Buda akşam radarı

43 dakika önce, golfmania yazdı:

2020 Mercedes E'den 2021 Mercedes S'e geçtik.

Verileri birleştirip anlamak en güzeli.

Burada asıl anlatmak istediğinizin , etrafta bi hayli gördüğümüz Tofaş Renault marka yani eski modellerin daha yavaş gitmelerini düşündüğünüzü varsaymak isterim. Buna katılırım.

Ancak bir araç Mercedes diye daha hızlı gitmesi gerektiğini düşünmek biraz farklı bir düşünce.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

@ogzogz

2021 model s serisinden 2015 model b serisine geçelim, o tenekelerle bu araç nasıl aynı hız sınırında olabilir. Otoyola çıkmaması gereken araçlar onlar. ( daha yavaş gitmelerini düşünmüyorum sahiplerinin aracını geri dönüşüme atmasını bekliyorum) 

Yukarıdaki bütün videolardaki testler 40 km 25 km 70km'deki hızlarda bu özelliklerin işe yarayacağını gösterir. Otoyol hız sınırlarında işe yaramaz.  Daha yüksek hızlarda hız körlüğü başlar.  

@golfmania size göre 70 km hız sınırı olan bir yolda Mercedes kaç km hız ile gitmeli?

• Beğen
Tepkiler: SCC
Konu radardan başka yerlere gitmiş. Ben şöyle biraz toparlamaya çalışayım 90 model araç ve yeni model bir arabanın durma mesafesi birbiri ile aynı olmayabilir fakat kurallar hepimiz için vardır. Hava yollarının bildiğimiz gibi uçuş prosedürleri vardır tek tek uyulmak zorundadır ve uyulur en ufak hata insanların hayatlarının kaybolmasına neden olur. İş karayollarına gelince bizler nedense kurallara uymaktan kaçıp 82 ile geçilen yerden 120 ile geçeriz bişey olmaz nede olsa araba durur dünyanın en güvenlikli arabası bu deriz. fakat hesaba katmadığımız karşıdaki kullanıcının hatası ile kaza yapabiliriz. Atladığımız bir şey vardır o yolda hız sınırı 82 ama biz daha hızlı gittiğimiz için karşıdakini tamamen hatalı olarak görürüz. Hız sınırının bulunduğu yerde daha hızlı gidiyor isek biz yada başkası hata yapsa bile sonuçlarına katlanmamız gerekli. Herkes trafik kurallarına uysa kazalar çok azalacak ama nihayetinde insanız bazen sevinçli bazen kederli olup gaz pedalının ayarını kaçırıp sürüyoruz, fakat o gaz pedalına gereğinden fazla basıldığında bir kazada karşıya vereceğimiz can ve mal kayıplarını hesap etmemiz gerekiyor. Bir can çok kolay yetişmiyor öksürmesine kıyamadığımız yavrumuzun kurallara uymayan hatalı bir sürücü yüzünden hayatını kaybetmesi çok acı bir durum olur.

Sonuç olarak 2023 model mercedes içinde hız sınırı 60 ise 50model başka bir araba içinde o olmalıdır. Sevdiklerimiz ve başkalarının sevdiklerinin hayatını riske atmamak için kurallara uymak zorundayız. 

Örnek veriyorum gurbetçiler Avrupada it çakal gibi araba kullanamıyor eğer birinin ölümüne sebebiyet verirse orada canın pahalı olduğunu biliyor ama buraya gelince itlik çakallık paçadan akıyor birine çarpıp öldürse can ucuz hele bide yüksek mevkide tanıdıkları varsa can sudan ucuz. 

Bana burada 77 ile ceza yazsalar gıkımı çıkaramam çünkü kural bu. Zaten yazılan hız cezalarımın hiçbirine itiraz etmedim aşırı hızdan yemedim ama sonuçta hız kurallarına uymadım.

@golfmania keşke muhasır medeniyet seviyesine ulaşsak ülkede 10 yaşında büyük araba olmasa o zaman hız kurallarını tartışsak çok iyi olurdu fakat ülke durumu böyle. Ülkede herkes golfe yada mersedese binecek durumda değil.

Kim ya bu broadway kullanan hadsizler !!! Golf’ü olan abimizin yollarını engelliyor havasını tüketiyor 

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@ogzogz 

Cevap veremediniz. Beni haklı bulduğunuzu düşünüyorum. Sonuçta bir çöp kutusu ile günümüzdeki araçlar arasında dağlar kadar fark var. 

@Gökhan Bilgin

Fakirler ölsünden ziyade devlet olaya el atıp hurda teşviklerini arttırır. Şu araçlardan kurtuluruz. İnsanımız o araçları haketmiyor. 

@ogzogz 

Cevap veremediniz. Beni haklı bulduğunuzu düşünüyorum. Sonuçta bir çöp kutusu ile günümüzdeki araçlar arasında dağlar kadar fark var. 

@Gökhan Bilgin

Fakirler ölsünden ziyade devlet olaya el atıp hurda teşviklerini arttırır. Şu araçlardan kurtuluruz. İnsanımız o araçları haketmiyor. 
Cevap verdim. Galiba bir üstteki vidyoya daldınız. Onun hemen üstünde cevabım.

Bu da son cevabım.

@golfmania devlet şu anda hurda indirimi uygulasa bile atıyorum doğan arabasını 50 bine alıyoruz dese en kötü sıfır araba 120 bin tl. Bence şu ekonomik durumda doğan şahine binen birisi 70 bin tl verip yeni araba alabileceğini sanmıyorum.

Geri
Üst Alt