Trafikte Karşılaştığınız Golf Sürücüleri

Golf Kullanıcısı Olarak Karşılaştığınız Diğer Golf Sürücüleri Size Nasıl Davranıyorlar

• Kornaya basıyor

Kullanılan: 2 1.6%
  • Selektör yapıyor

Kullanılan: 6 4.9%
  • El ile selam veriyor

Kullanılan: 3 2.4%
  • Benimle kafa tutmaya çalışıyor

Kullanılan: 14 11.4%
  • Bende de aynısı var demek için enteresan sürüşler yapıyor

Kullanılan: 7 5.7%
  • izlemek için arkamdan geliyor ve daha sonra önüme geçip biraz da dikiz aynasından seyredeyim diye dü

Kullanılan: 16 13.0%
  • Hemen hemen yukaridakilerin hepsiyle karşılaştım

Kullanılan: 14 11.4%
  • Yukarıdakilerin hiçbirine rastlamadım

Kullanılan: 63 51.2%
  • Zaten yukarıdakilerin hepsini ben yapıyorum😀

Kullanılan: 6 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    123
Ben de selam vermeye çalışıyorum fakat karşılık bulamıyorum [emoji20] bu yüzden pes ettim. 

Bu köklü ve güzel gelenek sanırım sadece Alfa Romeo kullanıcılarında var. 

Passat gördüğüm an kaçarak ya da yavaşlayarak uzaklaşıyorum. Hele de camlarda film varsa, Amerikan parklar açıksa, gündüz sisler açıksa, basıksa... 

En son böyle bir Passat kavşakta yandan önüme atladı; frene asılmasam içinden geçecektim. Kornaya bastım doğal olarak. Yapıştılar arkama; sinirden deliye döndüm. Sağa çekip camı indirip “ehliyeti bakkaldan mı aldın birader” dedim. İçinde palazlanmış 3 orta yaşlı yamyam “neyse yanında eşin varmış...” diyip uzadılar. Bu şehir magandaları akılları sıra suçlu olmalarına rağmen 3 kişi bir olup beni dövecek... Bu Passatlar çok ilginç bir şekilde bir baltaya sap olamayacak sonradan görme kro barzo cahil cühela takımının eline nasıl geçti anlamış değilim...
Son cümleye +1

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen
Tepkiler: SCC

@SCC

Uzun yolda? (Ank-ist otoyol)

250 metreden makyajsız trendline+comfortline passatların 

Sarı halojen farları ile 3-5-7 sellekt atarak

Beeeennnn Geliyorum edalarına hastayım

Tabi hemen kaçıyoruz kenara !

Nede olsa abimizdir , koramiraldir , d sınıfının lideridir falan...(trafikte vag içi geçiş üstünlüğü kuralları) 

D sınıfı araç sarı ampullü olmaz ? Çanak icinden ışık yansıtmaz ?

Neyse makyajla aştılar bu durumu trend+comfortta

2.0 tdi 4 motion 240 hp High Passat (kapsam dışıdır) onların 1 led selleketine en sağa direk kaçmaya baştan kabulüz

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bende 7 yildir golfcu olarak diger golflere karsi daha kibarim :)  (o apaciler haric) Gecenlerde de esim gece arabayi kullanirken baska bir arac takilmis pesine baya takip etmis. Babasinin evininin onune park etmis adam arkasina park edip selektor yapmis. Dedim hadi ben uzagim babani arasaydin ya. Bir tur daha attim mahallede sonra aradim babami ama tekrar gelmediler dedi. Boylelerine net dusuncem iskence edeceksin yani. Kadina karsi siddeti ne hukuk saglayabilir ne idam. Buda gecen gunlerde basimizdan gecen talihsiz  bir olaydi... Biraz sinirlendim yazarkende kusura bakmayin

@oguzkaanvolkan valla hocam çok eşşek var piyasada maalasef gerçi eşeğe hakaret olur ama ortalık öyle bi olmuşki maalesef hiç bir caydırıcılığı olmayan kanunlar yüzünden kimsede çekinme korku felan kalmamış yani ortam böyle olunca ne kadar apaçi sonradan görme arabam var diye dünyanın sahibi gibi zannedenler kendini maalesef çoğaldı şu korona böyle modellere bulaşsada kendiliğinden belalarını bulsalar insanların bunlar yüzündem piskolojileri bozuldu Allah kimseyi bu tür insanlarla karşılaştırmasın.

Trafik iyice enteresan bir hal almaya başladı.

Sabahın 10unda sis farı ile gezen mi dersiniz,

pickup'ının altını kaldırmış, geniş lastik takmış, normal yolda virajı geniş açı ala ala gidiyor, sanki tır kullanıyor. 

Müziğin sesi son ayarda hatta son+ bass tiz ayarı da sonda belli ki,  müziğin sözleri anlaşılmıyor cızırtıdan..

Sağdan sağdan geçme girişiminde olanlar da çabası..

Neden yazdım şimdi ben bunları.

Demek ki eksikler çok eksik.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2019 Kurban bayramında Salda'ya giderken Eğirdir gölü yakınlarında 06 Plakalı bir golf sürücüsü ile gündüz sellektör yaparak selamlaşmıştık. başka da olmadı. 

Biz genelde servis ya da sanayi dükkanı önünde dsg çipi, partikül, tsi tdi, makyajlı kasada şunlar yok. Golf 7 daha iyiydi, ben şöyle dolu bir golf görmüştüm muhabbeti çeviriyoruz  :D

onun dışında trafikte birbirimizin arabasını süzdüğümüz nadir kişiler oldu. Ama çok nadir

Çok güzel şeyler yazılmış. Konu başlığı altında yazılanların hepsini keyifle okudum.

Benimde kendime göre ufak tespitlerim var. İstanbul'da yaşadığımdan mı bilmiyorum. (Forumda da bir çok İstanbul'da yaşayan vardır elbet) Genelde apaçi golfler ve leonlar denk geldi. Anket başlığından yer alan olumsuz tepkileri gösteren golf'lerin ortak özellikleri yapılan retrofit işlemlerinin çakma ucuz yollu olmasından çok belli oluyor. Araca sonradan eklemiş olduğu saçma aparatlar orjinal olmayan ve araçta kendini hiç göstermeyen çakma jantlardan vs. 

Birde foruma ne kadar üye "golfçü" varsa bir o kadarda üye olmayan "golfçü" oluğunu düşünüyorum. Cevaplardaki birkaç arkadaşın dediği gibi selam veriyorum yada vermek istiyorum ama karşılık bulamıyorum. Her golf kullanıcısında aynı muhabbet aynın tat alınamıyor maalesef. Nitekim foruma üye olan ve olmayan olarak ikiye ayırıyorum.

Golf 7 2013 yılı yılın otomobili seçildiği sene bizler almıştık

O zaman donanımhaber forumda bir sayfamız vardı

İlk buluşmamız bir kahvaltı organizasyonuydu sanırım 10 kişiydik, sonradan 3 kişiye düştük. Kimsede golf kalmadı ama biz alkollü ocakbaşı muhabbetinden devam ettik hala görüşüyoruz.

Sayının azalma sebebi forum veya dışarısı değil, bazı arkadaşların ezik hal ve hareketleriydi.

En dolu Golf bende, en zirve benim, en iyisini ben yaparım. Al sana madalya kardeşim. Senin saygın yok. O yüzden bu rakı sofrasında yerin yok.

Adamın eşinde M3 cabrio var, sadece yeni tanıtıldığı için kendisi Golf 7 almış heyecan için, adam kalkmış senin arabanda katlanır ayna var mı diyor. O zaman highline pakette katlanır ayna led stop standart değildi. 

Biz dedik ki gerçek Golf, apaçilerin eline düşmesin ama maalesef düştü. 

Golf 7 2013 yılı yılın otomobili seçildiği sene bizler almıştık
O zaman donanımhaber forumda bir sayfamız vardı
İlk buluşmamız bir kahvaltı organizasyonuydu sanırım 10 kişiydik, sonradan 3 kişiye düştük. Kimsede golf kalmadı ama biz alkollü ocakbaşı muhabbetinden devam ettik hala görüşüyoruz.
Sayının azalma sebebi forum veya dışarısı değil, bazı arkadaşların ezik hal ve hareketleriydi.
En dolu Golf bende, en zirve benim, en iyisini ben yaparım. Al sana madalya kardeşim. Senin saygın yok. O yüzden bu rakı sofrasında yerin yok.
Adamın eşinde M3 cabrio var, sadece yeni tanıtıldığı için kendisi Golf 7 almış heyecan için, adam kalkmış senin arabanda katlanır ayna var mı diyor. O zaman highline pakette katlanır ayna led stop standart değildi. 
Biz dedik ki gerçek Golf, apaçilerin eline düşmesin ama maalesef düştü. 

Ustadim az öteye kay bir duble alayim

Geri
Üst Alt