2020 OTOMOBİL FİYATLARI

Doğuş otonun sitesinde görüp sipariş için kayıt oluşturduğum araç için birgün sonra arayıp araç opsiyonlanmış lakin alıcı vazgeçerse döneriz size dediler, lakin bir hafta oldu arayan soran yok; bu durumda şunu mu anlamalıyım, bir hayırsever %60 ötv oranıyla 1.5 tsi highline cam tavanlı aracı 265.000 rakamına aldı ve ötv indirimi olunca 220-230 dan satacak.

Allah aşkına insanı güldürmeyin yediden yetmişe tüm ithal ürünlerin ötv oranı iki katına çıkmışken araçlardaki ötv oranının düşeceğini iddia etmek biraz hayalperestlik olur, siz dua edin de artmasın.

Youtube de birkaç zevzek var mart ayından beri araç almayın fiyatlar çok yüksek satanların elinde kalsın diyen ama ne var ki mart ayından bu vakte kadar en az %20-30 zam gördü araçlar, insanların aklını bulandırıp alacakları araçlardan vazgeçirdiler, şimdi insanlar mart ayında 2017 modelini aldığı aracın 2015 modelini bile zor alıyor aynı rakama, euro 6.45 ten 7.70 e çıkmış herkes araçlarda indirim olur mu diyor? şuan elindeki euro dolar yada altını bana yılbaşındaki kurdan verecek olan varsa aracımı o kişiye yılbaşındaki fiyattan satabilirim.

Ben hala pek ihtimal vermesem de uzmanlar ÖTV indiriminin Temmuz itibariyle geleceğini söylüyorlar.

ÖTV indirimi gelse bile, aşırı talepten dolayı fiyatlar şişirileceği için rakamlarda ikinci el piyasasını durduracak bir değişiklik olacağını sanmıyorum nacizane.

@Negatiwe Hocam selamlar.Efes dünya çapında oldukça kaliteli bira üreticisidir.Hatta Turkiye için bir gurur kaynağıdır.Sirf bu kalitesinin önüne geçebilmek için Carlsberg Türk Tuborgu satin aldi.Akdeniz tarzı bira üretiminde Efes açık ara öndedir.Fakat bu Yüzde Yüz Malt vs.seyler yüzünden Efeste içeriğini değiştirdi ve yine çok çok iyi oldu.Ama maalesef ülkemizde verginin vergisi alındığı için vaziyet ortada yani bunun macirlikla bulgarlikla vs.alakasi yok... Çok kaliteli saraplarimiz çok kaliteli biralarimiz var ama durum malesef bu...Saygilar
Hocam ben çok beğeniyorum. Aslında aynı şeylerden bahsediyoruz Almanya veya Bulgaristan vatandaşı kendi para birimi ile bir asgari ücretle kaç kutu efes alabiliyor?

Bizim ülkede kaç adet alınabiliyor? Aynı şey VW Golf için geçerli. Alım gücü.

Vergi ve ötv alkollü içeceklerde en zirve seviyede, buradan gelen paranın diyanete aktarılması da trajikomik bir durumdur.

Bilmem doğrumudur yalanmıdır tam bilmiyorsan neden yazıyorsun da denebilir.Bir rivayet var

Güneydoğu anadolu bölgesinde ünlü bir şıh suya su katarak ayran yapıp içiyormuş.Müridleride bunu böyle anlatırmış hoca böyle ayran içiyor diye.

O gene hoca rakı içermiş.

Konu yine baltalandı alkol mevzusu geçince aklıma geldi.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@lutfu21 Ozan Bingöl'ün yazısını okumuştum. 

Halihazırda, matraha göre ÖTV oranı %45, %50 ve %80 olarak belirlenmiş otomobillerde (1600 cc ve altı) ÖTV oranı %120’ye kadar artırılabilir.

Halihazırda matraha göre ÖTV Oranı %130 ve %150 olarak belirlenmiş olan otomobillerde (1601-2000cc) ÖTV oranı %220’ye kadar artırılabilir.

Halihazırda 2000 cc otomobiller için %220 olarak belirlenmiş ÖTV oranı %320’ye kadar artırılabilir.

2023 yılbaşı ÖTV indirimi gelecek diyorlar,

1.219.000 tl den satılan Golf Mk8 1.039.000 tl ye düşecek deniliyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
.

BMW 1 sportline-comfort paket dizel 420 bin lira, msport 450 bin lira, hepsinden bir sürü var, renk renk.....

Benzinli (benim istedigim) subat-mart gibi geliyor

Faizler yükselip, sene sonu ödemeleri de baş gösterince galerici esnafımız "kafa kol" ilişkilerini kullanarak önümüzdeki Haziran'a varana kadar ayırdıkları araçlar üzerindeki opsiyonları Aralık başında kaldırmak zorunda kalınca hem bayilerde hem de sahibinden de araç bolluğu yaşanmaya başladı. Ocak ayında bir miktar daha düşecek fiyatlar... Ee yaklaşık 1 yıldır muazzam kârlı satışlar yapıyorlardı.. Sıra şimdi kârdan zararlı satışlara geldi. İkinci el sitelerinde 30 bine yakın sıfır km araç mevcut...

Faizler yükselip, sene sonu ödemeleri de baş gösterince galerici esnafımız "kafa kol" ilişkilerini kullanarak önümüzdeki Haziran'a varana kadar ayırdıkları araçlar üzerindeki opsiyonları Aralık başında kaldırmak zorunda kalınca hem bayilerde hem de sahibinden de araç bolluğu yaşanmaya başladı. Ocak ayında bir miktar daha düşecek fiyatlar... Ee yaklaşık 1 yıldır muazzam kârlı satışlar yapıyorlardı.. Sıra şimdi kârdan zararlı satışlara geldi. İkinci el sitelerinde 30 bine yakın sıfır km araç mevcut...
Zarar edeceklerini sanmıyorum, en fazla kardan zarar ederler. Aldıkları fiyatın 5 - 10 bin tl üzerine bıraksınlar kapış kapış gider.

İşin ilginç tarafı şu: onlar fiyat düşürünce diğer ikinci el araçların fiyatları da yavaş yavaş düşme trendine girmek zorunda kalacak.

Ha kredi faiz oranlarına yine el atılır da düşürülürse araç alım satımı canlanabilir.

Forumda bazı üyelerimiz araçlarının ilanlarına 1 ay boyunca kimsenin yazmadığını belirtmekte son birkaç haftadır...

Bu arada sarı siteye bakayım dedim, 2020 model ve 500 km nin altında

12 bin otomobil

6 bin suv arazi aracı

2 bin minivan panelvan vb

İlan var.

Totali 20 bin adet yapıyor. Bunun 4500 ü sahibinden işaretlenmiş.

Galericilere kızıyoruz ama, yatırımlık alıp satmaya çalışan bireysel kullanıcılar da var...

Hatta aracın turşusunu kuran da var. 3-4 senelik fakat hiç km yapmamış araçlar bile olabiliyor bazen.

Geri
Üst Alt