Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:

@frknyldrm tek 1 tanesi 10 bin yazıyor nette.@Savatage dediğiniz gibi olursa ben mağdur olmam hiç degilse.
Yani sanılanın aksine 

Sigorta şirketleri araçları perte çıkartmak için daha çok istekli !

Hani araç perte çıktı sigorta şirketi parayı size ödedi .. aracın hurdasını bir otoparka çekti pert ilani verdi oturup bekliyor durumu yok.

Sizin sigorta şirketi şu an kendi  experini doğuşa yollayıp yetkili servisin merhametine duacı olmak yerine

Kendi pertçisi ile masa başında aracı kaça alırsın pazarlığını yapıyordur. 

Gelelim olayın tramer vs resmi prosedür kısmına.(siz pert paranızı aldınız çekildiniz)

Sigorta şirketi zaten kankası olan pertciye aracı devrettiğinde ! Açılan hasar dosyasının açık kalacağını zanneden yanılır)

O araç tramersiz / hasar kayıtsız

Anadolunun xxxx vilayetlerinde orjinal veya yan sanayi yedek parçlarla onarılır

Sıfır ayarında  piyasaya sürülür.

Yani pertçi salak olmadığı için  tramer kaydı gözücek araca talip olmaz zaten

Organize işler

Upvote 0
Pert olayi su sekilde oluyor

Arabanin degeri mesela 110 bin lira

Tamir masrafi 30 bin lira (sigortanin cebinden cikacak para)

Araba ihaleye cikar, 80 bin ve üstü para verirlerse arabayi perte ayirmak sigorta sirketine kar sagladigi icin perte cikar

@typhoons Burada yapmaniz gereken eger sigorta sirketi arabayi ihaleye cikarmak istemezse, sigorta sirrketini ihaleye cikarmaya ikna etmek olur, bu durumda retrofitler avantaj saglar, cünkü daha pahaliya gider ihalede, bu durumu sigortayla konusmakta fayda var

Upvote 0
@typhoons Çok geçmiş olsun hocam. Allah beterinden korusun.

Bazı şeylerin kötüsünü yaşamayınca ah vah ediyoruz ama en önemli sağlık. Araba dediğin insan yapımı civata yığını bir şey. Üzücü ama canınızı sıkmayın. Maddi şeyler gelip geçici sağlığın geri dönüşü olmuyor.

Tekrar geçmiş olsun.

Upvote 0
Bugün Kayseri Aykan'a bir işim nedeniyle uğradım. Normalde yasak ama kazalı araçların tamir edildiği alana girdim. Şöyle bir araç gördüm. Camda bazı kağıtlar vardı yaklaşıp bakayım dedim. Eğildim 2 sayfa araca yapılacaklar listesi ve fiyatı yazıyordu. Araç 2015 model görünen hasar dışında hava yastıkları açılmış sadece sağ ve yan taraflar tertemiz. İnanır mısınız 97 bin tl hasar onarım bedeli yazmışlar. Cama da sigoorta onayı bekleniyor diye yapıştırmışlar. Ben de içimden çok beklersiniz dedim. Expertiz direk perte ayırır diye düşünüyorum. Servis şişirmesi lafına çok itimat etmezdim de bu hasara 97 bin tl ne demek yazık.

WhatsApp Image 2020-05-29 at 12.58.20.jpeg

Upvote 0
@krym yani bana bir teklif sunarlar ise birşeyler düşünürüz ama hasara bakan arkadaş bizim elimizde değil kasko şirketleri karar veriyor dedi.

Upvote 0
İkame arac isteğinde bulundum kasko poliçemde 2*15 şeklinde yazıyor alamadım. Pazartesi ye kaldı.

Upvote 0
@metinkar hocam değer kaybı alamam ihtimalen. Hata bende çünkü kararda aynı yönde çıkar.

Upvote 0
@Savatage hocam ben birşey diyemem. sigorta şirketlerinin anlayışı ne beni ne de  satacağı kişi yada kişileri düşünüyorlar. Sadece ne kadar az zarar ile kapatırız diyip kendilerini düşünüyorlar. 

Upvote 0
@metinkar teşekkür ederim çok şükür burumunuz kanamadı. Forumdaki arkadaşların da araçlarına gösterdiği ilgi sevgiden dolayı Allah hicbirimize kaza bela hastalık vermesin diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Belki saçma gelecek ama şu 5 airbag yerine torpido airbag açılsa pert ihtimali daha yüksek olurdu diye düşünüyorum.

Sadece torpido 12 bin tl, yolcu airbagi ile birlikte 20 bin civarı fiyat çıkar.

Perde airbag işçiliğini bilmiyorum patladığında döşemeye iz yapacağı tavan döşeme değişiyorsa yüksek fiyat çıkabilir

Upvote 0

Geri
Üst Alt