Buda akşam radarı

Abi kusura bakmayın ama eski arabayla yeni arabanın hız sınırı farklı olsun diyip bunda üstelemek nasıl bir akıl tutulmasıdır :)  

Hadi diyelim ki mantıklı olduğuna ikna olduk. Nasıl uygulanacak? Brodvey 70, Tesla 300, Golf 200, Corsa 150 hız sınırına sahip olacak, yoldaki geri kalan tüm yaya geçidi, üst geçit, kavşak kuralları vs falan aynı mı kalacak? 

2020 mersedesler yaya geçidinde falan da durmasın; kırmızıda da durmasın. Nasıl olsa basmış parayı; bırakalım ezsin hukuku, kuralı, yasayı :)  ona özel esnetmeler yapalım. 

Sabit radar aracındaki memurlar: 

- Abi golf 100’le geçti
+ He bu 2012 trendline paket, sınırı geçmiş. Çak cezayı.
+ Abi Mercedes 250.
- Ona yazma. 2020 S class bu. 260’a kadar kurtarıyor.
- Abi Toros 70.
+ Yapıştır şu külüstüre %50 ceza bayılsın 500 lirayı da anlasın trafiğe çıkamayacağını... 

@SCC

Bazı yollarda dört farklı araç tipi için 3-4 farklı hız sınırı tabelası oluyor, hatta doblo vs kullananlar "Bizim ruhsat hususi ama bu tabelaya göre ticari mi oluyoruz" şüphesine sık sık düşüyorlar.

Sizin bu senaryo mercedes panelvan kullanan dayılar "Abi araç hususi ama ticari görüntüsünda ama marka da mercedes, o yüzden bizim yasal hız sınırımız, binek otomobil C sınıf golflerin altında ancak B sınıf polonun üstünde, egea gibi arada bir sınıfla aynı hızda gitmemiz uygundur" şeklinde muhabbetler olası.  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Forum polyanna kaynıyor.. 

Ben Mercedesi olan kurallara uyumasın mı dedim? 

2020 model tüm güvenlik ekipmanları olan bir araçla 25 yıllık bir çöp tenekesi nasıl aynı hız limitine uyar bunu sorguluyorum, çözümse bence bu araçların trafikten men edilmesi. 

Forum polyanna kaynıyor.. 

Ben Mercedesi olan kurallara uyumasın mı dedim? 

2020 model tüm güvenlik ekipmanları olan bir araçla 25 yıllık bir çöp tenekesi nasıl aynı hız limitine uyar bunu sorguluyorum, çözümse bence bu araçların trafikten men edilmesi. 
@golfmania tekrar merhaba. 

Eski ve bakımsız araçların trafikte olmaması gerektiğini vurgulamak istiyorsunuz ancak konu hız sınırı olan bir yolda bikaç km hız ile radara girilmiş olabilir mi olamaz mı bu üzerine.

Siz de bunun üzerine Mercedes ile sizin tabiriniz ile çöp tenekesi araçların aynı hızı kullanmaması gerektiğini düşünüyorsunuz. 

Sonra da 70 km hız sınırı varsa Mercedes de 70 km ile gitmeli diyorsunuz. Halbuki konu başlığını düşününce size göre yeni ve teknolojik araçların 70 km değil de 90 110 km hızda gitmesi gerektiği anlamı oluşuyor.  Tamamen çelişki. 

Yani yanlış yerde yanlış vurgu yaptığınız için konu buralarda. Bence ısrar etmeyiniz. 

Buarada motosikletler ne yapsın. Bir de 2 tekerleği var. Daha çok riskli araçlar onlar 10 km hızla bile düşseler canından olabilirler.

Yani işin özeti,

kurallara uyuluyorsa,

hız sınırlarına uyuluyorsa, kemerler takıksa,

gereğinden fazla yük taşımıyorsa,

lastık kontrolü(diş derinliği, hava basıncı) yapılmışsa,

ve aklıma gelmeyen kontrolleri yerine getirmiş bir aracın, trafikte araç tipine göre belirlenmiş hız limitlerinde kullanılmasında sakınca yoktur.

Şayet en teknolojik en yeni araç dahi olsa kemer takmıyorsa, bir oda dolusu para da yatırılılmış olsa dahi bu kullanıcı iyi bir kullanıcı değildir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt