Golf 7 aracımda önüme kaya düşmesi sonucu kaza

Herkese hayırlı kazasız belasız sürüşler.Nazaramı geliyoruz bilemiyorum malesef otobanda önüme kaya düşmesi sonucu durdum ve arkadan gelen araç duramayarak bana çarptı.kaskom 10 gün önce dolmuştu ve henüz yenileme fırsatı bulamamıştım.karşı tarafında kaskosu yok nasıl bir yol izlemeliyimEkli dosyayı görüntüle 26887

Ekli dosyayı görüntüle 26888
Öncelikle çok geçmiş olsun diyorum, cana geleceğine mala gelsin ama mal da canın yongasıdır. karşı tarafın muhakkak trafik sigortası vardır, sizinkini öder ama kendi aracını cebinden yaptırır. trafik sigortası da yoksa eğer her iki aracıda çarpan cebinden yaptırır. 

Geçmiş olsun, kaskonuz olsaydı sizin hasarı kaskonuz tamir eder karşı tarafın trafik sigortasından rucü ederdi, siz de uğraşmazdınız. Bu durumda karşı tarafın trafik sigortasını kullanacaksınız orada illaki evrak kürek işleri + bekleme süresi artacaktır.

Öncelikle çok geçmiş olsun diyorum, cana geleceğine mala gelsin ama mal da canın yongasıdır. karşı tarafın muhakkak trafik sigortası vardır, sizinkini öder ama kendi aracını cebinden yaptırır. trafik sigortası da yoksa eğer her iki aracıda çarpan cebinden yaptırır. 
Kusurlu olan karsi tarafin hasarini cebinden öder trafik sigortasi yoksa, eger ödemez ise dava acma hakki dogar, kusuru olmayan tarafin kaskosu olsaydi, kasko tamir masraflarini öder, sonra masraflari kusurlu olandan alirdi, böbregini bile alirdi kasko. Trafik sigortasida 36 bin liraya kadar öder karsi tarafin maddi zararini (2020 sanirim 40 bin civari)

Geçmiş olsun, Allah kazadan beladan korusun hepimizi. İnsan kusursuz da olsa ister istemez canı sıkılıyor, sizin maddi bir zararınız olmayacak muhtemelen kusurun tamamını arkadan çarpana verirler. Aracınızı karşı tarafın sigortası yaptıracağı gibi değer kaybınızı almak için ne gerekiyorsa onu da yapın.

@MuratBinaoglu geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun, canınız sağ ise gerisini kafanıza takmayın araçtır bir şekilde yapılır gider, araca sıhhatli bir şekilde binmeyi düşünüyorsanız uzman bir servise çektirin, karşı tarafın sigortasının eksperinin sözüne kanıp işlem yaptırmayın, kaporta da birsey yok gibi ama lastik jant ve arka süspansiyonlar oldukça hasar almış gibi duruyor iyi bir mekanikçi aracın hasar tespitini yapsın acele etmeyin, tekrar geçmiş olsun.

Kusurlu olan karsi tarafin hasarini cebinden öder trafik sigortasi yoksa, eger ödemez ise dava acma hakki dogar, kusuru olmayan tarafin kaskosu olsaydi, kasko tamir masraflarini öder, sonra masraflari kusurlu olandan alirdi, böbregini bile alirdi kasko. Trafik sigortasida 36 bin liraya kadar öder karsi tarafin maddi zararini (2020 sanirim 40 bin civari)
Anlatılan kadarıyla arkadan çarpan kusurlu.

Herkese çok teşekkür ederim.Bugün tutanağı jandarma bölgesi olduğu için jandarma karakoldan aldım asli kusurlu bana çarpan arsç ve benide hiçbir kusuru bulunmamaktadır şeklinde rapor tutulmuş zaten doğru olanda bu çünkü kazada en küçük bir ihmalim dahi yok.ama kaza bu nezaman neyle karşılaşacağımız belli olmuyor.çok şükür canımızabişey olmadı servise çekildi araç ama servis yetkilisinin ilk verdiği bilgi keşke kaskonuz olsaydı çünkü trafik sigortası bazı orjinal parçaları karşılamıyor sizden farkları talep edilir denildi böyle bir saçmalık varmıdır gerçekten ve merak ettiğim diğer bir konuda değer kaybını ne şekilde talep edebilirim izlemem gereken yol nedir

Herkese çok teşekkür ederim.Bugün tutanağı jandarma bölgesi olduğu için jandarma karakoldan aldım asli kusurlu bana çarpan arsç ve benide hiçbir kusuru bulunmamaktadır şeklinde rapor tutulmuş zaten doğru olanda bu çünkü kazada en küçük bir ihmalim dahi yok.ama kaza bu nezaman neyle karşılaşacağımız belli olmuyor.çok şükür canımızabişey olmadı servise çekildi araç ama servis yetkilisinin ilk verdiği bilgi keşke kaskonuz olsaydı çünkü trafik sigortası bazı orjinal parçaları karşılamıyor sizden farkları talep edilir denildi böyle bir saçmalık varmıdır gerçekten ve merak ettiğim diğer bir konuda değer kaybını ne şekilde talep edebilirim izlemem gereken yol nedir
Şurada yazdığına göre trafik sigortası teminatına göre araç başına 36 bin tl'lik hasar karşılanabiliyormuş: https://www.koalay.com/blog/detay/trafik-sigortasi-hangi-durumlarda-odeme-yapar

Bir diğer durum ise aracınızın o bölgeden daha önce kazası yoksa değer kaybı alabilirsiniz. Değer kaybı da trafik sigortasından karşılanıyormuş. Siz trafik sigortanızı yaptırdığınız şirketi arayıp detaylıca bilgi alın, yol göstereceklerdir.

Çok geçmiş olsun. Neden şu takip mesafesine dikkat etmezler anlamıyorum. Önünüze bir engel çıkar, engelden kurtulduğunuza şükür edemeden arkadan başkası gelir çarpar. Bence çok sinir bozucu bir durum.

Geri
Üst Alt