Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

Çook gec kalınmış bir karar. Önümüzdeki günlerde kesinlikle genisletilecektir kisitlamalar. 
ayrica konusmayi dinledim bircok kisi gibi suan genelgenin yayinlanmasini bekliyorum. Bir cok şey anlaşılmadı aciklamalarda
Maalesef

Ayin 1inde eşim pozitif çıktı ve bu surecte devletlere zaten adim atamadik. Özeller ise abartisiz soyluyorum adim atilmiyor. Muayne icin 1 saat sira bekledik. Ekonomi evet cok onemli fakat saglik sektörünü çökertirsek hepimizin cani ekonomiden daha fazla yanar. Bunu deli gibi borcu olan biri olarak söylüyorum.
malesef nisan mayis gibi komple kapanma şart 

herkese sağlıklı günler 

@oguzkaanvolkan öncelikle geçmiş olsun! Herşey insan için anlayışı eses olmalı. İnsanın da varlığı sağlıktır.İnsan hiç birşeye feda edilmemeli.

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman (Muhibbi)​

Alınan tedbirler yılbaşı gelmesiyle birden aşağıya çekilip ortadan kaldırılır diye bekliyoruz.. Bunca zaman herkes artık neyin ne olduğunu biliyordur. Ne paylaşılan veriler ne de diğer söylemler.. Tiyatro sahnesi gibi izlemek kalıyor geriye..

Umarım bu süreci atlatan son ülkeler listesine girmeyiz.. En başından beri avunduğum tek şey virüs için orjin biz değiliz.. Biz İtalya da olmadık.. İtalya nın başına o süreçte gelen Türkiye olsaydı hayal edebiliyor musunuz Dünya nın duruşunu?

Açıklanan yeni karara göre;

Haftaiçi 21:00 dan 05:00'e kadar, haftasonu ise cuma 21:00'den pazartesi 05:00‘e kadar sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

+ 65 yaş üstü 20 yaş altı toplu taşıma araçları kullanamayacak
+ Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumları kapalı
+ Cenaze namazları en fazla 30 kişi
+ Nikahlar en fazla 30 kişi
+ Hamam, sauna, masaj kapalı 
+ Avm girişinde HES kodu zorunluluğu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açıklanan yeni karara göre;

Haftaiçi 21:00 dan 05:00'e kadar, haftasonu ise cuma 21:00'den pazartesi 05:00‘e kadar sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

+ 65 yaş üstü 20 yaş altı toplu taşıma araçları kullanamayacak
+ Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumları kapalı
+ Cenaze namazları en fazla 30 kişi
+ Nikahlar en fazla 30 kişi
+ Hamam, sauna, masaj kapalı 
+ Avm girişinde HES kodu zorunluluğu
Zor günleri geride bıraktık, sırada daha zor günler var.

İş yerimizde 40 kişiden fazla kişi corona oldu.

İş yerindeki çok Yakın arkadaşlarım da oldu. Patron ve genel müdür bile oldu, bunlar toplu taşıma nedir bilmezler. Ben marttan beri hergün metrobüse biniyorum, merter bdüzü. Pandemi döneminde full çalıştım.

Maske  ve dezenfektan olayına çok dikkat ediyorum, elim parmağım asansör kapısına düğmesine temas etmez, iş yerinde kargo fişini peçeteyle tutup imzalar elimi hemen yıkarım. Market alışverişleri sonrası hanım sirkeli su olayına çok dikkat eder.

Alkol ve sigara kullanıyorum. Birçok arkadaş sen nasıl kapmadın diye laf sokar oldu, hergün metrobüse binmem dolayı. 

Ben de bilmiyorum şansmı temizlik ile mi alakalı. 

@Negatiwe bu aralar kan gruplarına göre analizler ve İstatistikler dönüyor. Belki de doğrudur.

Ben de çok dikkat ediyorum. Hatta bu kadar dikkat ediyorken olursam başka insanların olmama olasılığı yok diyorum. 

Temizlik maske mesafe önceliksiz olarak birbirini tamamlıyor diyebiliriz.

Bugüne kadar hasta olmadan nasıl gelmişsek aynı tempoda devam.

Herkese sağlıklı günler.

Ben de henüz kapmayanlar arasındayım. Ofisim şehrin en işlek noktasında işe araçla gidip geliyorum. Olabildiğince düğmelere anahtarla dokunuyorum. Ofiste maskesiz asla durmuyorum. İnsanlarla bir şekilde kapalı bir odada muhattap oluyorum. Henüz yakalanmadım. Umarımda yakalanmayız...

@Negatiwe bu aralar kan gruplarına göre analizler ve İstatistikler dönüyor.

Ben de çok dikkat ediyorum. Hatta bu kadar dikkat ediyorken olursam başka insanların olmama olasılığı yok diyorum. 

Temizlik maske mesafe önceliksiz olarak birbirini tamamlıyor diyebiliriz.
Evet doğru hocam bana kan grubumu soran da oldu.

Yani buraya metrobüs alkol sigara güzellemesi yapmak için yazmadım aslında, arkadaşın eşinin kuzeni 35 yaşında ilk pozitif tespit günü ilaç kullanımında vefat etmiş. Hanımefendi Evden çıkmaz temas yok bundan sebep kendimi sorgulamaya başladım.

hastalığın dibinde dolaşıpta yakalanmayanların sırrı ? 

hastalığı geliştiren  ( ki %51 bu ihtimal çok mantıklı  ) 

herkesin yakalanması durumunda , sürü bağışıklığı diye tabir edilen , toplumun %100 ünde hastalığa karşı kendi  kanında oluşturmuş olduğu ANTİKORLARLA   ömür boyu bu işten yırtacağı bir durumla karşılaşacaktı . (virüsün  yeni sürüm mutasyon güncellemeleri ile hastalığı geçirmiş ve kanında antikor oluşturmuş bireyler yine cortlarlar kabul , yani silbaştan olur) 

yani bunu organize eden örgüt ? 

%25 hastalanan  , %75 hastalanmayan şeklinde planlama yapmış ki , 

%75 e aşı satıp parayı vuracak. 

peki bu dünya genelindeki  %75  neden hastalanmıyor ? 

virüsün  delip geçemediği bir genetik  kod bu %75 lik  kitlede var olabilir (doğuştan) ?  

özellikle bu koda dokunmayan şekilde ayar vermişler . 

komplo teorileri serisinden. 

Evet doğru hocam bana kan grubumu soran da oldu.

Yani buraya metrobüs alkol sigara güzellemesi yapmak için yazmadım aslında, arkadaşın eşinin kuzeni 35 yaşında ilk pozitif tespit günü ilaç kullanımında vefat etmiş. Hanımefendi Evden çıkmaz temas yok bundan sebep kendimi sorgulamaya başladım.
Çok üzücü gerçekten. Allah rahmet eylesin.

@Negatiwe İyi birşey mi kötü birşey mi tam bilemedim ama bazı kişilerde belirti olmadan ya da çok hafif atlatarak geçiren ve bu sırada etraftakilere bulaştırdıkları haberleri de var.

@Savatage ben de saglikciyim aksama kadar covidlilerin ve orneklerinin arasindayim henuz kapmadim antikorum filanda negatif cok ekstrem korunma uygulamiyorum standart mevzuat neyse onu yapiyorum bu donemde cok garip oykulerede rastladim koca da var esinde yok is arkdsna bulastrms çocuğun da yok vs gercekten garip bir virus ve bulasma sekli

Geri
Üst Alt