Ön Cam Filmi

@ahmet306 Hayır ATR35 fabrikasyon karartılmış camlardan daha koyu. Ayrıca biri yeşil biri siyah durur. En iyisi önlere ATR35 arkalara ATR50 yada 20-35. 

@caglar_61 Yani koyuluk bence belli oluyor ama esas renk tonu çok değişiyor. Birde arkalardaki renkli camlar sadece renkli cam, UV koruması ve güneş ışınlarının ısı etkisini kıran bir etkisi yok. Dolayısı ile arabanın içinin ısınmasını engellemek için bile olsa arkalara da cam filmi çektirilmeli bence.

Şahsen ben ön cama onca para verip film yaptırma taraftarı değilim. Filmin çöp olması, ön cama bir taş sicramasina bakıyor.

Bugün filmleri yaptırdim. Biraz akşama dogru yapıldığı icin ATR35’te renk uyumsuzlugu göremedim, yarin güneşli zamanda daha net biseyler söylenebilir. Ama yapan arkadaşlar Golf araçlarına cok yaptıklarını, en uygununun atr35 olduğunu söyledi. [mention]Aliiii [/mention] hocamin da dediği gibi arka camlar sadece karartmali ama bütçe su an sadece iki cama yetti [emoji2] ileride duruma göre arkalara da yaparız belki.

[mention]Musdi [/mention] Hocam, ön cama taş sıçrayınca neden çöp oluyor film tam olarak anlayamadim, ben yaptırdım ama yanlış mi yaptim ki? Nasil bi tecrübe yaşadınız paylaşır misiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

çanakkalede air80 istiyorum ön cama, burada llumar yetkili bayi yok, llumar takan yerler var ama filmin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu arada ön cama air80 yaptırmadım. Bayinin elinde kalmamış ve temmuz ayında gelecekmis. Global marka cam filmi önerdi bayi, piyasa ayni özellikteki en iyi alternatif olduğunu, hatta daha iyi olduğunu söyledi. İlk başta markadan dolayi baya şüphe ile yaklaştım, ama atr’lerin işi bitmeye yakin ikna oldum. İkna olmam için ellerindeki cihazla ölçümler yaptık. Işık geçirgenliği air80 ile aynı, ısı geçirgenliği ise daha iyi. Cihaza güvenmem açısından atr serisinden de ölçümler yaptık ve hemen hemen katalog verilerini doğru şekilde aldik. Durum böyle olunca ben de Adana’nın güneşe ateş ettiren sıcakları gelmeden yaptırayım istedim. Sonuçta ön camda sabit duracak, cam aç/kapa gibi olaylari olmayacağından çizilme de olmaz sanırım. Isıyı kessin, görüşü engellemesin yeter diye düşündüm. Bu markayi uzun zamandir kullanan arkadaslar varsa memnunlar mi acaba ?

@Hsmpsn hocam leş gibi bir marka. Ben de bir arkadaşın gazına gelip yaptım. Işığı çok kırıyor. Görüş değişik bulanıkımsı bir hal alıyor. Air80 mumla arıyorum. Gece karşıdan gelen araç ışıkları dağılıyor. 

@caglar_61 Yani koyuluk bence belli oluyor ama esas renk tonu çok değişiyor. Birde arkalardaki renkli camlar sadece renkli cam, UV koruması ve güneş ışınlarının ısı etkisini kıran bir etkisi yok. Dolayısı ile arabanın içinin ısınmasını engellemek için bile olsa arkalara da cam filmi çektirilmeli bence.
Hocam şimdi önlerde atr35 var arkalarda kendinden karartılmış cok göze batan bi renk farkı görmediğimden arkalara bişey yaptırmamıştım zamanında ama şimdi cocuk oldu arkada oturunca güneş yakıyor cocuğu 35yaptırsam ton farkı olacak atr 50mi yaptırmak gerek en mantıklı seçim ne olur?

2B7D30AE-CCD4-420C-B63F-933932F9EE26.jpeg

[mention=18329]Hsmpsn[/mention] hocam leş gibi bir marka. Ben de bir arkadaşın gazına gelip yaptım. Işığı çok kırıyor. Görüş değişik bulanıkımsı bir hal alıyor. Air80 mumla arıyorum. Gece karşıdan gelen araç ışıkları dağılıyor. 
Bu soruyu yaptırmadan önce sorsaydım keşke! [emoji20]
Neyse kullanicaz artik. Baktim güvenliği kötü etkileyecek sökeriz artik. napalim..[emoji2373]

Geri
Üst Alt