Spotify Albüm Kapağı Gözükmemesi

Tidalin deneme sürümünü kurdum şimdi en üst kaliteyi seçtim arabalarda denedim fark edilecek şekilde ses kalitesi değişti flac dinlerken 4g internet hızım bazen yetişemedi indirip dinlemek lazım

D94793C6-FB79-42BB-9DE2-89F6091C3242.jpeg

1391CE52-0011-494E-9B68-EEB343E7E24D.png

D863112B-E6E3-498B-AA82-02AD10AF832D.png

Peki hocam SACD (Super Audio CD ‘ler) bu sıralamanın neresinde kendine yer bulur..?
SACD HI-FI de benimsemeyen bir

Format 5.1 de destekler. Mizik mutlaka sterio dinlenmeli.

Konu oto müzik olduğu için yeri değil ama ev HI-FI İçin çok iyi player lar var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat FLAC mutlaka orjinal CD den EAC (Exact audio copy) programıyla 

Konvert edilmelidir. Hatta çaldığınız CD çaların parametreleri 

EAC program ayarlarında işlenmelidir

@sertan Bende bu konuya çok önem veriyorum Sertan hocam, konu dışı olacak biraz ama internetten indirdiğim FLAC'ları telefonumdaki VOX programı ile çalıp dinliyorum. CD'lerimi EAC programı ile FLAC yapsam bile araç ünitemdeki parametreleri nasıl EAC'ye işleyebilirim. Yani hangilerini işlemem, işleyebiliyor olmam lazım. 

Özellikle belli yıllar öncesi indirilen FLAC'ların kalitesinin mp3'den farkı yok. Dolayısı ile belli yıllar öncesi çekilen CD'lerin kalitesi ile 2000'li yılların başından itibaren çekilen CD'ler arasında fark olduğunu düşünüyorum. 

@Aliiii EAC ye çeviri yapacağınız CD çaların parametreleri girilecek.

CD lerin kayıt kalitesi FLAC kalitesini direkt etkiler.

Hocam sizin arabada da var ayarlardan açabilirsiniz
Bi ara ayarları iyice karıştırıp açtığımı hatırlıyorum ama tam olarak nerede biliyor musunuz? Telefonu bluetooth ile bağlıyorum, usbden de kabloyu takıyorum ama telefon hafızasında müzik olmadığı için usb soketi sadece şarj işine yarıyor bende. 

Hocam Wav ve vma standarttır, fakat Flac ın yeri çok başka (kayıpsız) olarak geçiyor. Ve çok kaliteli eğer gerçek anlamda bir flac dosyasına sahipseniz... 
Neyin kayıpsızı?

FLAC, WAV a göre daha az yer kaplar, hepsi o kadar.  en kaliteli konvert edilse bile orjinal CD kalitesi kadardır.

WAV birebir CD nin direkt HDD ye kopyalanmasıdır.

Tabii birde FLAC 'da 16 bit, 24 bit kayıt da önemlidir.

carplay e geçmeden: kabloyla bağlıyken albüm kapağı görünüyor, bluetoothla görünmüyor.

carplayde: zaten spotify uygulaması gayet iyi herşey görünüyor.

apple music hediyem vardı 4ay, beğenmedim spotify a çok alışmışım ses kalitesini, arşivini, kullanım kolaylığını seviyorum.

Tidalin deneme sürümünü kurdum şimdi en üst kaliteyi seçtim arabalarda denedim fark edilecek şekilde ses kalitesi değişti flac dinlerken 4g internet hızım bazen yetişemedi indirip dinlemek lazım

Ekli dosyayı görüntüle 29795

Ekli dosyayı görüntüle 29796

Ekli dosyayı görüntüle 29797
Tidal'i 1 seneden fazladır kullanıyorum, ses kalitesi Spotify'ın çoooook üstünde. Ama indirdiğin zaman müziği tanesi ortalama 40 mb yer kaplıyor. Mobil veriden kullanırsan da valla hortumla çekiyor mobil veriyi :D

ben spotify kullandığım zamanlarda memnun kalmıştım eski aracımda. Bir ara fizy de kullandım ama Spotify daha iyiydi apple için bişey diyemiyorum çünkü ıos kullanmadım hiç :)  

Şuan Tam mirrolink ile Bağlantılı olarak Youtube veya  android Cihazıma MAXPLAYER yükledim( video klipler için ) kullanımı da çok iyi. orjinal videolarda ses harika diyebilirim, Elbette bunda Araçtaki Dyno ses sisteminin farkı olsa da Müzik kalitesi güzel olunca anladım ki Müziklerin güzelliği daha çok yansıyormuş  (y)  Aman aman ses merakım olmasa da Net ve KAliteli Müzik farkı çok ayrı bir şeymiş 

SACD HI-FI de benimsemeyen bir

Format 5.1 de destekler. Mizik mutlaka sterio dinlenmeli.

Konu oto müzik olduğu için yeri değil ama ev HI-FI İçin çok iyi player lar var.
Evet SACD pek tutmadı hem pahalı, hem de özel oynatıcı gerekiyor., ama benim bildiğim SACD aynı zamanda Stereo ‘da destekliyor diye biliyorum.. SACD için bir yerde duymuştum bu işle uğraşan müzik/ses otaritelerinin kendilerine göre kabul edilebilir seviyede olan ses kalitesi diyorlardı.. uzmanı olmadığım için bişey diyemiyorum.,

Hatırlıyorum ilk çıkan fat kasa PS3 ‘ler SACD destekliyordu..

Merhaba, bende ilginç bir sorun var. Spotify çalan şarkıyı değil, bir önceki şarkıyı ekranda gösteriyor. Spotify güncelledim, araba arayüzünde denedim fark etmiyor.

Çözümü bilen var mı ?

carplay e geçmeden: kabloyla bağlıyken albüm kapağı görünüyor, bluetoothla görünmüyor.

carplayde: zaten spotify uygulaması gayet iyi herşey görünüyor.

apple music hediyem vardı 4ay, beğenmedim spotify a çok alışmışım ses kalitesini, arşivini, kullanım kolaylığını seviyorum.
usb ile mi aux ile mi?

Geri
Üst Alt