Replika j Far

@CemK abi çoğu insan artık ucuzu alim patlarsa bidaha takarım peşinde o malı patlatsa 3 4 kere bile kaliteli malın parasına ulaşmadığını bildiği için gittiği yere kadar diyor sizin gibi adamlar sayılı taktir ettim sizi

@farukal Daha takmadim üstad, takinca cekicem.

Burasi duplike konu gibi oldu kusura bakmayin, diğer konuya yaziyorum gelişmeleri :)

Konuyu özetle bi okudum da , benim kendi yorumum ise photon tamamen şişirilmiş bir balondur.Kalitesine ve performansına hiç güvenmediğim bir marka. @HONEY hocamızın farındaki performanstan sonra tamamen bitmişti zaten benim için. Bir de 360 la karşılaştırılması çıkınca bir daha tamamen bitti çünkü photonun herhangi bir odağı yok.Çizginin altını loş bir ışık yapmış. 360 ta ise odak var. 

Ben led 360 kullanıyorum bahsettiğiniz ledlerden daha iyi aydınlatması      
Video atölye Semih’in sayfasında var Atlantik mavi golf

98F6FE02-5442-451E-9841-757F6F4D128A.jpeg

Baştan sona izlemenizi tavsiye ederim, azönce bir kaç çekim daha yapıp hepsini birleştirdim, tek bir video halinde attım. Umarım faydalı olur. 
-Osram’ın en üst seviye xenon ampülü kullanıldı, çift 800 ₺

-Balast (xenon beyni) olarak Photon Supreme kullanıldı belki daha iyi bir beyinle  daha iyi aydınlatma sağlanır. 
-Benim yorumum aydınlatma Photon Milestoneden daha iyi. Zamanında onuda kullanmıştım, diğer ampüllerle nasıl olurdu bilmiyorum videoları izleyerek siz yorumlayabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tanju1616 lütfen video atabilir misiniz? Alttaki arkadaş gibi karşılaştırma imkanımız olsun. Led 360 ile osram arasında kaldım :(  

@farukal Hocam diğerini görmeden ben söyleyeyim, osram xenarcı ile led 360  ın mukayesesi yapılmaz, burda devreye muayene de uğraştırması, fiyat olarak daha pahalı  olması gibi etkenlerden dolayı Xenon tercih edilmeyebilir, onun dışında aydınlatma performansı olarak tabii ki Xenon daha iyidir. 
Ben muayeneye uzun bir süre girmeyecek olsam Xenon takardım ama bende led 360 takacağım.

Benim araçta photon supreme kit vardı. 8000k ampülü patladı. Aydınlatmasından memnun değildim patladığı iyi oldu. 2 seçenek arasında kaldım.

1. photon 4300k ampüllerini alıp takıcam.( 2 ampülde ortalama 100tl. Muayene sıkıntım yok 18-19 ay var.) 

2. xenonları söküp orta halli led takmak (niken tarzı 100-150 tl civarı) uzunlarda photon milestone led var.onları kısaya takıp uzunlara niken tarzı uygun led takmak. (milestonler uzunlarda kalsın bu led nikenden de photonun ampülünden iyi aydınlatır dediğiniz marka varsa onuda takabilirim)

Bana yardımcı olun. Hangisinde aydınlatma daha iyi olur? siz olsanız hangisini seçersiniz? 

Yarın ya led ya xenon ampül alıcam :)  

@biycash haklısınız fakat led 360 gayet performans olarak iyi görünüyor. O yüzden bir karşılaştırmak istedim...

@farukal kesinlikle katılıyorum bencede çok performanslı bir ürüne benziyor ama, Bir osram xenarc değil bence. 
Burda soru şu olmalı gerçekten bu kadar iyi bir aydınlatmaya ihtiyacımız varmı, ben led 360 ın gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

@muhammedakgunes kardeşim de yeni taktı beni ikna eden de o sayılır, onun aracındaki performansı gördükten sonra bende Xenonun zahmetine değmeyeceğini düşündüm. 

Ama iyi bir balast ampul kombinasyonu kesinlikle led 360 dan daha iyi bir performans verecektir.

@Rx7 uzunlarda milestone performans veriyor mu hocam? Benim kısalarda milestone var uzunlarda niken var, bi Xenon yok farda. Niken ışığı çok dağıttığı için uzunlar yok gibi bir şey, sadece selektör atmaya yarıyor

sök tak olmasın .maliyeti xenonlara göre daha uygun olduğu için  led 360 taktım.

Geri
Üst Alt