Replika j Far

Enteresan bir şey Bülent Abi, yeni mi farkettim yoksa yeni mi olmaya başladı bilmiyorum. 
Ampulleri mi değiştirmek gerekir yani?
Hic fikrim yok Furkancim

Ne sis ne de sellektor pek kullanmiyorum normalde

Gece Cide virajlarinda 100 defa kullaninca farkettim

Hic fikrim yok Furkancim

Ne sis ne de sellektor pek kullanmiyorum normalde

Gece Cide virajlarinda 100 defa kullaninca farkettim

Bende de sadece uzunlarda veya sislerde olsa bir nebze kabul edilebilir ama kısa farlarımda olunca çözüme kavuşturmam gereken bir sorun oldu maalesef.

Atölye Semih'e mesaj attım, bakalım ne cevap gelecek.

Bende de sadece uzunlarda veya sislerde olsa bir nebze kabul edilebilir ama kısa farlarımda olunca çözüme kavuşturmam gereken bir sorun oldu maalesef.

Atölye Semih'e mesaj attım, bakalım ne cevap gelecek.
Atölye Semih'ten gelen cevap

Ledlerin arkasındaki soğutucu fan manyetik sistemle çalıştığı için radyo dalgalarına karışıyor. Genelde düşük frekanslı kanalllarda görülüyor. Çözümü teybi değişmiş araclar için radyo anteni güçlendirmesi orjinal teyipli araclarda da teybin eksi kutbunu daha sağlam biryerden alınarak çözümlendiğini forumlarda gördük.

Teybin eksi kutbunun daha sağlam bir yerden alınmasından kasıt nedir acaba? Topraklama ile alakalı bir şey midir ve teybin tesisatına olumsuz bir etkisi var mıdır bu işlemin?

Şu an radyom komple iptal, bütün kanallarda parazit var.

İnternette biraz araştırdığımda fardaki kartı değişip sorunu çözenler olduğu gibi sorunun zamanla kendiliğinden geçtiğini söyleyenler de var.

Bir müddet bekleyeceğim mecburen, arabanın sağını solunu daha fazla kurcalatmak istemiyorum şu far yüzünden.

Şu an radyom komple iptal, bütün kanallarda parazit var.

İnternette biraz araştırdığımda fardaki kartı değişip sorunu çözenler olduğu gibi sorunun zamanla kendiliğinden geçtiğini söyleyenler de var.

Bir müddet bekleyeceğim mecburen, arabanın sağını solunu daha fazla kurcalatmak istemiyorum şu far yüzünden.
Radyo nasıl komple iptal hocam şuanda anlamadım? Hiç mi çekmiyor ? 

Bütün kanallarda parazit var hocam, dinlenecek gibi değil hiçbiri.
Allah allah çok garip, bende de aynı far aynı led var öyle bir fark göremedim ya, bide teyp çin olmasına rağmen yani :)   radyo sabahta iyi değil akşam da iyi değil :D   :D   :D  
inşallah çözümü bulabilirsiniz hocam 

Allah allah çok garip, bende de aynı far aynı led var öyle bir fark göremedim ya, bide teyp çin olmasına rağmen yani :)   radyo sabahta iyi değil akşam da iyi değil :D   :D   :D  
inşallah çözümü bulabilirsiniz hocam 
Hocam ikisi de Çinli olunca anlaşmaları kolay olmuştur belki :)

Ne farmış arkadaş, dört tane j için bir dünya sorun yaşadık...

Bu tur parazitler genelde motor kaynakli olmaz, motorlar yakin mesafeye manyetik alan yaratir ama bizim anten zaten arkada, teyp de cok yakin sayilmaz. Genelde elektrik sistemine bağlı iyi tasarlanmamis güç devreleri bu soruna neden olur, o da daha çok ampul değil de farin ic elektroniginden suphelendirdi beni.

Aynı ampul bende de var ve parazit vs yok.

Teyp değişmiş olsaydi ara baglanti kablolarin ve onlarin screening den suphelenecektim ama orjinalde onlar duzgunce yapilmistir dis parazitlerden en az etkilenmesi icin.

Fari kapatinca gidiyordur heralde 😁

Fari kapatinca gitmiyorsa söküp denemek lazim aynen.

Farı kapatınca parazit yok beyler, 6-7 defa denedim. Farı açınca radyo gidiyor, kapatınca normal.

Geri
Üst Alt