Golf 7 Yerine 0 Km 2020 Renault Clio 5 1.0 100bg İcon Manuel???

Aracınızı ilerleyen yaşından dolayı değiştirmeniz bence de mantıklı bir hareket.

Yeni Clioyu test etmiştim, gerçekten eski modellerinden çok farklı, kalite ve tasarım olarak devrim yapmışlar iç mekanda. Yakın çevremde 1.0 otomatik kullanan iki arkadaşım var ikisi de memnunlar. Ama elbette bir Golf değil.

Ama Polo alma imkanınız varsa tabiki daha güzel bir seçenek. Fransız arabaları ne olduğu farketmeksizin bir yaşın üstünde o canlılığını yitiriyor, ikinci elde VAG grubu araçlara kıyasla daha fazla değer kaybediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim tercihim herzaman sifir km arac

Segment düsürmek sorun degil, bugün düsürürsün yarin yükseltirsin

Bu ülkede 2.el araba alinmaz

2013 82 Binde Golf 7 Manuel 1.4 Tsi Highline manuel sahibiyim. Opsiyon olarak aracımda Ergoactive Masajlı ısıtmalı koltuk,Keyless,Renkli Ekran ve Alarm mevcut. Aracımı satıp 0 km araba alma niyetim var. Clio 5 yeni kasa olması,İç genişlik ayrıca bagajı 390 lt olması tercih sebebim oldu. İcon paket yani en dolu donanım ama manuel alma niyetim var? Siz olsaydınız ne yapardınız? Fikirlerinizi merak ediyorum. Saygılarımla :rolleyes:
Vag grubundan çıkmamanızı şiddetle tavsiye ederim hocam. 

@krym hocam ikinci el araba alınmaz yazmışsınız güzel o zaman siz araçlarınızı bu düşünceye göre satmamaniz lazım. Ya da görüşünüzü su şekilde revize etmemiz lazım “...arabasına bakmayanlar haricinde...” derseniz daha güzel olacaktır elbette aracına sizin gibi değer verenler var. 

@Baho_34 Ben  sizin gibi değişikliğe gidecek arkadaşlarım için OPEL ASTRA K 1.2T 145 hp GS LİNE tavsiye ediyorum , emin olun Clio'dan kat kat iyi bir arabadır. bi inceleyin derim... 

Clio5 Icon güzel araç, clio 4 kullanmış arkadaşlar daha ön yargılı olabilir fakat clio 5 test etmeden karar vermeyin. Clio 5in bence en kötü yanı eğer iri yarı biri iseniz Golften sonra küçük gelecektir.

Antalya-Finike portakal diyarındayım :rolleyes: Polo 1.0 tsi Comfortline Dsg tavsiye edermisiniz. Arka frenler Önceki aracım Polo 1.2 Tsi Lounge aracımdaki gibi Disk yerine Kampana kullanılmış.
Arkanın kampana oluşu frenlemede hissediliyor.Ama clio ile kıyaslanamayacak kadar iyidir polo.

Clio5 Icon güzel araç, clio 4 kullanmış arkadaşlar daha ön yargılı olabilir fakat clio 5 test etmeden karar vermeyin. Clio 5in bence en kötü yanı eğer iri yarı biri iseniz Golften sonra küçük gelecektir.
Çubuk kraker gibiyim 58 kiloyum 🤭🤣

@Baho_34 Geçen hafta otomatik icon'u ekstralarla dolu paketini test ettim, hiç beklemediğim şekilde rampalarda da gayet iyi atak (100 bg olmasından dolayı ) yol tutuşu konusunda da golf'ten aldığınız performansı bundan beklememek lazım. 

Evimizde 1 adet en dolusundan passat bir adette en dolusundan f30 muz var şehiriçinde  kullanmaya bir adet en boşundan 0.9 motor 2020 model clio 4 aldık acayip memnunuz araçtan her araç memnun eder önemli olan araçtan beklediğinizdir 

Söylediğiniz senaryoda her türlü alınır binilir.

Şuanki piyasada 2. el araç zaten alınmaz.

Moov'u sık kullandığımdan dolayı Clio 4'ün her versiyonuyla uzun deneyimim oldu özellikle şehiriçinde hiç üzmeyen bir araç.

Icon olanın LED aydınlatmasını kendi aracımı kullanırken bile aradığım oluyor harika selektörler vardı öndeki Panamera bile iyi bir araba geldiğini zannedip sağa geçtiği oluyordu :)))

Yani sonuç olarak Clio amacını çok güzel karşılayabilen bir araç tabiki Golf kalitesinde olamaz ama şuan için her anlamda segmentindeki en beğendiğim araç.

Sadece eğer alınabiliyorsa otomatik tercih ederdim ama o da eğer EDC şanzıman oluyorsa. X-Tronic olacaksa onun yerine manuel daha iyi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Söylediğiniz senaryoda her türlü alınır binilir.

Şuanki piyasada 2. el araç zaten alınmaz.

Moov'u sık kullandığımdan dolayı Clio 4'ün her versiyonuyla uzun deneyimim oldu özellikle şehiriçinde hiç üzmeyen bir araç.

Özellikle icon olanın LED aydınlatmasını kendi aracımı kullanırken bile aradığım oluyor harika selektörler vardı öndeki Panamera bile iyi bir araba geldiğini zannedip sağa geçtiği oluyordu :)))

Yani sonuç olarak Clio amacını çok güzel karşılayabilen bir araç tabiki Golf kalitesinde olamaz ama şuan için her anlamda segmentindeki en beğendiğim araç.

Sadece eğer alınabiliyorsa otomatik tercih ederdim ama o da eğer EDC şanzıman oluyorsa. X-Tronic olacaksa onun yerine manuel daha iyi.
Manuel kullanmayı daha çok seviyorum ve aracımı aşırı kullanmıyorum zaten. Amacım aracımı değerlendirip 0 km arabaya binmek. Vw kalitesinde konforunda olmayacak ama her aracın mutlaka 0 km de ve 2. El de alıcı vardır diye düşünüyorum...

Geri
Üst Alt