2020 OTOMOBİL FİYATLARI

@Kysr038 Bir tane sifir km bmw 1.18 sportline camtavan 420 bin liradan 360 bin liraya düstü, al-satci adama güvenemedim, ben güvenene kadar galerici aldi arabayi

Peugot 2008 1.2 puretech gt line 335 bin-dizel 350 bin lira B.cekmece cetas

Bunların yüzünden N11 kampanyasından yararlanamadık. 170 bine aldılar nasılsa araç fiyatları yukarı yönlü diye..Eee evdeki hesap çarşıya uymadı.. 200 yazmışlardı ilk başta, şimdi 170'lere yaklaşmışlar. Yakında zararına da verecekler. İşin garibi hep al satçılar alabilmiş. O da ayrı bir soru.

Screenshot_20201227-192637_sahibindencom.jpg

1.0 tsi dsgler 1 hafta önce  Vimsa Adıyaman’da 193ten verildi hocam.Trendlinea 170 mantıklı ama 175-180 değmez.Dsg turbolu motor varken.Yazık

Şahsen 195-200’e Comfourtline 1.0 tsi 95 HP dsg varken, turbosuz boş bir Trendlinea Polo ya 180-175 çok fazla. Ha birde manuel sanırım.

2. el araç piyasası durdu fiyatlar gevşedi ama sıfır araç fiyatları eylül -ekim ayına göre bırakın düşmesini hala pahalı.

eylül sonu C5 aircross shine dizel için 370bin fiyat almıştım, benim Golf ikinci elde çok rahat 275 üstü ediyordu. şimdi aynı C5A için 385bin son fiyat çekiyorlar, e bizim Golfler satılmıyor bile . nasıl olacak bu durum. mevcut araçlarını satamayanlar nasıl sıfır araçlara talep gösterecek.

300-400 bin liraları sıfırdan toplamak çok zor ancak araç yükseltenlerin talebi oluyordu. bakalım 2021de ne olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zarar edeceklerini sanmıyorum, en fazla kardan zarar ederler. Aldıkları fiyatın 5 - 10 bin tl üzerine bıraksınlar kapış kapış gider.

İşin ilginç tarafı şu: onlar fiyat düşürünce diğer ikinci el araçların fiyatları da yavaş yavaş düşme trendine girmek zorunda kalacak.

Ha kredi faiz oranlarına yine el atılır da düşürülürse araç alım satımı canlanabilir.

Forumda bazı üyelerimiz araçlarının ilanlarına 1 ay boyunca kimsenin yazmadığını belirtmekte son birkaç haftadır...

Bu arada sarı siteye bakayım dedim, 2020 model ve 500 km nin altında

12 bin otomobil

6 bin suv arazi aracı

2 bin minivan panelvan vb

İlan var.

Totali 20 bin adet yapıyor. Bunun 4500 ü sahibinden işaretlenmiş.

Galericilere kızıyoruz ama, yatırımlık alıp satmaya çalışan bireysel kullanıcılar da var...

Hatta aracın turşusunu kuran da var. 3-4 senelik fakat hiç km yapmamış araçlar bile olabiliyor bazen.
Ben tam aksini düşünüyorum., tekelci mantığıyla bayilerden topladıkları araçlar galericilerin elinde kaldı., istedikleri kadar fiyat düşürsünler aklı başında olan kimse gidipte galericilerden araç almaz.,

Bayiler vatandaşa araç satmayı kafasına koyduktan sonra galerici istediği kadar fiyat kırsın bayiden daha ucuza satamaz., vatandaşın zaten araç alma gibi bir düşüncesi yok., geçim derdine düşmüş..

Galericilerden araç almanın tefeciden borç para almaktan farkı yoktur..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt