Leondan Leona geçiş

5 tane golf 7  4 adet leon sahibi olmus biri olarak ;  2017 sonrası işlerin rengi değişti. Makyajla birlikte golf ile leonu ayıran en önemli özellik konfor öğesi ve kalite hissiyatı arttı. Şuan makyajlı leonum var. Makyajsız leona göre çok ciddi fark var. 

Bayiler temmuz gelişli araçları indirimsiz liste fiyatı üzerinden satıyorlar.  

Leon FR 1.5 tsi dsg  ( fr donanım ile highline a denk ama bence rline a denk )  207 bin tl

Golf 7.5 1.5 tsi dsg  highline  277 bin tl

2.el de ulaşılabilirlik olarakta artık leon daha büyük bir kesime hitap ediyor.

Golf daha kalitelimi ? Kesinlikle...

70 bin fark ederimi ? Kesinlikle hayır.

@Balistique Makyajlı MK7.5 da kullandınız mı? 

Seat makyaj operasyonunda konfor ve kalite arttı diyorsunuz, acaba golf sadece görsel olarak mı makyaj yedi merak ediyorum. 

@tiesay  Makyajlı golf 7.5 kullandım.

Golfte zaten konfor üst seviyede oldugundan leon kadar belirgin bir fark hissettirmiyor. 

C sınıfı hatchback bir araçta ne yaparsanız yapın konforu D sınıfı çıtasına çıkaramazsınız. Golf zaten sınıfında lider mesele 2 si arasındaki fark.

Yanlış anlaşılma olmasın Leon sahibiyim ama  Golf sevgim leondan öndedir. Tek sıkıntım sokağa atacak 70 bin liram yok   :)

@Balistique Ben MK7 ile 7.5 kıyaslaması yapmadığım için sordum.

Ben 70k için A3 bile seçmem, golf bir kenara dursun... 

Burda şu var tabi atlamamak lazım, golf highline (hatta cam tavan comfortline) üst vergi dilimine girdiği için excellence ile highline arası uçurum oluyor. 

@Balistique Ben MK7 ile 7.5 kıyaslaması yapmadığım için sordum.

Ben 70k için A3 bile seçmem, golf bir kenara dursun... 

Burda şu var tabi atlamamak lazım, golf highline (hatta cam tavan comfortline) üst vergi dilimine girdiği için excellence ile highline arası uçurum oluyor. 
Leonda ulasılamaz olacak bu gidişle. O zamanda skoda scala alırız. Yavaşça dibe doğru...

@tiesay@krym

Olay şu algıya gitmesin (gitmez zaten)

Comfort golf kendi başına Aslan gibi arac 

Aradaki onca donanım +7 bin fiyat eksigiyle   şanzumanı / motoru üreticisi aynı vw  olan biri araçla mukayese 

Yoksa kalkıp 

Ölmüs bitmiş opel (fransa aile bakanlığı sahip çıktı çocuğa)

Karizma yerlere düsmüs bir CİVİC  le golf arasında yumurta tokuşturma yapmak zaten mantıksız .

Olay amorti kavramıdır

Tdi/tsi gibi

Leonun 2 tık quality eksikligini evet ben bu donanımlarla amorti ederim diyene evet leon baba tercih

Tdi / Tsi amorti olayı?

Çekilis yapılmadı henüz / ya da amorti vurmadı bana daha ? bekliyorum

Bu kadar net ?

AMORTİ ! (SON RAKAMINA GÖRE) 

Ekselans ve comfort arasında

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben E diyorum 2 el temiz h.line golf :)

illa sifir olacaksa B olabilir denenebilir :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt