Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:

@typhoons çok geçmiş olsun , sizin ve karşı tarafın sağlığına zarar gelmedikten sonra mal yine bir şekilde yerine konulur. Servise çektirdiğinize göre araç büyük ihtimalle perte ayrılır ancak pert kaydı vermek istemeyip hasar işlerlerse bence pert için bastırın hocam . Kaskodan gelen ilk teklifi de kabul etmeyiniz sonrasında bir miktar daha artırım yapıyorlar. Bundan sonraki aşamalar için de bilgilendirmeler yaparsanız memnun olurum

Upvote 0
@bunyamin81 hiç olmasa daha iyi olacaktı ama kaderin önüne gecilmiyor. Bilmiyorum nasıl tamir olacak ne fiyat çıkacak satılacak mi alinacak mi önümüzdeki hafta belli olacak. 

@Rust teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Upvote 0
Yeni yaptıracağınız kaskonuzda imm miktarını fazla tutmanızda fayda var başka bir arkadaş audi fotosu paylaştı 90 küsur hasar çıkamışlar araçta motor vs sağlam olmasına rağmen. 150bin şu an araç fiyatları düşünüldüğünde az bir rakam. çok az bir farkla 50 100tl gibi sınırsız ve ya 500bin gibi imm değeri yaptırablirsiniz umarım hayatınız boyunca yapmış olduğunuz son kaza olur diyelim ama önlem almakta fayda var.

Upvote 0
Yeni yaptıracağınız kaskonuzda imm miktarını fazla tutmanızda fayda var başka bir arkadaş audi fotosu paylaştı 90 küsur hasar çıkamışlar araçta motor vs sağlam olmasına rağmen. 150bin şu an araç fiyatları düşünüldüğünde az bir rakam. çok az bir farkla 50 100tl gibi sınırsız ve ya 500bin gibi imm değeri yaptırablirsiniz umarım hayatınız boyunca yapmış olduğunuz son kaza olur diyelim ama önlem almakta fayda var.
Bolca kazaya karışmış birisi olarak bir eklemek istediğim şey de ikame araç süresini uzatmak da önemli. Golf'ümüzle kazaya karıştıktan sonra servise sürerek götürdük. Aracın parça beklemesi, onarımı, boyası falan 10 iş günü sürdü araya tatiller girdi falan 14 günü buldu. İkame olarak Corsa D aldık ama maalesef ki süresi 1 haftaydı ve 1 hafta arabasız kaldık. Sonrasında ikame araç süresini fark vererek 1 aya çıkarttık ve şu an kafamız rahat. Bu mesajı okuyan herkese tavsiyemdir ikame araç süresini uzatın çünkü servise giren araçlar eksper bekler, parça bekler, yoğunluk varsa işin bitmesini bekler vs vs uzar gider. 50 tl civarında cüzi bir miktar fark vererek ikame araç hakkınızı uzatabilirsiniz.

Upvote 0
@bf417 doğru söylüyorsunuz hocam. Biz genelde kasko yada sigorta yaptırdığımızda ucuz olsun derdine giriyoruz.

150 bin kaza tutarı çok şükür ki benim zararımı araç perte çıkar ise karsilayacak miktarda.

Upvote 0
@DuzboruDownpipe haklısınız hocam. Bir ayrıntıda ben söyleyeyim Exper tamir olacak yada perte çıkacak demeden asla ikame araç vermiyorlar o işlemlerde bir süre sürdüğü için araç alma sureside uzuyor. Benim de ne zaman ikame araç alacağım belli değil.

Upvote 0
@Balistique teşekkür ederim hocam. Pert olup olmayacağı hakkında kesin bir bilgi veren olmadı, bekliyoruz.

Upvote 0
@BG2017 teşekkür ederim Burak kardeş. Senden aldigim tampon ve sisleri daha yeni taktirmistim nasip değilmiş demekki.

Upvote 0

Geri
Üst Alt