27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

@Maxilopez Valla helal olsun hocam bir markanın bir modelini alacaksınız ve o model en baz donanım golf impression olacak ve diğer araçların hepsi çöp. Allahtan vag grubu araçlardan bahsettim pejo opel citroen kia desem topa tutacaksınız herhalde. Bir yerde golf güncel yeni diyorsunuz diğer yerde scala yeni çıkmış arac tutulacağı belli değil. 3-5 sene sonra demişsiniz,  impression manuel tutulacak mı o 3-5 sene sonra. Scalanın tipini beğenmeyip impression tipini beğenmek tam anlamıyla kişisel zevk meselesi. Boş araba bir çoğumuzun gözüne hitap etmez o ayrı konu. İyice muhabbet boşa sarmaya başladı.

Hocam siz alın golfünüzü yolunuza bakın, sağlıcakla kalın (y)

@tuncer_2632 leon ile karşılaştırabilir ama scala platform olarak rakibi degil bu araçların. Scala uzun bir araç ama mqb 0 platformunu kullanırken leon ve golf mqb A platformunu kullanıyor . Sürüş karakteristiği scalanin Polo gibi . Ayrıca scala nin Led paketi eklenince fiyat 230 u geçtiği için 237 ye satılmıyor . Fiyat direkt 310 a çıkıyor . 219+17 şeklinde hesap yapılmıyor yani :)

@tuncer_2632  Hocam görüşlerimiz farklı olabilir bunda bir şey yok ki seviyeli bir şekilde fikir alışverişinde bulunuyorduk.

50 senelik bir klasik olan Golf ile 2 senelik Scala'yı bir tutmam dedim ben. Çok fark var aralarında diyorum hepsi bu kadar.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Size de sağlıklı günler diliyorum. 

Şubat ayında iş yeri arkadaşım 2016 model golf 1.6tdi dsg comfortline aracını satıp, 2020 model scala 1.0tsi dsg premium araç aldı 230bin tl ye. (her iki araç da cam tavansız.) 

Plastiği biraz daha fazla, kapı içi gözler ve torpido kaplaması da yok ancak arkadaş hiç memnuniyetsizlik yaşamadı. Araç kullanışlı, bagajı daha büyük, teknolojik olarak biraz daha fazla donanımlı, motoru da söylediğine göre daha canlı. 

Ben de bindim, kullandım. Herhangi bir memnuniyetsizlik hissetmedim. 

Eksik olarak sadece diyebileceğim, el freni manuel, kısa farlar led ama uzunlar halojen ampül. 

Esit: Bugün ant oto ya fiyat sorduk, elite alt dilimde kalabilir ama premium muhtemelen üst dilime girecek ancak şu anda mayıs ayına kadar scala araç yok dediler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün servise uğrarken çektim. Birde Touareg vardı onun fiyatını hiç söylemek dahi istemiyorum. 😊

IMG_20210414_144952.jpg

1.0 golf 390 bin tl. Ucuz araba kalmadı ama bu nedir? Golf’ün bana göre alınabilir tek donanımı r-line o da 450’ye yol almış. O fiyat bandına çıkınca da ikinci el üst segment bir dünya araç var ama bilemedim. Bundan sonraki psikolojik sınırımız ne olacak acaba 600 bin’e golf bedava mı diyeceğiz?

Tek kafama takilan bu fiyatlara manuel baz paket golf almak mantıklı mı ayni fiyatlara corolla ve civic otomatik daha donanımlı şekilde alinabiliyor bu yönden tedirginim biraz

Bugün servise uğrarken çektim. Birde Touareg vardı onun fiyatını hiç söylemek dahi istemiyorum. 😊

Ekli dosyayı görüntüle 45755
Şuan Türkiye ‘deki Style donanım araçların tamamı cam tavanlı., Dolayısıyla tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı (yani liste fiyatı) denilen şey tamamen kelime oyunundan ibaret., taşıma aşamasında yani gemideki Style paketler de dahil hepsi cam tavanlı., 

Sonuç olarak “cam tavansız” Style araç getirmedikleri için anahtar teslim fiyatı denilen şey hayal ürününden ibaret.. 

Herkesi cam tavan almaya mecbur bırakıyorlar., 20 bin lira cam tavana vermeye herkes mecbur mu., isteyen cam tavanlı alsın, istemeyen cam tavansız alsın.,

Bana göre cam tavan alınabilecek en gereksiz opsiyon, onun yerine gider IQ Matrix Led far alırım., başkasına göre tam tersi cam tavan en önemli opsiyon, bırak insanlar istediği aracı alabilsin., Doğuş saçma sapan iş yapıyor..

@Mehmeteren0606 Siz impressiona devam edin 2 aya kalmaz 50 bin kar bırakır zor tutuyorlar bu araçları çoktan 290 bin olması lazımdı

@Golftutkunu77 scala kalite ve platform olarak cok zayif altyapısı polo b sinifi ile ayni iç olarak da zaten b plus hissi veriyor (hacim yönünden skodaların tüm modelleri sinifina gore büyük) ayrıca manuel el freni vs begenmedim bayide ust tavan ve kadranlarin ora gacur gucur oynuyordu ki hatta youtubede scala alan biri videosunu çekmiş kalite ve algı olarak golf ile kiyas kabul etmez diye düşünüyorum ikinciel ve bilinirligi vasat bi ara düşünmüştüm bayiden plakali sifir bulmuştum  plakasiz sifirdan 20 bintl ucuz vermesine ragmen satamadilar kaç ay boyunca o yüzden ilerde ikincieli zayif olur diye düşünüyorum 

@Golftutkunu77 foruma hoşgeldiniz. 

1-2 günde yeni üyelerin  kendini tanıttığı konuyu da görmenizi beklerdik. 

üyelerin çoğunda golf7/7,5 olduğunu varsayarsak ve beklenen yeni modelin artı/eksilerini eldekiler ile karşılaştırınca  gayet net görüyorlar. diğer hususta ekonomik denge. eldekini satıp bir o kadar da  parayı vermek şu zaman da akıl karı değil.

%50 lik bulursanız kaçırmayın derim son olarak

Bende golf 7.5 1.5 TSI var başka bir proje için satıyorum param olsa 8 almak isterdim golfün yeri golf ile dolar

Geri
Üst Alt