Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

rd.png
1646042667138.png

Son düzenleme:

21151476-BA89-4DDC-9B3F-17D03F4A4F72.jpeg

sağlık bakanı açıklamayı yaptı hes kodu ve maske serbest…

Ben yine maske takmaya devam edeceğim evimin içine girene kadar.

Ben yine maske takmaya devam edeceğim evimin içine girene kadar.
Aynı devam.
2020 Martan bu yana Evden çıkarken maske takarım. Maskesis kalabalığa asla girmedim. Ailecek böyleyiz.
Çok şükür 2 yıldır covid ten kaçabildiğimiz gibi Grip nezleden de kaçtık maske, mesafe ve çok sınırlı ev ziyaretleri sayesinde.

Kafa karıştıracak ama şunu da eklemekte yarar var; omicron ile hastalananlarda bağışıklık cevabı çok uzun süreli olmuyor, iki hafta ile iki aya arasına işaret eden henüz teyit edilmemiş yayınlar var. Hastalık şiddeti ile bağışıklık cevabı arasında bağlantı da bildiriliyor. Yani hafif bir omicron infeksiyonu atlatmış olanların iki hafta sonra yeniden aynı virüsle hasta olması teorik olarak mümkün görünüyor.

Merhaba,
şurayı tam anlayamadım biraz açabilir misiniz..? Omicron bulaşmış ve sonrasında iyileşmiş bir insan, neden (vücudundaki aynı virüsle) nasıl tekrardan hasta olabiliyor..?

Kafa karıştıracak ama şunu da eklemekte yarar var; omicron ile hastalananlarda bağışıklık cevabı çok uzun süreli olmuyor, iki hafta ile iki aya arasına işaret eden henüz teyit edilmemiş yayınlar var. Hastalık şiddeti ile bağışıklık cevabı arasında bağlantı da bildiriliyor. Yani hafif bir omicron infeksiyonu atlatmış olanların iki hafta sonra yeniden aynı virüsle hasta olması teorik olarak mümkün görünüyor.

Bir Covid-19 anketi mi yapsak acaba forumun yüzde kaçı geçirdi bu hastalığı ?

sonbahar bile gelmeden hastalık sayısı tavan yapmaya başlamış…

Çok dikkat etmek gerek…

Geri
Üst Alt