Replika j Far

@frknyldrm hocam ben de bugün led taktım zaten ampül araştırması yan sanayi far takması falan beni pişman etti bi de bu radyo sorunu olursa tam işin kelebeği olacak. 

Doğuş oto bir kampanya yapsa tüm halojenleri j far yapsak kurtulsak keşke bu yan sanayi işlerden. 

@frknyldrm hocam ben de bugün led taktım zaten ampül araştırması yan sanayi far takması falan beni pişman etti bi de bu radyo sorunu olursa tam işin kelebeği olacak. 

Doğuş oto bir kampanya yapsa tüm halojenleri j far yapsak kurtulsak keşke bu yan sanayi işlerden. 
Kurlar bu şekilde devam ederse yan sanayi bile lüks olacak hocam.

Keşke imkanlar geniş, parçalar ekonomik olsa da her şeyin orijinalini kullansak...

Bu tur parazitler genelde motor kaynakli olmaz, motorlar yakin mesafeye manyetik alan yaratir ama bizim anten zaten arkada, teyp de cok yakin sayilmaz. Genelde elektrik sistemine bağlı iyi tasarlanmamis güç devreleri bu soruna neden olur, o da daha çok ampul değil de farin ic elektroniginden suphelendirdi beni.

Aynı ampul bende de var ve parazit vs yok.

Teyp değişmiş olsaydi ara baglanti kablolarin ve onlarin screening den suphelenecektim ama orjinalde onlar duzgunce yapilmistir dis parazitlerden en az etkilenmesi icin.
Atölye Semih'e sorduğumda ampul fanından kaynaklı olduğunu söyledi ama internette araştırdığımda benzer sorunlar yaşayanlar olduğunu gördüm. Kart değişimi yapanlar da var, belki parazite müsaade etmeyen bir kart ile de çözülüyordur ama bu başka çare kalmazsa yapılacak bir iş bence.

Kendiliğinden geçti diyen de var, çok ilginç bir şey gerçekten. Bende sonradan oldu mesela.

Atölye Semih ilk mesajına ilaveten "Farın kendisinde de fan mevcut Ledde de fan mevcut hepsinin kendine göre gücü ve bu güce göre de manyetik dalga kuvveti var. 

Anten zayıf yada teybin şase dediğimiz Eksi bağlantısının aracın daha kuvvetli bir sasesinden destekleyerek düzeliyor." dedi.

Ne yapsam bilemedim, inşallah kısa zamanda kendiliğinden düzelir.

Atölye Semih'e sorduğumda ampul fanından kaynaklı olduğunu söyledi ama internette araştırdığımda benzer sorunlar yaşayanlar olduğunu gördüm. Kart değişimi yapanlar da var, belki parazite müsaade etmeyen bir kart ile de çözülüyordur ama bu başka çare kalmazsa yapılacak bir iş bence.Kendiliğinden geçti diyen de var, çok ilginç bir şey gerçekten. Bende sonradan oldu mesela.

Atölye Semih ilk mesajına ilaveten "Farın kendisinde de fan mevcut Ledde de fan mevcut hepsinin kendine göre gücü ve bu güce göre de manyetik dalga kuvveti var. 

Anten zayıf yada teybin şase dediğimiz Eksi bağlantısının aracın daha kuvvetli bir sasesinden destekleyerek düzeliyor." dedi.

Ne yapsam bilemedim, inşallah kısa zamanda kendiliğinden düzelir.
Farin kendisinde eski serilerde fan var mesela bendekinde var
Atölye semihde birgun bir arkadas geldi cift j vardi fan ses yapiyordu fanı iptal etmislerdi

Onun gibi fanli model saniyordur su an son satilan serilerde Semtunig deki 2019-2020 uretimlerde fan yeri siyah silikon ile kapalı fan kesinlikle yok

Kisa fardaki led den dolayı olduğunu düşünüyorum

Farin kendisinde eski serilerde fan var mesela bendekinde var

Atölye semihde birgun bir arkadas geldi cift j vardi fan ses yapiyordu fanı iptal etmislerdi

Onun gibi fanli model saniyordur su an son satilan serilerde Semtunig deki 2019-2020 uretimlerde fan yeri siyah silikon ile kapalı fan kesinlikle yok

Kisa fardaki led den dolayı olduğunu düşünüyorum
Muhtemelen öyle zaten Bülent Abi, semih de zaten kesinlikle farın kendisinden demedi. Kısa far ampulünde de fan var dedi, bu fanlar manyetik dalga yayıyorlar dedi ama dalga frekansları farklı farklı demek ki. Çünkü stark led kullandım daha önce, radyoya hiçbir etkisi olmamıştı.

Benim fardan kastım da kısa far ampulü ile beraber komple far. Cızırtının kaynağı far aydınlatması demek istedim yani.

Az önce bir daha deneme yaptım.

- Gündüz farı yanarken radyo normal

- Kısaları açınca parazit var

- Kısaları kapatıp sisleri açtığımda yine parazit var.

Sislerdeki ampulleri takalı çok oldu, hiç problem yaşamamıştım, sonradan böyle bir parazit durumu olabilir mi acaba?

Eski tüplü televizyonlarda görüntü karıştığı zaman mıknatıslı bir cihaz ile müdahale ediliyordu, bunda da öyle bir şey mümkün müdür acaba? :)

Manyetik bir sıkıntı varsa, olumlu-olumsuz bir etkisi olur herhalde ama denemeye de tırsıyorum. :)

Az önce bir daha deneme yaptım.
- Gündüz farı yanarken radyo normal
- Kısaları açınca parazit var
- Kısaları kapatıp sisleri açtığımda yine parazit var.

Sislerdeki ampulleri takalı çok oldu, hiç problem yaşamamıştım, sonradan böyle bir parazit durumu olabilir mi acaba?
Eski tüplü televizyonlarda görüntü karıştığı zaman mıknatıslı bir cihaz ile müdahale ediliyordu, bunda da öyle bir şey mümkün müdür acaba? [emoji4]
Manyetik bir sıkıntı varsa, olumlu-olumsuz bir etkisi olur herhalde ama denemeye de tırsıyorum. [emoji4]
Benim sislerdeki niken ledleri acinca parazit oluşuyor önceden var miydi bilmiyorum

Sislere ulasmak kolay sislerin kablosunu sök dene bence

Benim sislerdeki niken ledleri acinca parazit oluşuyor önceden var miydi bilmiyorum

Sislere ulasmak kolay sislerin kablosunu sök dene bence

Kablo takılı olduğu sürece sisleri açmasam da akım çeker mi ki abi?

Yani şu iki durumu birbirinin aynısı değil mi?

-Sisler bağlı-kapalı, kısalar açık

-Sisler bağlı değil, kısalar açık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kablo takılı olduğu sürece sisleri açmasam da akım çeker mi ki abi?
Yani şu iki durumu birbirinin aynısı değil mi?
-Sisler bağlı-kapalı, kısalar açık
-Sisler bağlı değil, kısalar açık
Cekmez de insan denemeden de kendini alı koyamıyor

Sisleri halojende den led takip kodlayan arkadaşlar vardi sanirim

Belki o yüzden akim da cekiyor olabilir kodlama mi gerekir bilemiyorum

Cekmez de insan denemeden de kendini alı koyamıyor

Sisleri halojende den led takip kodlayan arkadaşlar vardi sanirim

Belki o yüzden akim da cekiyor olabilir kodlama mi gerekir bilemiyorum
Kodlamayı da denemek lazım, belki faydası olur.

Led dönüşümü yapanların hepsi denese belki de yarıdan fazlasında bu sıkıntının var olduğu ortaya çıkacak bence.

En az müdahale ile nasıl çözülür onu bulmak lazım.

@frknyldrm hocam az önce denedim bende de aynı sorun var. Radyonun çekim gücünü epey düşürüyor hem de. 

Olmayacak yerden olmayacak sorunlar çıkıyor can sıkıyor. Çözüm buluruz inş.

@frknyldrm hocam az önce denedim bende de aynı sorun var. Radyonun çekim gücünü epey düşürüyor hem de. 

Olmayacak yerden olmayacak sorunlar çıkıyor can sıkıyor. Çözüm buluruz inş.
Ben yeni mi farkettim yoksa sonradan mı oldu emin olamıyorum ama akşam da radyo dinliyordum hep, daha önce olsa farkederdim herhalde.

Böyle bir şey sonradan nasıl olur, onu da bilmiyorum ama.

Geri
Üst Alt