Golf 7 kapı, kaput seri no karşılaştırma

Abartıyorsunuz ! 
Bu kadar ayrıntıcı olmaya gerek yok diyen üyeler var ! 
Katılmıyorum maalesef  onlara !
Ortada sıfır alınmış bi araç var !
Somunlarda oynama var !
Fabrikada sıkmışlar deyip nasıl işin içinden çıkılıyor!
Bu düşünce doktordan / imamdan / memurdan / savcıdan araç aldım içim rahat çok temiz araç aldımcı bir düşünce?
Ben aracı satarken ? Adam bana niye güvenecekmiski ?
Ben kimim ? 
Neciyim ? 
Yalan niye söylemeyim?
Burada somunların fabrikada sıkıldığında dair bilgi belge toplamaya çalışıyorum!
Ve pozitif bir sonuçta
Kaputun
Aracın 3 kapısıyla birlikte ardışık birbirine yakın  seri nolar içermesi..
Evet bu işi kurcalarken sağ ön kapı seri no uyumsuzluğu çıktı başıma ama?
Başa gelen çekilir
Aracı satarken THY Mekke umre bileti ibraz edip hocam ben mümin adamım , yalan söyleyecek halim yok yeminle kazası yok değişeni yok diyene inanan 1 milyon adam vardır. Evet!
Ben inanmayan için bilgi belge topluyorum yada toplıycam 
Yapmayım mı yani ?

Abartan siz değilsiniz ki biz toplum olarak abartıyoruz ORJİNAL 30 yaşında şahinde 50 kilo macun var ama değişensiz , sizin araçta macun yok ama maalesef değişenli diyorlar satmaya kalkınca neyse aracı satana kadar kim öle kim kala takmayın kafanıza forumdan birine satarsınız belki durumunuzu anlar [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ön kapılar
5ae4babcc69166fc34850b1f38437666.plist

cefbae8801ee8a9b99e681b3c0a34784.plist

Arka kapılar

963b4579173d3eef30a659074428401a.plist

a2677b4cc577822df6312d7e438c6bce.jpg

Ön kaput

5d7dbfcb3210006bed5b4fb555f38652.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@forjust1day

Konuyu en güzel açıklayan örnekleme olmuş 

Aracınız ilk başta  takılan parçalarla kalite kontrolü geçmiş !

Ne güzel kazasız belasız

Bir kazada Kapısı değişmiş olan ! 

Getirsin 3 kapısını ve değişen kapısını

Değişmiş kapının serial no diğerlerine göre + 10 bin +15 bin farklı çıkacaktır?

Durum bundan ibaret!

@Savatage aracı bence tez elden bir ekspertiz firmasına götürün(namı duyulmuş olanlardan)güzelce bir kontrol ettirin alıcı gibi, size detaylı bir kaporta-boya ekspertiz raporu düzenlesinler, zaten o kontrol anında profesyonel bir ekip anlar durumu, aracı alacak olan bayinin yaptığı ekspertize çok itibar etmemek lazım; alırken gözle görünmeyen çizikten fiyat kırmaya çalışıp satarken koca anahtar çiziğini orijinalliği bozulmasın diye elletmedik diyen esnaflara çok takılmayın bence, nihayetinde sıfır aldınız ve sıkıntısız kullanıyorsunuz, araçta boya yada değişen olmasının anlamı kaza yapıp yapmadığıdır fabrikada istediği kadar söküp taksınlar bu neyi değiştirir, eğer ekspertizci usta 10 gün tarih farkı olan parçaya sonradan değişmiş derse gülerler adama, araba üretildi gemiyle izmite geldi ordan  bayiye gitti siz aldınız aracı çarptınız ve süpriz olarak fabrikadan aracın üretildiği tarihin yaklaşık 10 gün sonraki bir tarihte üretilen parça takıldı öylemi, bu mümkün mü?

bu arada kapıların tarihleri iç kısımda yazıyor kapı kartonunu söküp tarihe bakmak mümkün.

Bende baktim 4 kapiya aralarinda 5 ile 1500 arasi degisen miktarda seri numarasi farklari var. 3 u birbirine yakin birisi 1500 civari daha dusuk seri numarali

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet yine güzel konularla karşı karşıyayız.

@bf417

Dünkü benim konuyu toparlama / bir miktar düzeltme adına!

Otomotiv / ilaç / endüstriyel tüm sanayi  kolları vs vs vs stok kontrol / depolama/ piyasaya sürme sistemlerinde 

Bu serial nolar ardışık olarak birbirini tutmalı

Dün ben biraz yanlış anlattım olayı

@bf417 !!!!

Parçalarınız stok alanından birbirini en fazla 50-60 rakam farklı takip ediyor 

Bu fabrikada günlük 200-300 aracın banttan indiği bir durum kabul edildiğinde bu parçalar stok deposundan aynı gün çıkartılmış ve aynı gün üretilecek araçlara montajlanmış

Benim sağ ön kapım diğerlerine göre 2733 numara fazla ! Buda 10 günlük süreçte tekrar yeni kalite kontrol /fabrikada  tekrar kapı değişimi anlamına gelebilir

Diğer 3 kapı kendi aralarında 10-12-15 farklı rakamla sıralanıyor.. 
(***hepsi birbirine yakın rakamlar, ardışık rakamlar***) olmalı sözü; Böyle düşününce mantıklı :)

@bf417 @forjust1day @DuzboruDownpipe Bagaj kapağında da mutlaka bir yerde yazıyordur bir de ona bakmak lazım..?

@cembo hocamızın söylediği çok doğru.,  Ülkemizdeki 2. el piyasasının mantığı; "genç kız öpüşürse hamile kalır.." Tam olarak bu kafadalar.,

@Savatage biz en iyisi akü, filtre falan başka bişey konuşalım.. insanın asabı bozuluyor.. :((

@Savatage 

"Ben inanmayan için bilgi belge topluyorum yada toplıycam 

Yapmayım mı yani ?"

Topla :D

Kaputta bu kodun nerede yazdığını söyleyebilir misiniz? Sağ iki kapım değişti, sol 2 kapım orijinal, seri kodu kıyaslamasında güzel örnek olabilirim bence :D

k 🥰

@DuzboruDownpipe Kaputun sol kisminda dikey olarak, bastan assagi, silik birsekilde yaziyor, bagajda sanirim trim icinde, bulamadim

Kaput kodunu karanlıkta bulamadım ama kapı kodlarını şimdi yazacağım, kaput orijinal zaten kodu benzer çıkacaktır, yarın bakınca unutmazsam eklerim.

Sağ ön kapı(serviste kazadan dolayı değişti) : 11237076

Sağ arka kapı(serviste kazadan dolayı değişti, ikisi de aynı kazada) : 23520168

Sol ön kapı :21329119

Sol arka kapı :21329125

Araç 20 Temmuz 2015 üretimi, kazayı 21 Ekim 2017'de yapmışız. Değişen kapıların kodunun birbiriyle alakası bile yok, ama orijinal fabrikadan gelen 2 kapının kodları arasında sadece 6 fark var. Yani görüldüğü gibi araç fabrikada banttan indikten sonra bir işlem görmediyse kodların hepsi neredeyse birebir aynı, ama sonradan takılan kapıların kodu baya değişik. @Savatage hocam sizde sanırım 1100 civarı bir fark vardı, ya kapı montaj esnasında araya kaynadı, ya da bantta indikten sonra kapı değişti.

Geri
Üst Alt