Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

O kadar dikkat etmemize rağmen  pozitif çıktı ben ve anneminki  herhangi bir rahatsızlık söz konusu değil kapıya kadar gelip  ilaç bıraktılar.(Sağ olsunlar.)  ilk gün 24 saat'de 18 tane ilaç içtim  dikkat edin arkadaşlar hafif grip veya halsizlik varsa atlatıyo olabilirsiniz. kronik rahatsızlığı  olanlar kapıya bile çıkmasınlar.  

Arada sırada arıyorlar sağlık çalışanları hakları ödenmez. allah yardımcımız olsun dikkat edin.. 

9 Kasım itibariyle Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzerindeki bireylerin 10.00-16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yeni yasaklar geldi arkadaşlar uymayanları uyaralım hep birlikte...

YENİ KARARLAR

Haftasonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Eğitim öretim yıl sonuna kadar online olacak.

AVM, market, restoran, berber ve kuaförler saat 10.00 ile 20.00 arasına sınırlandırılacak. Sinemalar ve halısahalar yılsonuna kadar kapalı kalacak. Restoran ve kafelerde sadece paket servis ugulamasına geçilecek. Kıraathaneler yılsonuna kadar kapalı olacak.

Spor-fitness salonlari kapanmaliydi

Bugün fitnesstaydim, korona burada bulasmiyorsa nerede bulasiyor, girdigim gibi ciktim, durum felaket!

Çook gec kalınmış bir karar. Önümüzdeki günlerde kesinlikle genisletilecektir kisitlamalar. 
ayrica konusmayi dinledim bircok kisi gibi suan genelgenin yayinlanmasini bekliyorum. Bir cok şey anlaşılmadı aciklamalarda

10.00-20.00 dışında...

Burası kafa karıştırıcı olmuş

Yasakların genişletilmesi gerekir bu başlangıç sanırım

Hastalıkta ,çember daralıyor.Alınacak tedbirler ancak uzatmaları oynamaktır. Bir yandan hayatın devamını sağlayıp kontrol altına almak diğer yandan da hastalığın çaresini bulmak için tüm dünya uğraşıyor.Zamanla yarışmak gibi bir şey bu.

Bu, toplumsal sorumluluk bilinciyle aşılabilecek bir durum.

Kronik rahatsızlığı olanlara ve yaş almış olanlara hastalığı bulaştırmamak adına çok dikkatli olmamız gerekiyor.

İnsan hayatını riske atan her kim olursa olsun affedilemez bir davranış sergilemiş olur. Bu trafikte de böyle sağlıkta da hukukta da...

Geri
Üst Alt