Leondan Leona geçiş

@Savatage Comfortline sahiplerini etiketlemişsiniz ama hakkını da vermişsiniz comfortline ın.  :D

Fanatik olmaya gerek yok, bugun şartlarında aradaki fiyat farkından comfortline yerine leon seçerdim. Verdiğimiz tavsiyelerde de genelde bu yönde söyledik. 

Aldığım dönemde fr (veya excellence) sanıyorum comfortline ile aynı fiyattı. O dönem benim için golf daha mantıklıydı.

Bugün ikisi aynı fiyat olsa golf comfortline 70% seçerdim. Bir de leon 1.5tsi da bağımsız süspansiyon var mı onu da net öğrenemedim, eğer yoksa benim için tercih 100% comfortline olur. 

@Savatage Comfortline sahiplerini etiketlemişsiniz ama hakkını da vermişsiniz comfortline ın.  :D

Fanatik olmaya gerek yok, bugun şartlarında aradaki fiyat farkından comfortline yerine leon seçerdim. Verdiğimiz tavsiyelerde de genelde bu yönde söyledik. 

Aldığım dönemde fr (veya excellence) sanıyorum comfortline ile aynı fiyattı. O dönem benim için golf daha mantıklıydı.

Bugün ikisi aynı fiyat olsa golf comfortline 70% seçerdim. Bir de leon 1.5tsi da bağımsız süspansiyon var mı onu da net öğrenemedim, eğer yoksa benim için tercih 100% comfortline olur. 
Yeni kasa leonda dahil cupra  hariç bagımsız suspansiyon yok leonlarda ama dinamik paket adlı bir paket ile adaptif suspansiyon alınabılıyor. O sekılde konfor daha iyi olacaktır.

@Balistique Makyajlı MK7.5 da kullandınız mı? 

Seat makyaj operasyonunda konfor ve kalite arttı diyorsunuz, acaba golf sadece görsel olarak mı makyaj yedi merak ediyorum. 
golf de makyajla kesinlikle kalite düştü hocam. bununla alakalı tonla madde var forumda. Leon fanı değilim golf daha kaliteli ama fiyat olarak şu an leon önde.

Ben araç aldığım dönemde 1.2 tse midline golf ile leon Style arasında leon daha pahallıydı. şu an style paket leon golfe göre ucuz ve leon kalite olarak bir tık yukarda (eski leona göre). 

ben 2014 kasımda almıştım midline golf. 

Yapılan yorumlar tamamen fiyata ve döneme göredir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de Nisan sonunda B diyerek Leon Xcellente gecmistim, fikrim degismedi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19 leon ekselans 

5 golf comfort golf   oyu 

24  de  19   =  %78  eder . 

300 e high mk8  mi 335 e en dolu yeni A3 mü  tercihlerinde  bakalım sonuç ne olacak 

kasım sonu deniyor ?    

B.... 2017 yılı sonunda 2015 model 27 bin km’deki hatasız 1.4tsi golf highline manuel aracımı 82 bine sattım. Baya bir araç bakıp sonra tekrar sıfır golfe yönlendim. Doğuş Çankaya’da vw’den çıktıktan sonra öylesine bir de öncesinde beğenmediğim Seat’a bakayım dedim. Makyajlı leonlar vardı, aracın içine oturdum, elektromekanik park freni, piano black detaylar, ambiyans aydınlatma vs. baya hoşuma gitti. 18 jantlı manuel 1.4tsi fr’ı 89.500e bıraktılar, kapora verdim çıktım. 2017 manuel golf highline’ı 106.500’e bıraktı bayi. Arada 17 bin tl fark vardı. 20 bine yakın fark verip aynı araca binmek istemedim. Kullandığım sürede makyajlı leon highline golfü hiç aratmadı diyebilirim. Şu an ki piyasada da tam fiyat performans arabası.

@Savatage En dolu paketlerde %10 fark olursa sanıyorum 10/10 A3 tercih edilir...
güncel a3 den bahsedecek olursak , 

bayilerde var olan teslimat beklenen

1.5 tsi dsg olmak üzere  

GÜNCEL A3 design (baba koltuklu) + prestije paket  (sunroof/geri görüş/katlanan ayna) + arkalar standart led  stop   262 bin   fiyat dönüyor (20 gün önce 250 idi neyseee )

güncel golf high   uzun süredir gelmiyor  ,  245-255  arası çok muhtemel .... hadi ortası  250 olsun 

en dolularda a3 / golf makası 250 ye 262    yani %5

a3 ün eksiği  hayalet / cruise kontrol

golfün eksiği geri görüş  / anahtarsız çalıştırma 

dediğiniz gibi yeni kasalarda  %10 barajı çok makul olur ....  yani 300 bin lirada + 30 max +35  çok makul çerez bir miktar a3 hava parası için 

hayaletler eşitlenecek  / anahtarsız çalıştırma eşitlenecek 

cruise kontrolde bi zahmet a3 te standart olur artık  ....  

terazide eşit araçlara bakalım ne fiyat biçecekler ?  

Ben kesinlikle C diyorum. Nedeni ise çok basit leona binen kesim genelde apaçi arabasına çeviriyor arabayı bu yüzden hiç sevmiyorum.

Geri
Üst Alt