Hocam konu karışmasın fakat bana cevap hakkı doğdu bursa bosch da çalışan olarak :) aslında almanyadan daha kaliteli işler çıkarıyoruz bursa olarak 
Hocam O zaman şöyle bir soru sorayım. Aynı özelliklerde iki çamaşır makinası arasında yaklaşık 1000 tl lik fark nerden kaynaklanıyor. Yani Almanya üretimi olan neden daha pahali? 

Hocam O zaman şöyle bir soru sorayım. Aynı özelliklerde iki çamaşır makinası arasında yaklaşık 1000 tl lik fark nerden kaynaklanıyor. Yani Almanya üretimi olan neden daha pahali? 
Nakliye ve daha çok para kazanma bir etken bu kesin :)

Hocam öyle birşey olursa golf almaz ki çoğu kimse. Buradaki üretim kalitesi almanyadakini yakalayabilir mi. Çok çok zor. Almanya'da üretilen bosh ile burada üretilen aynı mı. Alakası bile yok. İyi böyle boşverin ;)
Hem evet hem hayır.

Beyaz eşya için burada iç pazara sunulan ucuz ürünler de var bunlar Almanya'da imal edilenlerden  düşük kalitede ama fiyatları da ucuz. Pahalı olup da Almanya ya ihraç edilen ve Türkiye ye satılan da var. Bunlarda bir sorun yok.

Ayrıca otomotiv ile ilgili Bursa ilimizdeki Bosch Dizel Enjektör imalat tesisleri Bosch un tüm Dünyadaki en gözde ve en kaliteli imalat yapan tesisi.

Bana göre imal edilen ürün Avrupaya da satılacak ise (ihraç edilecek ise) Türkiye'de üretilmiş olması dert değil. Ama Çin ve Orta Doğuya gönderilecek ise uzak durmalı :)

@magic @yusuf @brkylmz hocalarım enjektör üretimi yapılıyor bursada ve bmw, vw ye hatta bütün dünyaya bursadan gider bu açıdan söylüyorum kalitemiz gerçekten belirleyici oluyor 

@magic @yusuf @brkylmz hocalarım enjektör üretimi yapılıyor bursada ve bmw, vw ye hatta bütün dünyaya bursadan gider bu açıdan söylüyorum kalitemiz gerçekten belirleyici oluyor 
Hocam beni yanlış anlamayın çünkü benimde evimde siemens in Türkiye üretimi çamaşır makinası var. Fiyat farkı çok geldiği için Alman üretimini tercih etmemiştim. Ama konu araba olunca farklı 2 çocuğum olmasına rağmen araç alırken jetta seçeneğini devre dışı bırakmıştım. Alman üretimi olduğu için Golf ü tercih ettim. Yani fiyatlar birbirine yakın olduğu için eğer beyaz eşya örneğinde olduğu gibi iki kat fiyat farkı olsaydı o zaman muhtemelen Jetta yı tercih ederdim.

@brkylmzJetta ile Golf arasında bariz bir kalite farkı var bu doğru. Satış sonrası şikayetlerde görülüyor.

Kismetse ben de 1 2 gune alacagim aracimi. Bu makyaj konusu benim de kafami cok karistirdi acikcasi ancak daha mayis sonrasi Allstar paketli ilk araçların gelecegini söylemişti ST. Yani bence daha bir sure Allstar paketiyle beraber satis surecek ve ardindan sene sonu gibi makyaj gelecek. Makyajda da farlardaki ledler, tampon değişecek ve active info display opaiyonu gelecek. Bu dijital ekran benim için en cazip unsur olsa dahi azimsanmayacak bir fiyat isterler diye düşünüyorum Passat da olduğu gibi. (Tabi tiguanda ki gibi highline da standart yaparlarsa o zaman hayiflanirim) Yani zaten imkanim dahilinde tavanlara cikip yalin highline aldigimi uled bile eklemedigimi düşünürsek benim icin makyajin pek de bir anlami kalmiyor. Muhtemelen simdiki indirimi alamayacagim o zaman ve daha da yukarilarda fiyatlar olaca. Hem de arabasiz kalmis olmam da cabasi olacak. Bu makyajin bizim icin faydali olacagina inanıyorum zira sene sonunda gelebilecek bu makyaj en az 1,5 sene daha da mk7 nin saltanatinin surecegi anlamina gelecek bence.

Golf şimdiye kadar makyaj yapmadı. 2017 6. ayda golf8 üretilir. Turkiyeye kasim gibi gelir.Makyaj olmaz.Bu benim şahsi fikrimdir.Makyaj olursa süpriz olur.

Değerli dostlarım

son gelişmelere uygun olarak ilk mesajımı editledim.. :)  

makyaj olacağına hiç ihtimal vermemiştim zaten.Bu sayede tutarlı çizgisine devam etmiş oldu, ben 2017 mayıs gibi Golf 8 geleceğini düşünüyorum.

Rline opsiyonunu geçenlerde araç oluşturucuda nasıl yaptığımı anlamadan eklemiştim 3800 tl yazıyordu. WTE yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam opsiyon isminde.

En baştaki düşüncelerim haklı çıktı, R line ve Allstar gibi özel bir seri geldi, bu da yeni kasanın habercisi, hatırlarsanız Golf 6 da Pulse diye yine comfortline ve highline arası özel bir seri gelmişti, bunun üzerine 1,5 sene içinde yeni kasa tanıtıldı.

Golf 7 kasa çıkarken acayip büyük çalkantılar, özel tahminler olmuştu. Dünya çapında bu denli tutmuş bir modeli makyajlamak için 2-3 tane paint terk çalışma haricinde pek bir şey göremedik, ayrıca dergilerdeki bu yaklaşımlar bir nevi nabız yoklama oldu. Kullanıcı tarafından eğer böyle olacaksa mevcut 7 mi satmam cevapları çok fazla idi. Takdir edersiniz ki vw de dış değişimler radikal olmuyor, sadece led far ve hayalet gösterge mevcut aracı değişme için yetersiz.

Golf 8 gibi bir model Ar-Ge olarak da gelişir ve platform yenilikleri ile gelirse yine bir 5-6 yıl piyasayı sallayacaktır, 

Ayrıca makyajın bir olmama sebebi de şu , hatırlarsanız Yeni Tiguan 2016 Ocak ta bayii lerde deniyordu. Ancak mayıs ayını buldu, bu tüm Dünya için aynı yönde, her model için belli bir strateji bulunmakta, şuan sıra da cc bulunuyor, yeni cc den hemen sonra yeni Golf gelecektir. 

Sevgi ve saygılarımla.

"ben artık 2017 ortası tanıtılır, 2018 model 8 olarak gelir" tahminine de uzaklaştım, 2019-2020... 7'nin daha yolu var....

60.000 TL - 190.000 TL arasında fiyat ve sonsuz sayıda opsiyon birleşimi sunması, değişimde bu kadar direnmesinin sebeplerinden biri midir acaba?

herkesin kendine özgü bir golfü var, kiminin midline ama durban ve cam tavanlı, kiminin "r" ama opsiyonsuz... lego gibi herkes kendi golfünü kendi tasarlıyor... 

En baştaki düşüncelerim haklı çıktı, R line ve Allstar gibi özel bir seri geldi, bu da yeni kasanın habercisi, hatırlarsanız Golf 6 da Pulse diye yine comfortline ve highline arası özel bir seri gelmişti, bunun üzerine 1,5 sene içinde yeni kasa tanıtıldı.

Golf 7 kasa çıkarken acayip büyük çalkantılar, özel tahminler olmuştu. Dünya çapında bu denli tutmuş bir modeli makyajlamak için 2-3 tane paint terk çalışma haricinde pek bir şey göremedik, ayrıca dergilerdeki bu yaklaşımlar bir nevi nabız yoklama oldu. Kullanıcı tarafından eğer böyle olacaksa mevcut 7 mi satmam cevapları çok fazla idi. Takdir edersiniz ki vw de dış değişimler radikal olmuyor, sadece led far ve hayalet gösterge mevcut aracı değişme için yetersiz.

Golf 8 gibi bir model Ar-Ge olarak da gelişir ve platform yenilikleri ile gelirse yine bir 5-6 yıl piyasayı sallayacaktır, 

Ayrıca makyajın bir olmama sebebi de şu , hatırlarsanız Yeni Tiguan 2016 Ocak ta bayii lerde deniyordu. Ancak mayıs ayını buldu, bu tüm Dünya için aynı yönde, her model için belli bir strateji bulunmakta, şuan sıra da cc bulunuyor, yeni cc den hemen sonra yeni Golf gelecektir. 

Sevgi ve saygılarımla.
Çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz hocam.

Makyaj olmaması kullanıcının aracına daha fazla bağlı kalmasını sağlıyor bence.

CC konsept görmüştük, Scirocco ve Polo uzun zaman oldu mevcut kasada onların da değişim zamanı geldi bence.

@Negatiwe polo ve scirocco 1.5 yıl önce makyajlandı, ama bu polonun her zaman olan durumu makyajlanır ve 3 sene sonra kasa değişir. Polo 2009 dan 2014 e aynı kasa ile gitti sadece far ve tampon değişti  :D  O da radikal bir değişiklik ile gelebilir, ama bir dedikodu yok henüz.

Geri
Üst Alt