27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

arkadaşım geçen hafta 250ye a180 aldı benzin otomatik 2015 model :)  30K kmde amg paket

Açıkçası impression paket golfu golf 8 R lien den ayrı tutmak gerek bence her ikisinin de golf 8 olması çok acı. En dolusu 500 lere dayanmış en boşu 200 kusurlarda. Açıkçası benim gözümde impression paket 200 bin lik bir araç 230-240-250 bunlar çok hayal paralar. Ne bileyim iyi bir markanın önde gelen modelinde bir araç hiç olmazsa hız sabitleyici yada park sensörü koysunlar. Çok boş ya gerçekten çok boş. Seatın en boşunda bile arka park sensörü hız sabitleyici şerit takip sistemi var. Ben 230 verecek olsam gider seat leon alır geçerim. Şimdi diyecekler ki golf 8 de hayalet ekran var. Varda ne işe yarıyor teması bile değişmiyor birde ufakCIK.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tuncer_2632  Üstad ekstralı araçlar geldi bu gelenler en boş paket değil yalnız. Çok boş dediğin arabada olan donanımları yazıyorum;

- Hız sabitleyici

- Yağmur ve far sensörü

- Otomatik kararan dikiz aynası

- Apple connect

- Anahtarsız çalıştırma

- Hayalet ekran

- Otomatik klima

- Elektromekanik park freni ve auto-hold

- LED farlar ön-arka

- 8.25 inç multimedya ekranı (diğer paketlerle aynı ekran)

- Ön kol desteği

Allah aşkına şu aracın nesi bom boş? En önemli eksiği park sensörü olmaması doğru. 3-5 lira verip ekran destekli ön-arka park sensörü de taktırdın mı o saydığınız özelliklerin tamamı da oluyor nerdeyse.

Ha diyeceksin ki koltuk ısıtma yok, cam tavan yok, katlanır ayna yok vs.. Eee bunlarda olursa zaten en üst donanım olur fiyatı da 100-150 bin TL fazla olur. Biz en baz donanımdan bahsediyoruz farkındaysanız. Mutlaka bazı eksikler olacak.

Ayrıca bu foruma üyeyseniz gizli özelliklerin açılması ve retrofit gibi şeylerden bilginiz vardır sanırım. Ufak tefek eklemeler ve gizli özelliklerle daha dolu bir araç elde etme şansınız var.

Elbette bir cam tavan yada dsg retrofit ile eklenmez ama bu aracı alan zaten manuel olduğunu kabul ederek alıyor. Fiyatı da o yüzden 230 bin TL. En dolusuna 400-500 bin TL vermek yerine yarı fiyatına aynı aracı kullanıyorsun manuel de olsa. Birkaç tane de ekleme yaptın mı bu fiyat bandında mis gibi araç. Bunun nesi mantıksız?

230-240 bin TL'ye C segmenti Golf'e alternatif olabilecek bu dolulukta bir araç gösterebilir misiniz? Gidip onu alalım. (tabi sıfır araç olarak soruyorum)

@Maxilopez Hocam retrafit ve kodlama gibi işlemler konusunda kendi aracıma yaptım halende yapıyorum.  :)   Siz forumda yenisiniz paylaşımlarımı görmemiş olabilirsiniz. Kendinizi tanışma panosundan tanıtmadığınız için biz sizi, siz de bizi tanımıyorsunuz. Golf 8 in retrofit işlemleri biraz zaman alacak gibi hem parçalar daha piyasada yok hem de kodlama konusunda eski sistem yok. Yeni sistemde kapalı diyorlar. Yani golf 8 in retrofit işleri 2 seneyi bulur yani orjinal bir park sesörü taktırmak isterseniz bu biraz zaman alacak. Serviste takılan park sesörleride orjinal sisteme entegre değildir. Mesele park sensörüde değildir. Yukarda bahsettiğiniz opsiyonlarla o aracı 230 bin tl ye Bayiden alamazsınız en az 260bin isterler mantıklı mı tartışılır. 260 bin tl parayı verince aracımda hız sabitleyici var diye mutlu olmaz insan. Ayrıca impressionlada ki hayalet ekranıda diğer Hayalet dedğimiz ekranlardan ayrı tutmak gerek. 

Ben lansman sürecinde bu aracın style paketini Belki alırım düşüncesi ile gittim bayiye inceledik pazarlık ettik her neyse stoplar dinamik sanmıştım farlarıda IQ led sandım o şekilde alacaktım sonra bir baktım bunlar yok birde style paket yani full dediğimiz. Biraz istişare ettik st ile o zamanki fiyatın bile bu araca değmeyeceğini söyledim vaz geçtim. Yani siz bana impressiondan bahsediyorsunuz ben style almak istemiştim ancak şuanki aracımdan ekstrası yok hatta eksiği de vardı. Bana mantık dışı geldi.

Piyasa çok yüksek belki ama bu bütçeye iyi bir alternetif olmaya bilir ancak seat leonu ben bir tık daha mantıklı buluyorum. 

Ama siz heves etmişsiniz fiyat artsa da alacaksınız anlaşılan hevesinizi kırdırmayın kimseye, uzun süre binecekseniz hiç zarar etmezsiniz. Lansmanını bekliyip almak istediğim Golf 8 benim için hayal kırıklığı oldu hevesim kaçtı sizi belki mutlu edebilir. 

@tuncer_2632  Üstad ekstralı araçlar geldi bu gelenler en boş paket değil yalnız. Çok boş dediğin arabada olan donanımları yazıyorum;

- Hız sabitleyici

- Yağmur ve far sensörü

- Otomatik kararan dikiz aynası

- Apple connect

- Anahtarsız çalıştırma

- Hayalet ekran

- Otomatik klima

- Elektromekanik park freni ve auto-hold

- LED farlar ön-arka

- 8.25 inç multimedya ekranı (diğer paketlerle aynı ekran)

- Ön kol desteği

Allah aşkına şu aracın nesi bom boş? En önemli eksiği park sensörü olmaması doğru. 3-5 lira verip ekran destekli ön-arka park sensörü de taktırdın mı o saydığınız özelliklerin tamamı da oluyor nerdeyse.

Ha diyeceksin ki koltuk ısıtma yok, cam tavan yok, katlanır ayna yok vs.. Eee bunlarda olursa zaten en üst donanım olur fiyatı da 100-150 bin TL fazla olur. Biz en baz donanımdan bahsediyoruz farkındaysanız. Mutlaka bazı eksikler olacak.

Ayrıca bu foruma üyeyseniz gizli özelliklerin açılması ve retrofit gibi şeylerden bilginiz vardır sanırım. Ufak tefek eklemeler ve gizli özelliklerle daha dolu bir araç elde etme şansınız var.

Elbette bir cam tavan yada dsg retrofit ile eklenmez ama bu aracı alan zaten manuel olduğunu kabul ederek alıyor. Fiyatı da o yüzden 230 bin TL. En dolusuna 400-500 bin TL vermek yerine yarı fiyatına aynı aracı kullanıyorsun manuel de olsa. Birkaç tane de ekleme yaptın mı bu fiyat bandında mis gibi araç. Bunun nesi mantıksız?

230-240 bin TL'ye C segmenti Golf'e alternatif olabilecek bu dolulukta bir araç gösterebilir misiniz? Gidip onu alalım. (tabi sıfır araç olarak soruyorum)
Ekstralı araçlar sadece Impression için mi gelmiş..? Life ve Style donanımda ekstralı araçlar gelmiş mi bilginiz var mı..?

Yalnız o saydığınız opsiyonlar eklenince aracın fiyatı 260-270 bin civarına yükselir., o zaman da Impression mantıklı bir seçenek olmaktan çıkar

@tuncer_2632  Kendimi kısa da olsa tanıtmıştım aslında ama detaylıca yazmadım o yüzden öyle söylemiş olabilirsiniz. Doğrudur :)

Üstadım haklısın belki 1 yılı bulacak bu kodlama işi ve parçaların temini vs. ama varsın bulsun çokta önemli değil. Henüz yeni çıkmış bir kasa (ülkemizde) olduğundan beklenir sorun değil. Şu an 240-250 aralığında satılacak gibi duruyor. Hatta face gruplarında dün ki zamdan sonra fiyatı 240 oldu diye arayan bayiler varmış öyle diyorlardı. 260'lara çıkacağını sanmıyorum çıkarsa ben de vazgeçerim zaten.

İmpression almanın ne derece mantıklı olduğu duruma ve şartlara göre değişir elbette. Sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir halihazırda 7,5 kullanıyormuşsunuz ve üstelik dolu bir paketse neden 8'e geçesiniz ki? Gayet güzel bir aracınız var. Yerinizde olsam ben de geçmeyi düşünmezdim kesinlikle.

Fakat sıfır araç alacak birisi için şu şartlarda en mantıklı seçeneklerden bir tanesi. Alan kişiyi beklentisine göre hayal kırıklığına uğratacağını düşünmüyorum. Güncel kasa olacak bir kere. Henüz 1 ay önce lansmanı yapıldı ve en az 6-7 yıl belki daha fazla güncel kasa olarak kalacak. 7 - 7,5 'lar daha kaliteli bile olsa, hatta daha yakışıklı da olsa 1 sene sonra yüzü eskimeye başlayacak. Güncelliğini yitirecek. Yeni her zaman yenidir. Şunu da belirteyim o kadar para verdikten sonra ''oh be hız sabitleyicisi de var ne güzel'' diye sevinmez kimse hocam :)  O saydığım donanımlardan bir tanesiydi sadece.

Konuyu çok uzattık benim asıl belirtmek istediğim aracın bomboş olmadığı idi aslında. Full bir araçla kıyaslarsanız elbette boş gözükebilir fakat en baz donanımda LED farlar, otomatik klima, elektromekanik park freni, anahtarsız çalıştırma, hayalet ekran bu özellikleri sunan hangi model var ki Leon hariç? Varsa bildiğiniz söyleyin öğrenmiş olur araştırırız. Bu araca bomboş hiçbir şey yok muamelesi yapmak Golf'e hakaret olur. Sadece park sensörü eklemesi ile gayet donanımlı bir araçtır  :)   (full demiyorum tabi ki)

@forzaGilles  Benim bildiğim impression'lar opsiyonlu olarak gelmiş sadece. Life ve style paketle ilgili bir şey duymadım ama %100 biliyorum desem yalan olur.

Fiyatın 270'lere çıkacağını sanmıyorum öyle olursa 230 fatura kesip 40 lirada aksesuar olarak gösterirler ki bu çok abartı bir tutar olur bence. Ha eğer öyle yaparlarsa da kendileri bilir ben vazgeçerim almam kime satıyorlarsa satsınlar :)

@forzaGilles  Benim bildiğim impression'lar opsiyonlu olarak gelmiş sadece. Life ve style paketle ilgili bir şey duymadım ama %100 biliyorum desem yalan olur.

Fiyatın 270'lere çıkacağını sanmıyorum öyle olursa 230 fatura kesip 40 lirada aksesuar olarak gösterirler ki bu çok abartı bir tutar olur bence. Ha eğer öyle yaparlarsa da kendileri bilir ben vazgeçerim almam kime satıyorlarsa satsınlar :)
Hocam neden faturayı 230 kesipte 40 bin de aksesuar olarak göstersinler ki mantığı nedir bunun..?

Buyrun aşşağıdan bakın Impression donanım +4 ekstra opsiyon (bahsettiğiniz ekstralar) ile aracın liste fiyatı 298 bin tl.

Liste fiyatı 298 bin tl. olan aracı 230 bin 'den hiç bir bayi vermez hocam.,

Fiyat o rakamlara çıkınca da impression almanın mantığı kalmıyor., bayiler Life donanım aracı 305 bin tl.ye bırakıyorlar.,

https://www.dogusoto.com.tr/volkswagen-yeni-golf-10-tsi-110-ps-impression-man-77337

Seat Leonu söylemiştim o hariç demişsiniz.

Skoda Scala+Emotion Paket3-5 
(Panoramik Cam Tavan & Full LED Ön Far Grubu & Siyah Spoiler)

219,600+17,900=237.5 bin tl ye alabilirsiniz. Hem otomatik hem panoramik cam tavan hem arka park sensörlü hem dinamik gerçek full led farlar. Bu araç bu fiyata özellikleriyle bir çok aracın arasından kendini öne çıkartıyor çıkartmaya da devam edecek gibi . Golfun fiyatı arttıkça rakipleri çoğalacak ben farkettiyseniz hep vag grubu araçlardan bahsediyorum. Vag grubu dışına çıkarsak alternatifler çoğalsa da ben güvenemiyorum. Şuan bütcem bu kadar olsa gerçekten bu aracı alır geçerim.

Ayrıca golf 8 impression ve life pakette led farlar halojen led şeklindedir. Yani halojen farın içinde sadece led aydınlatma var, sinyallerde sarı halojen ampuldü ben incelediğimde. Led deyince insanlar led matrix yada led b-xenon falan zannediyor insanları çok güzel algıya düşürmüşler. Aslında bildiğiniz halojen farın içine led ampul taktığınızı düşünün aynı far malesef.

@forzaGilles  Hocam %50 vergi sınırında bayilerin aracı fatura edebileceği en yüksek tutar 230.000 tl çünkü. Şöyle izah etmek gerekise 130.000 TL  x  1,50 (ötv)  x  1,18 (kdv) =  230.100 TL yapıyor. Bayiler, araç üst vergi dilimine girmesin diye 230'u araç bedeli olarak gösterip kalanı da aksesuar olarak yazıyor faturaya. 

İmpression'un liste fiyatını biliyorum elbette. Bu sizin attığınız sarı renk olanı. Beyaz rengin liste fiyatı 288.000 TL. Aracı bu fiyattan satmalarına imkan yok. Sizde söylüyorsunuz 305 bine Life almak varken manuel Golf'e kim 290 lira verir? Hiçkimse tabi ki. Satamayacağı aracı neden getirsin Doğuş?

Bir şekilde %50'den gösterip üzerine ekleme yaparak satacaklar. 250 mi olur 260 mı olur bilemiyorum şu an onu düşünüyorlar bence.

Eğer %50'ye sokmayıp 80'den satmaya kalkarlarsa buyursun satsınlar da görelim 290 liradan. Ellerinde patlar tüm araçlar :)

Seat Leonu söylemiştim o hariç demişsiniz.

Skoda Scala+Emotion Paket3-5 
(Panoramik Cam Tavan & Full LED Ön Far Grubu & Siyah Spoiler)

219,600+17,900=237.5 bin tl ye alabilirsiniz. Hem otomatik hem panoramik cam tavan hem arka park sensörlü hem dinamik gerçek full led farlar. Bu araç bu fiyata özellikleriyle bir çok aracın arasından kendini öne çıkartıyor çıkartmaya da devam edecek gibi . Golfun fiyatı arttıkça rakipleri çoğalacak ben farkettiyseniz hep vag grubu araçlardan bahsediyorum. Vag grubu dışına çıkarsak alternatifler çoğalsa da ben güvenemiyorum. Şuan bütcem bu kadar olsa gerçekten bu aracı alır geçerim.

Ayrıca golf 8 impression pakette led farlar halojen led şeklindedir. Yani halojen farın içinde sadece led aydınlatma var. Led deyince insanlar led matrix yada led b-xenon falan zannediyor insanları çok güzel algıya düşürmüşler. Aslında bildiğiniz halojen farın içine led ampul taktığınızı düşünün aynı far malesef.
Halojen Led nedir yahu, yeni bir teknoloji mi..? :D  

Bu tip farlara merceksiz led far (veya reflektörlü led far) diyoruz,

Merceksiz olabilir fakat halojen farlardaki reflektör yapısıyla (yani tas yapısıyla) merceksiz Led farın reflektör yapısını ilişkilendirmek çok yanlış olur.,

Bu farın teknolojisi, Ar-Ge ve mühendisliği halojenden çok farklı., Japon araçlarında uzun zamandır merceksiz led farlar kullanılmakta., Merceksiz olabilir fakat fara yakından baktığınız zaman ampülü göremezsiniz., aydınlatması da halojenden daha iyidir.,

Elbette görünüş olarak matrix led farlar ve mercekli led plus farlar gibi güzel durmuyor., ne kadar ekmek o kadar köfte misali..

Bence de 230 bin e Skoda Scala ve Seat Leon varken Impression Golf almak mantıklı gelmiyor o konuda size katılıyorum..

@forzaGilles hocam ben kabaca söyledim herkes anlasın diye burada şimdi farın mühendisliğine girmeye gerek yok. Alt yapı halojen ledler üstte, çanak açı ile aydınlatmayı yola veriyor. Birde bunu tartışacağız boş yere öyle mi :lol:

b1a4768137ee0b2f98d5e80871529ab9.jpg

geliyorlar...

Arkasından da Çin'den adını hiç duymadığım araçlar geliyordu.GAC mış adı.Ucuzsa güzel araçlar gibi

Halojen Led nedir yahu, yeni bir teknoloji mi..? :D  

Bu tip farlara merceksiz led far (veya reflektörlü led far) diyoruz,

Merceksiz olabilir fakat halojen farlardaki reflektör yapısıyla (yani tas yapısıyla) merceksiz Led farın reflektör yapısını ilişkilendirmek çok yanlış olur.,

Bu farın teknolojisi, Ar-Ge ve mühendisliği halojenden çok farklı., Japon araçlarında uzun zamandır merceksiz led farlar kullanılmakta., Merceksiz olabilir fakat fara yakından baktığınız zaman ampülü göremezsiniz., aydınlatması da halojenden daha iyidir.,

Elbette görünüş olarak matrix led farlar ve mercekli led plus farlar gibi güzel durmuyor., ne kadar ekmek o kadar köfte misali..

Bence de 230 bin e Skoda Scala ve Seat Leon varken Impression Golf almak mantıklı gelmiyor o konuda size katılıyorum..
Tamam şimdi anlaşıldı., bu aralar ilgimi çeken yeni Audi A3  %80 vergi diliminde olduğu için %50 vergi sınırını unuttum aklımdan tamamen çıkmış.. :)

@tuncer_2632  Seat Leon varken Golf alınmaz diyorsunuzda Leon var mı ki hocam? Benim bildiğim çip krizinden dolayı araç gelmiyor. Ne zaman geleceği de belirsiz. (Yanlış biliyor da olabilirim) Bulmak çok zor. Araç gelmeye başladığında da fiyatı 230 olarak kalır mı belirsiz. Eldeki Golf daldaki Leon'dan daha iyidir diyorum ben :)

Scala'yı inceledim güzel bir araba gerçekten. Dsg olması en büyük avantajı tabi ki İmpression'a göre. İç hacmi, malzeme kalitesi hiç fena değil. Alınası bir araç fakat henüz yeni çıkmış bir model. Tam olarak tuttuğunu da söyleyemeyiz. Station wagon gibi tuhaf bir tipi var aracın. Hiç hoşuma gitmedi dış görünüş olarak. Bir kaç sene sonra üretimi devam eder mi belirsiz.

Dışarıda 10 kişiye sorsanız Scala diye 9 tanesi bilmez aracı. Ama Golf'ü 10 kişi de bilir. Binici için sorun değil tabi bu durum fakat 3-5 sene sonra satıyorum deseniz Golf nere Scala nere dağlar kadar fark olur. 2. el değeri imajı kıyaslanmaz bile. Her halukarda Golf derim ben. Sizin düşüncenize de saygı duyarım elbette.

Geri
Üst Alt