Trafikte Karşılaştığınız Golf Sürücüleri

Golf Kullanıcısı Olarak Karşılaştığınız Diğer Golf Sürücüleri Size Nasıl Davranıyorlar

• Kornaya basıyor

Kullanılan: 2 1.6%
  • Selektör yapıyor

Kullanılan: 6 4.9%
  • El ile selam veriyor

Kullanılan: 3 2.4%
  • Benimle kafa tutmaya çalışıyor

Kullanılan: 14 11.4%
  • Bende de aynısı var demek için enteresan sürüşler yapıyor

Kullanılan: 7 5.7%
  • izlemek için arkamdan geliyor ve daha sonra önüme geçip biraz da dikiz aynasından seyredeyim diye dü

Kullanılan: 16 13.0%
  • Hemen hemen yukaridakilerin hepsiyle karşılaştım

Kullanılan: 14 11.4%
  • Yukarıdakilerin hiçbirine rastlamadım

Kullanılan: 63 51.2%
  • Zaten yukarıdakilerin hepsini ben yapıyorum😀

Kullanılan: 6 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    123
Son olarak bir otoparka yada park yerine gelmişsem Golf olan araç yanına çekmeye özen gösteririm oda yoksa wag grubu yanına hiçbiri yoksa köşede inziva bir noktaya bırakmaya çalışırım.
Eski işyerimdeki otoparkta bunu ben de çok yapardım

Bu araçların yanı dolu olursa klasik köşeme giderdim, biraz uzaktı girişe..

Şimdiki işyerinde Golf yok hiç, Scirocco buldum ben de

@Kysr038 son seçenek size mi ait😀
Hahaha  :) İfşa etmeyin hocam 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ankette ilgili şıkkı bulamadım fakat genelde başta Golf olmak üzere Volkswagen kullanıcılarından pozitif muamele gördüğümü, benim de aynı şekilde karşılık verdiğimi söyleyebilirim.

İstisnai durumlarda ise;

Acelem olduğu için sollamaya çalıştığım ve izin vermeyen Polo'lu ablalar,

Sırf selektör attım diye yol vermeyen, önümde basan Golf'lü abiler de var.

@yally seçenek ekleyebiliriz. Ayrıca yukarıdakilerin hiçbirine rastlamadım seçeneği de uygun olumlu bir seçenektir. Birkaç seçenek de işaretleyebilirsiniz.

Güzel konu açmışsınız. Ben de trafikte denk gelince seviniyorum. Hatta geçen işe giderken Ankara-Konya yolunda iki golf arka arkaya gidiyorlardı hafif modifiyeleri vardı hatta. Üçüncü olarak katıldım hemen gazlamaya başladılar:) sonra ben yol ayrımında o klasik sahne gibi ayrıldım onlar devamkee.:)arkalı önlü bi süre beraber gittik zevkliydi:) geçen günde ankara bahçeli de bilen bilir dar trafikli yer. Önüme golf 7.5 çıktı yine. Hemen arkasındayım ve sinyal vermeden sağa kırdı park etti. Durdum yanına hocam aynı araca sahibiz sizin de sol elinizin altında bi kol olması lazım dedim ne güzel sinyaliniz var verin kaya kayaaa ışıldasın:) siz gerideydiniz dedi. Neyse dedim bu olmamış. 

@ack937 Teşekkür ederim.

Kayar sinyali olup sinyal vermeyen arkadaşa sesleniyorum.. burda mısın?😀

Trafikte değilde, çoğu zaman kapalı park yerlerine veya açık alan park yerlerine aracımı park ediyorum, döndüğümde sağında ve solunda hep golf araçlar görüyorum, ya bilerek yada bilmeyerek yapıyolar,  emin değilim. Ama mutlu olmuyor değilim.  :) Hatta resimli bir örnek vereyim:) 

20200119_083724.jpg

Yukarıdakilerden hiç birini yaşamadım. Ama Golf gördüğümde bakarım.

Ayrıca arkasında koskocaman Atatürk imzalı, bursa plakalı midline plus bir golf görürseniz lütfen bi selamı esirgemeyin. 

Adana M1'in acik otoparkinda en uzaga, kimsenin park edemeyecegi kadar uzaga (mantiksiz cunku) ilk 7 mi park edip iceri girdim. Isimi bitirip geldigimde benimkiyle tipa tipa ayni (Ben 35, o 01) baska bir 7 gelip taaa en uzaga benimkinin tam yanina park etmisti... On tekerler de ayni aci ile birakilmisti..Aaaa yok artik demistim :)

Demek ki Golf sever bu arkadas da demistim.. Bu da boyle bi animdir  :)  (2013)

Bu Adanalilar pek kadirsinas, kalender adamlar.. Yerlisi cok kalitelidir.. Adliye koridorlarindaki cono kavgalarindan taniyamadigimiz bir yer Adana.. 2 senem gecti.. 

Güzel konu açmışsınız. Ben de trafikte denk gelince seviniyorum. Hatta geçen işe giderken Ankara-Konya yolunda iki golf arka arkaya gidiyorlardı hafif modifiyeleri vardı hatta. Üçüncü olarak katıldım hemen gazlamaya başladılar:) sonra ben yol ayrımında o klasik sahne gibi ayrıldım onlar devamkee.:)arkalı önlü bi süre beraber gittik zevkliydi:) geçen günde ankara bahçeli de bilen bilir dar trafikli yer. Önüme golf 7.5 çıktı yine. Hemen arkasındayım ve sinyal vermeden sağa kırdı park etti. Durdum yanına hocam aynı araca sahibiz sizin de sol elinizin altında bi kol olması lazım dedim ne güzel sinyaliniz var verin kaya kayaaa ışıldasın:) siz gerideydiniz dedi. Neyse dedim bu olmamış. 
yan aynasını dürtüverseydin ))

@Ender @Recep Gül @Golf835  Golf kullanıyorsak mutlaka park ettiğimiz yer de önemli olduğunu düşünüyorum. 

Benim fark ettiğim bir durum da, insanlar Golf'e yaslanmayı , dokunmayı seviyorlar. Yahu bu bi hayvan değil ki niye hayvan sever gibi seviyosunuz bu aracı, ellemeyin😀

Yol kenarında istediğim yere park edebilmek için 3-4 tur atarak bekleyip  park ettiğim zamanlar olmuştur.

Aile içinde saygı duymadığım tek araç passat... 

Sınıfının en çok, tüm sınıflarda ise 3.sırada satış rakamı olunca kimin kullandığı belli olmuyor. Hele Ankara da iseniz tam muamma, 

Hem apaçi elinde,  (makas ata ata) 

Hem koruma aracı olarak devlet erkanı elinde, (sol şeridi kapata kapata) 

Hem filo elinde, (Yarınlar yokmuşcasına) 

Hem patron elinde, (bu şeridin sahibi benim) 

Hem aile babası elinde... (50 yaşındayım ama arabam D sınıfı, ben yol vermem yol alırım) 

Piyangodan şansınıza ne çıkarsa... 

@tiesay filo açısından bakınca yine de passat iyi durumda.

Mesela Egea ve Ford Focus'un bende, tamamen kiralık ya da filo araç için üretilmiş araçlar izlenimi taşır.

@ogzogz Ben aracı değil, sürücüsünü eleştirdim esasen. "Yarınlar yokmuşcasına" dan kastım da sürüş tarzı.

Egea ve Yeni focus tam filo aracı oldu zaten... Bizim şirket 100 egea 20 focus aldı 2019 temmuzda, focus un içi resmen "ben filo için üretildim" şeklinde bağırıyor. 

adam gibi , 

mk4 e osmanlı  mk7 ye selçuklu tokadını yapıştıracak  eşgali düzgün  bir mk8 le yolda giderken  başka bir mk8 le karşılaşılsa , araçlardan inilip hiç  tanımadığın adamla , halay bile çekilir de ?  

mk7 ? 

2013 de  sellektör korna  esas duruş  tören geçişi hareketleri normal gelebilir ama 

şimdilerde  adrenalin azalması var  kabul etmek gerek . 

Geri
Üst Alt