Golf 7 kapı, kaput seri no karşılaştırma

Arkadaşlar numaraların aynı olmaması ya da diğer bir değişle ardışık ilerlemesi üretilen her bir sac parça için özel bir numara basıldığı fikrini uyandırdı. Yani bir aracın her paneline aynı numara değil de, fabrikada basılan her parçaya ayrı seri numaraları.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sanırım bu konuda bize en doğru bilgiyi @ladinkayin hocamız verecektir.. 

[mention=4612]Savatage[/mention] izlede biraz morelin yerine gelsin beterin beteri var [emoji3]

https://youtu.be/7ydTk2Uuk6o

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@erkanwrc

ben kayseriden yozgattan bayburttan  elden düşme  / 2. EL / YADA "DUL"  araç almadım .   

Sıfır Aracı  koltukları fabrika koksun diye alanlardan değilim ki ? 

sıfır araç hatasız sıfır diye alınır. 

moral düzelteceksem açarım bi KEMAL SUNAL filmi düzelir zaten.

tekrar söylüyorum ....benim olay için  Atı alan avrasya tünelinden üsküdara geçti zaten  . Bundan sonra sıfır araç alan ustasını götürsün ....baktırmadan aracı showroomdan çıkarmasın.

tarcanlar falan ?   bu adamların reklamlarıyla muhatab olmamak için onların eline düşmemek için sıfır almışım ? 

gülücük atacak olan ! 

ne takıntılı adammışsın diyecek olan ?

rica ediyorum!  herkesin hatasız yada hatalı aracı kendine ? 

okur geçersiniz ...

E noldu simdi yani. Sonuc neymis ?

Kapilar sonradan takma mi ? 

Ben de mi yarin gidip kapi numaralarina bakayim ?

Bakmayayim mi ?

:D

Arkadaşlar herkese merhaba ;

Konuyu hortlatmak istemezdim ama yoğunluğumdan bakıp bakıp yazamadığım konu çok oluyor;

VW 10500 Şartnamesini markalama ilişkilendirmeleri ve devamında alt şartnameleri ile bağlandığında görsellerini attığınız numaraların  VW 10540 şartnamesi gereği TEDARİKÇİ KODU olduğunu bildirmek isterim.

Bu tedarikçiler , İÇ ve DIŞ tedarikçi olarak ayrılabiliyor , bazı lokasyonlar da her vardiya veya birime tedarikçi kodu verilebiliyor , buna istinaden paylaşılan numaraların izlenebilirlik numarası olan görseller geri dönük hata vs. Gibi durumlarda ilgili tedarikçi veya birimin ayrışmasını sağlıyor , bilgilerinize sunarım...  

@Savatage bu duruma kimsenin diyecek tek lafı olamaz siz sonuna kadar haklısınız sıfır araç demek hatasız araç demektir heleki vw nin güya prensi olan modelinde, hani vw nin en çok üzerine titrediği araba golf tü? Nerde bu vw hayranları golf hastaları? Bu kusur başka bir markanın aracında çıksaydı burası mahşer yerine dönerdi, golf 7 nin yarı fiyatına satılan arabalarda bile böyle hatalar olmaz.

Ama sizlerde haklısınız bugun kimse bayiden 210 bin verilip alınan arabasını eleştirip kusur bulmak istemiyor, göründüğü üzere vw nin ürettiği arabalar birçoğu da bu sitede olan hayranları tarafından Platinum daytona muamelesi gördüğünden sulu boya fırçası ile boyanıp satılıyor, bayilerin önünde sıra olmuş adamlar neden kendilerini geliştirip hatasız araç yapsınlar ki, paraları istiflemek için depo kiralamak varken.

@Serkanasn Merhaba ;

@Savatage 'in yaşadığı durumu tasvip kimsenin edeceğini sanmıyorum ki edilmez , konusunda haklı da  ,  hayranlığa gelince evet kimse sevdiğine laf konduramaz bu hepimizin doğasında var , bir marka , model vb. herhangi bir olguda duyduğunuz rahatsızlığı dile getirmek en büyük hakkınız , ama diğer kullanıcıları baz alarak yaptığınız söylem kırıcı olmuş , insan beşer de şaşar da ....

Şimdi otomotiv sektöründe Kalite Mühendisliğinde ömrünü geçiren biri olarak söylüyorum ''sulu boya'' tabirinizin suçlusu yapan değil satandır , hiçbir firmadan bahsi geçen şekilde herhangi bir vasıta çıkmaz , çıkmıyorda..

Burada suç Golf'ün veya fabrikanın değil o aracı kusurunu söylemeden satanın , fakat durum ne olursa olsun herkesin hata yapma payı var bunu da 2016 yılındaki sohbetimizde ele almıştık , okumanız dileğiyle...

Fotokopi makinesinde plakayı şasiyi değiştir çoğalt çoğalt ver milletin eline!

Araç benim...Ben satıcı pozisiyonunda olucam mesela ilerde  ( aracı şu an satma planım yok / soğuma falanda yok , iyi havalarda yıkama yapıp cila ile ayna gibi olduktan sonra geçer karşısında saçımı tararım yine) 

Ama doğuşa karşı sinir var tabi (hep olacak)

Şimdi tam tersi bu araç sizin olsun ilan verin!

Bende alıcı olarak bu araca talip olayım 

Kimse kusura bakmasın Araca araç başında maalesef xxxx miktar değer kaybı ile fiyat teklif ederim ....

Kalkıp bu sıkıntıları olmayan araçla aynı paramı edecek yani bu araç ? 

Ben kusursuzuyla aynı para vermem bu araca ?

Evet kağıdı ekliyorum !

Bu kağıda göre?

Bu araç mahkemede bana göre beraat etmedi ! Sadece şartlı tahliye ile  tutuksuz yargılanır ömür boyu !

Ülkedeki tüm Experlerin  GBT lerinde bozuk  sicil muhabbeti hep baş ağrıtır

Sağlık olsun !

358 inci defa yazayım

Sıfır araç almaya ustasız gitmeyin ....kontrol ettirmeden bayiden çıkarmayın! 

Başkada diyecek bişey yok!

IMG_20200207_140732.jpg

Araç benim...Ben satıcı pozisiyonunda olucam mesela ilerde  ( aracı şu an satma planım yok / soğuma falanda yok , iyi havalarda yıkama yapıp cila ile ayna gibi olduktan sonra geçer karşısında saçımı tararım yine) 

Kimse kusura bakmasın Araca araç başında maalesef xxxx miktar değer kaybı ile fiyat teklif ederim ....

Evet kağıdı ekliyorum !

Bu kağıda göre?

Bu araç mahkemede bana göre beraat etmedi ! Sadece şartlı tahliye ile  tutuksuz yargılanır ömür boyu !

Sağlık olsun !

358 inci defa yazayım

Ekli dosyayı görüntüle 27741
Aracınız alman otomobil üreticileri standartlarına göre uygunmuş siz de almanya'nın başkenti ankara'da yaşadığınıza göre sorun yok demektir.

@Savatage Tekrar söylüyorum durum üzücü ama aşağıda paylaştığım kriteri uygulayarak aracı size teslim etmiş olsalar idi bugün bu konu doğmamış olacaktı , büyük bir servis eksikliği tekrar geçmiş olsun....

Note

The structure of the underbody and stone chip protection is to be reconstructed to conform to the original condition in appearance and thickness.

Water drainage holes must remain clear.

All threaded studs and welded nuts with metric threads as well as all other studs and contact surfaces for assembly must be functional following the extent of the sealing work.

Accident damage (replacement parts)

– Clean new part with slow-drying silicone remover.

– Roughen factory basecoat using an emery pad.

– Clean part with slow-drying silicone remover again.

– Apply 2-pack wash primer -LHV 043 000 A2- to any bare metal spots.

– Dry (observe drying time).

– Then, apply 2-pack HS Performance surfacer.

– Dry sand filler with P400 to P500 sandpaper, taking care not to sand through.

– Clean surface with slow-drying silicone remover.

– Apply a suitable anti-chip coating → Chapter „Stone chip guard“.

– Rework and/or smooth structure as needed.

– Clean substrate with aqueous silicone remover.

– Complete paintwork structure with top coat or a base coat and clear coat.

Accident damage (repair by removing dents)

– Clean damaged component/surface thoroughly.

– Remove undercoating using brush grinder set -VAS 6446-.

– Beat dents out of damaged area and sand down to bare metal.

– Thoroughly remove any corrosion present using brush grinder set -VAS 6446-, taking care to finely sand transitions.

– Clean substrate with slow-drying silicone remover.

– Apply 2-pack wash primer -LHV 043 000 A2-.

– Sand surfacer.

– Apply a suitable filler.

– Sand filler using P80 to P240 sandpaper, liberally sanding featheredge areas.

– Apply 2-pack wash primer.

– Dry sand surfacer in area of anti-chip coating with P400 to P500-grade sandpaper, taking care not to sand through.

– Clean surface with slow-drying silicone remover.

– Apply a suitable anti-chip coating → Chapter „Stone chip guard“.

– Dry-sand entire surfacer area with P400 to P500-grade sandpaper.

– Clean substrate with aqueous silicone remover.

– Create paint structure with a top coat or with base coat and clear coat.

Cracks in stone chip protection

Note

Carry out repairs according to the description “Accident damage (repair by removing dents)”.

Damage caused by stone impact (stone chippings, grit, etc.)

– Thoroughly clean damaged area.

– Lightly sand damaged surfaces using emery pad. Dry sand deeper chips with P120 to P240 sandpaper.

– Apply 2-pack wash primer -LHV 043 000 A2- to any bare metal spots.

– Dry sand filler with P400 to P500 sandpaper, taking care not to sand through.

– Apply a suitable anti-chip coating → Chapter „Stone chip guard“ onto damaged areas. If the damage is extensive, the entire surface must be reworked.

– Clean surface with aqueous silicone remover.

– Complete paintwork structure with a top coat or with base coat and clear coat.

Evet kağıdı ekliyorum !

Bu kağıda göre?

Sağlık olsun !

358 inci defa yazayım

Ekli dosyayı görüntüle 27741
Hocam aynı kağıt benim jettamda da var umarım satarken sorun teşkil etmez.

Ya olay neymis simdi ? Savatage beyin arabasi toplama miymis ? Sifir aracin kapisina bir seyler olmus da arabaya bir yerlerden kapi/lar bulup takip sifir diye mi satmislar ? 

Bunu WV mi yapmis ? 

Geri
Üst Alt