2020 OTOMOBİL FİYATLARI

@AhmetCakmak Anladım Hocam ketenpere işler yani..Haklısınız dün dolu bir Seat Leon için fiyat istedim.Liste fiyatı 196.000 ₺ sipariş formunda.Kasko onlardan yapılırsa 194.000 ₺ dediler.Diger turlu 1 kuruş indirim yok.Sasirdim açıkcası. 🤔

Birkaç kere daha yazdım, yineliyorum: Bu fiyatlardan alıcı buluyorlarsa zerre indirim yapmazlar. Fiyatı daima alıcı belirler. Bizler mal bulmuş mağribi gibi saldırdıkça fiyatlar inmez. 
Aynen katılıyorum hocam.Araba üretim aşamasındaydı.Mart sonu teslim  kaporasi alınmıştı .

@AhmetCakmak Anladım Hocam ketenpere işler yani..Haklısınız dün dolu bir Seat Leon için fiyat istedim.Liste fiyatı 196.000 ₺ sipariş formunda.Kasko onlardan yapılırsa 194.000 ₺ dediler.Diger turlu 1 kuruş indirim yok.Sasirdim açıkcası. 🤔
 @cembo hocamın dediği gibi fiyatı alıcılar buraya kadar getirdi. Ötv sınırlarının da arttırılması gerekiyor. Yoksa kimsenin %60 ötv ile Golf alacağını düşünmüyorum. 

vay be! 2018 ağustos'ta araç alırken bayiler arayıp karar verdiniz mi? araç alıyor musunuz diye soruyordu. hadi o dönem dolar krizi v.s. vardı, daha sonra ötv indirimi geldi mis gibi indirimde iken 2019 yılının ilk aylarında bayilerde araç doluydu, fakat talep yoktu.

şimdi fiyatlar çok arttı millet araçlara saldırıyor, bence bu durum biraz psikolojik. çoğu kişi dolar daha da artar, faizden iyi para geliyor diye parasını kenarda tutup araç almayı erteliyordu.

hatta o zamanlar aracını satıp faize koymanın ne kadar karlı olduğu hesabını yapan kişiler vardı dh forumlarında.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yaklaşık 79 adet araç 33 dakikada rezerve edildi hepsi. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@ahmet306 Yukarıda yazdığım gibi yaklaşık 80 araç 20-30 dakikada rezerve edildi. Uygun araç olmadığı için şuanlık sitede gözükmüyor. Yine galerilere gitmiştir çoğu.

@ahmet306 birkaç gün içinde sahibinden de 340-350 arasında ilanları görebilirsiniz, hemde bayide çekilmiş fotoğraflarla, koltukları naylonlu olarak😂😂

@ahmet306 Yukarıda yazdığım gibi yaklaşık 80 araç 20-30 dakikada rezerve edildi. Uygun araç olmadığı için şuanlık sitede gözükmüyor. Yine galerilere gitmiştir çoğu.
200 tane gelecek diyorlardı, acaba diğerlerini bayilerden mi sattılar yoksa tekrar açacaklar mı?

@ahmet306 şimdi şöyle oluyor, dirsek teması olan kişiler zaten saati dakikayı bildiği için bilgisayar başında bekliyor, siz daha arabanın rengine karar verip alana kadar o araç çoktan satılmış oluyor, yani bu araçları bu rakamlardan maalesef alma gibi bur durum olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: SCC

@ahmet306 Evet ben de öyle duymuştum hocam. Daha sonra açacaklar sanırım. Bu araçları birkaç güne 330 bin liradan ilan sitelerinde görmeye başlarız artık, galeriler aldığı gibi üzerine 30-40 ekleyip satmaya çalışıyor. İyice mide bulandırıcı bir hal aldı bu durum.

@Serkanasn Hocam Bmw’yi arayıp bilgi alan herkese günü vs söylenmişti, galerilerin bu tarz araçlara çullanıp eş dost üzerine aynı anda araç rezerve edip almaları en büyük sorun. Haber sitelerinde de bolca yazıldı günü.

Geri
Üst Alt