gerek direk oraya yönlendirilip kendini tanıtması zorunlu hale gelmedi ve belli bir mesaj sayısına gelmeden konu açamamalı hatta bazı konulara hiç girememeli bence.
Metin abi sana katılmakla beraber kendi görüşümü de belirteyim

ilk başta kendini tanıtmadan konu açan soru soran birşeyler satan yeni üyeleri uyaran kişilerdendim. Ama daha sonra uyarmamaya başladım. Forum yönetimi sanırım bu şekilde uygun görüyor ki izin veriyor diye düşünüyorum o yüzden yeni üye olan birisini görsem de uyarmadan cevap veriyorum.

Rahmetli Barış Manço abimizin Halil İbrahim Sofrası şarkında geçen mükemmel sözler;

Sapa, kulba, kapağa itibar etme dostum
İçi boş tencerenin bu sofrada yeri yok

Para, pula, ihtişama aldanıp kanma dostum
İçi boş insanların bu dünyada yeri yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şuan ki sistemi bilmiyorum lakin siteye üye olunduktan sonra bir uyarı çıkmalı hoşgeldin ama git şurada kendini bir tanıt olmalı belli mesajdan sonra belli bölümlere girilmeli özellikle satış başlığı uzun gözlükleri takıp beklemeli uzun süre:)
Metin abi geçenlerde paylaşmıştım, bunun çalışmasını yapıyoruz. Üye olana kuralların olduğu mesaj otomatik gidecek ve belki ilk iletide tanışma konusuna yazma zorunluluğu da gelebilir. Çalışmalar devam ediyor.

@AhmetCakmak Bu işi hızlandıralım inşallah. yoğunluk arttıkça bu tipler de artacak anlaşılan :)  

Vay vay 24 saat de konuda neler neler olmuş :)  

Forumda ilk Mk8 sahibi olarak şöyle bir yorumda ben yapmak istedim. Bu araç eğer ki ben alırken 230 seviyesinde olsaydı açıkcası almazdım diye düşünüyorum. Hatta 240-250 seviyelerinde Life olabilseydi ona yönelirdim. Olmadı.. Almamdaki yegane sebeplerden biri ortalama 15-20 bin liraya bu aracı 1 sene sonra istediğim retrofitleri yapıp kendimce dolu bir Golf'e binebileceğimi bilmekti. 

Gönül ister ki Euro düşsün hatta Life paket %50 ye girsin insanlarımız ulaşabilsin. Ben araç aldım diye asla Euronun yükselmesini istemem araca verdiğim miktar ancak değerini korur. Ancak TL ile maaş aldığım için o euronun yükselmesi uzun vadede bana ve hepimize çok büyük zarar vericek.

Herkesin aracı kendine güzeldir en güzeli de odur.  :rolleyes:

Dilimizde “ne oldum manyaklığı” ya da “sonradan görme” gibi tabirler var biliyorsunuz. Ülkemizde birçok insan için maalesef çok kullanılır :(  

Bu gözler birisi apartman yöneticisi seçilince ‘statü atlama gereği’ duyduğu için “arabamı değiştirmem/yenilemem gerek” diyenleri gördü. 

Maalesef böyle bir kültürde yaşıyoruz. 

Yurtdışında, farklı yerlerde birçok yabancı arkadaşım var ve orta halli arabalar alıp canları çıkana kadar yıllarca  biniyorlar. Çünkü bilinçliler, çünkü kompleksli değiller, çünkü yukarıda bahsettiğim deyişlerle alakaları yok. 

Forumumuzdaki yurtdışında yaşayan büyüklerimi tenzih ederim, oradaki vatandaşlarımızın çoğunluğunun yaşadıkları ülkede en bariz kendilerini belli etme yöntemleri son model, büyük motorlu, lüks araç kullanmaları... 

Bir de Türkiye’ye gelip caka satmaları yok mu? Bu arkadaşlar iflah olmazlar, görmezden geliniz. 

Çok genelleme yaptım, kusura bakmayın ama benim gözlemlerim bu şekilde :(  

Not: Uçurulan Blasko üzerine yazılmıştır. 

Arkadaşlar 196 ya 230 golf alınır ama düzgün donanımda bir golf sarı sayfa da 390.000tl den başlıyor gelin bakalım bu paraya yine sarı sayfa da fiyatı şişmiş hangi arabalar alınabiliyor...Benim bu kadar param yok ama 390 bin tl param olsa gerçekçi olayım golf en son tercihim olur... Daha önce de dedim alman arabalarını seven bir insanım şahsi görüşüm uygun fiyata golf 8 almış insanlar için bile golf 8 in bekleneni veren bir araba olduğu, hissiyatını verdiğini sanmıyorum arabadan çok büyük beklenti vardı ama bunun altında kaldı bence geleneksel olması tabiki bir artıdır ama artık yenilikler de şart zaten golf 7.5 ön led arka ledleri çok güzeldi golf 8 inde arka ledleri çok güzel ama önde bir ekstra sunmuyor leon gibi bir keskin bakışı yok iç tasarımda güzelim discovery ekran gitmiş yerine daha yavaş geçişleri olan bir ekran gelmiş en basitinden t-roc un ekranına bakın sqoda tiguan nın iç ekranlarına bakın ve açın bütün youtube incelemelerini izleyin ekranı beğenen çok güzel olmuş diyen varmı ? Hayalet gösterge her zamanki gibi güzel ama her ne kadar büyük bir eksik gibi görünmese de golfun kapakları arabayı sanki sınıfının üstünde bir otomobil gibi gösteriyordu aynısı bmw mersedesin arabalarında da vardı dışardan gelen için bir gösteriş oluyordu bunlarda gitmiş bunn yerine bence çok güzel bir özellik olan anahtarsız çalıştırma gelmiş arabanı artıları var ama bu artılar benim gözümde tercih meselesi değil 10 binde mersedes bmw alıp sınıf üstü bir araç sahibi olabiliyorsunuz yada sıfır 508 alıp bütün gözleri üzerinize çekebilirsiniz aracı bilmeyen lütfen bir araştırıp sonra yorum yapsın :) yine çok daha uygun fiyata c suv sıfır bir araç alıp yerden yüksek konfor sahibi de olabiliyorsunuz benim şahsi görüşüm bu şekildedir ama isteyen style paket sıfır bir golf sahibi de olabilir kimseyi üzeceğini sanmıyorumm :)

Screenshot_20210407-213736_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-214302_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-214439_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-214802_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-214958_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-214602_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-215054_sahibindencom.jpg

Screenshot_20210407-215324_sahibindencom.jpg

Arkadaşlar bu devirde manuel bir araca Golf bile olsa 240 bin verilir mi büyük kararsızlık içindeyim. Donanımlı olan için kapora verdim araç geliyor fakat vazgeçebilirim. Kafamda hâlâ ''acabalar'' var.

Boş olmasına takılmıyorum ışık görüş paketi, apple connect, hız sabitleyici olacak zaten. Bir de serviste park sensörü taktırdım mı benim için yeterli olur. Fakat aklıma takılan tek nokta manuel olması.

İlla otomatik olsun takıntım yok zaten halihazırda manuel kullanıyorum ama ilerde otomatiğe geçmek için satmak istesem zorlanır mıyım? Değeri düşer mi? Yanlış mı yapıyorum hissi var sürekli olarak. Sizin fikriniz nedir?

Dilimizde “ne oldum manyaklığı” ya da “sonradan görme” gibi tabirler var biliyorsunuz. Ülkemizde birçok insan için maalesef çok kullanılır :(  

Bu gözler birisi apartman yöneticisi seçilince ‘statü atlama gereği’ duyduğu için “arabamı değiştirmem/yenilemem gerek” diyenleri gördü. 

Maalesef böyle bir kültürde yaşıyoruz. 

Yurtdışında, farklı yerlerde birçok yabancı arkadaşım var ve orta halli arabalar alıp canları çıkana kadar yıllarca  biniyorlar. Çünkü bilinçliler, çünkü kompleksli değiller, çünkü yukarıda bahsettiğim deyişlerle alakaları yok. 

Forumumuzdaki yurtdışında yaşayan büyüklerimi tenzih ederim, oradaki vatandaşlarımızın çoğunluğunun yaşadıkları ülkede en bariz kendilerini belli etme yöntemleri son model, büyük motorlu, lüks araç kullanmaları... 

Bir de Türkiye’ye gelip caka satmaları yok mu? Bu arkadaşlar iflah olmazlar, görmezden geliniz. 

Çok genelleme yaptım, kusura bakmayın ama benim gözlemlerim bu şekilde :(  

Not: Uçurulan Blasko üzerine yazılmıştır. 
Sana yüzde yüz katılarak iş yerinde patronum ve güvenlik klübesinde bekleyen bekçiden örnek vereyim.

Patronumuz 300 kişiye maaş veren geliri çok üst seviyede nezih bir insandır. Beş parça boyalı 2014 model Bmwye biner, araba onun için fotokopi makinesinden farksızdır. Hatta arabası servisteyken beyaz clio symbole biner. Yani kedi ciğer yapan Golf 8 sahibi yolda aman dikkat etsin clio symbol kulanan bu adam golf 8 parasını yurtdışı gezisinde bir haftada ezmektedir.

Geçmiş yıllarda Grande punto aracımla işe giderdim, bekçi arardı Serdar çek arabanı müşteri gelecek yer yok derdi.

Passat Highline ile işe gittiğimde Serdar Bey aracınızı çekermisiniz...

Haha aklıma geldi altındaki arabaya göre muamele durumu

15 sene önce passatim vardi o zamanlar tuvturk yoktu sanirim kara duzen kuyruğa girip muayene yaptirirdik

Muayene alanina girdim passatla kafamda sat komando sapkasi adamin biri geldi

Hos geldiniz komutanim diyip kapimi açmıştı

IMG_5825.jpg

@HONEY Haha ha Bülent abi bende özel harekat kamuflajı ile metrobüse bindim ayaktayım, oturan iki tane genç arkadaş kalktı yer veriyor. Yok dedim ayakta duracağım siz oturun teşekkürler. Abi gel otur ne yapsak hakkınızı ödemeyiz : )

Geri
Üst Alt