Golf 7' ye Golf 7.5 Teyp Aldım Çin'den :)

@ali_burkay aynen yukarda atılan konudanda okudum buyuk ıhtımal desay. üründe dedikleri gibi bazı sıkıntılar var misal radyo amblemleri cıkmıyor bende ayrıca car tusuna basınca aracın arızasını varsa eger göstermiyor diğer orjinal teyp te bastığınızda arac resmi çıkıyordu. ses zaten konustugumuz gibi belli bir noktaya kadar güzel sonuna doğru kırılmalar başlıyor.

Arkadaşa bu teyp ten taktırdık araçta müzik dinledim benden daha iyi geliyordu sanki ses hic bozulmamış gibi daha tok daha canlı.taktırdığım yerde pek bilgim yok ben taktım işim bitti modunda. yazılım yapan biri olsa götürcem ne varsa sorucam. çünkü araçta en keyif aldığım şeylerden biri müzik dinlemek ve onu yapıyorum ama istediğim gibi değil

@e2e merhaba cihazı Çin’den mi aldınız. Bugün Necati ustanın yanındaydım. Sizden bahsetti galiba bende de aynı teypten var. Ama kodu 5gg 035 280d kodu. Ersin Çakır Türkçeleştirdi. Bende android Auto yok sadece CarPlay var. Sizde Türkçe yazılım yaptırdınız mı.

@volkanuyguralp selamlar ben Ersin Bey den aldım. Sizin cihazın kodu farklı sanırım Android Auto yazılım ile olmuyor sadece ona destek veren donanımda olması lazım diye biliyorum. Benim cihaz zaten Türkçe geldi. Siz Ersin beye sorun eğer cihaz desay değilse sanırım olabilir. Necati ustaya selamlar :)

Benim cihaz bu şekilde.

/monthly_2020_06/Screenshot_20200620_123333.jpg.646216b1c62367223b61f0ec01de9ab2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çin'den Golf 7 comfortline aracım için Golf 7.5 Apple Carplay'li teyp aldım.  Çerçeve uymadığı için yeni çerçeve ile birlikte Vergi vs. dahil 550 TL ye geldi. Çok güzel oldu [emoji4] Herkese tavsiye ederim [emoji4] Ancak arkadaşlar ne yazık ki arabanın dili İngilizce oluyor haberin olsun. Hala değer mi değer [emoji4] Yeni bilgi arkadaşlar  cihaz ve mfa ekranı Türkçe olabiliyor. Bir arkadaş yapıyor ancak 200 TL istiyor. Yaptırmak isteyen arkadaşlar toplanırsak belki indirim yapar diye düşünüyorum. Videosunu da paylaşıyorum. 
https://www.youtube.com/embed/aUxfb_KwGG0?start=76&feature=oembed  
[/URL] /monthly_2018_04/93805773-7DEC-4D4E-90D2-7762AACD84A0.thumb.JPG.4c613c3bc515ce4f42050a622ecf178b.JPG
/monthly_2018_04/IMG_3650.thumb.jpg.c9fa4ad8d4b4540c9a2627bbc01feb93.jpg
Hayırlı olsun çok güzel olmuş.D pro'nun fiyatlarına bakınca bu ekran ve kullanım gayet mantıklı olmuş ama link göremedim paylaşabilir misiniz?

...

bu carplay lı olan version eskisi kadar avantajlı değil gibi. 900 tl civarı sadece ilk aldığımızda bir ücret ödüyoruz onrasında bilmem kaç tl vergi ödemek gerekiyor/ya%20 yada %40) + birde 250-300 tl gibi türkçeleştirmeye ödemek icap ediyor.kafam karıştı iyice.piyasada turkçe android hazır cihazlar var.onlardan mı alsak bilemedim.fikri olan varmı acaba.

@e2e Sizin cihaz diğer cihazlara göre biraz farklı sanki tema olarak da, mavi çizgi ve radyoların ismi frenkansın altında çıkıyor sizinkinde direkt joy fm diye yazıyor...

@volkanuyguralp selamlar ben Ersin Bey den aldım. Sizin cihazın kodu farklı sanırım Android Auto yazılım ile olmuyor sadece ona destek veren donanımda olması lazım diye biliyorum. Benim cihaz zaten Türkçe geldi. Siz Ersin beye sorun eğer cihaz desay değilse sanırım olabilir. Necati ustaya selamlar :)

Benim cihaz bu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 34568
Merhaba siz hangi cihazdan sipariş verdiniz? Böyle direk Türkçe gelmesi için satıcıya mı yazdınız . Cİhazınız diğerlerine göre farklı duruyor. Link paylaşabilirseniz çok sevinirim. İyi bayramlar

@serkan_kala ve @lutfu21 selamlar sanırım sarı site üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ben forumlarda (vagcom ile ilgili olan) araştırırken bulmuştum iletişim bilgilerini. Bu arada renkleri (bende mavi olan tema) ayarlayabilirsiniz. Necati Abi halletti sağ olsun o kısmı kırmızı sarı ve mavi olabiliyor bildiğim kadarıyla. Bluemotion olduğu için mavi yaptık ama kırmızı da güzel oluyor gösterge analog kırmızı olduğu icin. radyo isimleri altta çıkmasını yine Necati abi yapmış olabilir emin değilim kutuların içinde ve gösterge bilgi ekranında gelmiyor. Haftaya yanına gideceğim sorar size yazarım. Android Auto ve Türkçe kısmı Ersin Bey e ait cihaz direkt o şekilde geliyor. 

@maviplanet  hocam piyasada bulunan ve android tablet gibi olan cihazlardan bence almayın. Bende Skoda Superb varken niyet ettim iş yerimden bir arkadaşımda da superb vardı o gitti taktırdı ve zamanında 2000 TL ye yakın para verdi ( 10 inç ram ve işlemcisi iyi olan bir modeldi) 

Sonuçlar

1) 3 ay sonra takılmalar başladı

2) aracı çalıştırıp multimedyanin 30sn açılmasını beklemek gerçekten çok saçma.

3) arayuz sade gibi görünse de karışık bir sürü uygulama var ve araç sürüş bilgilerine ulaşmak ölüm

4) aynı yere araç arka kamera da taktırdı ( buda çakma amblem kamera) ve 1 sene sonra görüntü siyahlaşmaya başladı.

5) ekran gece tam siyah olmadığı için ghosting dedikleri morumsu bir hal aliyordu buda rahatsız ediyordu.

Tek güzel özelliği 10 inç olduğu için navigasyon açınca güzel görünüyordu. Bide video falan izleyebilirsiniz istediğiniz gibi onun dışında kullanmak zor. Ben tavsiye etmem ama kimseyi de suçlamak istemem belki yeni çıkan 8gb ve Android son sürümü yüklü olanlarda durum değişmiştir kullananlara sorun mutlaka.

Haa unutmadan benim arkadaş ne mi yaptı herşeyi söküp sattı ve şu an active donanım ile gelen 5 inç ekranıyla çok mutlu :)

Çinli carplay ekrana forum için türkçe yükleme çalışmaları vardı forumda, sonuç ne oldu bilgisi olan var mı?

@e2e aynı şeyleri çinden gelen oem ürün içinde düşünüyormusunuz.

arabamda park sensörü yok. en kolayı plakalıktan geri görüş kamerası takmak. onun içinde arabadaki teybin değişmesi şart(çalıştırmıyor görüntüyü)

selamlar herkese,
Bu cihaz da aracin tum fonksiyonlari calisiyor mu? Park sensoru, gosterge panelinde radyo bilgisi vs..

orjinal teyple birebir ayni mi hersey?

@serkan_kala ve @lutfu21 selamlar sanırım sarı site üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ben forumlarda (vagcom ile ilgili olan) araştırırken bulmuştum iletişim bilgilerini. Bu arada renkleri (bende mavi olan tema) ayarlayabilirsiniz. Necati Abi halletti sağ olsun o kısmı kırmızı sarı ve mavi olabiliyor bildiğim kadarıyla. Bluemotion olduğu için mavi yaptık ama kırmızı da güzel oluyor gösterge analog kırmızı olduğu icin. radyo isimleri altta çıkmasını yine Necati abi yapmış olabilir emin değilim kutuların içinde ve gösterge bilgi ekranında gelmiyor. Haftaya yanına gideceğim sorar size yazarım. Android Auto ve Türkçe kısmı Ersin Bey e ait cihaz direkt o şekilde geliyor. 
@e2e merhabalar Ersin Bey’den multimedyanızı yakın zamanda mı almıştınız ? Sahibinden’de ilanına rastlayamadım. Paylaşabilirseniz ilanı çok sevinirim

[mention=19148]e2e[/mention] merhabalar Ersin Bey’den multimedyanızı yakın zamanda mı almıştınız ? Sahibinden’de ilanına rastlayamadım. Paylaşabilirseniz ilanı çok sevinirim
Çinli medya için@zulalyol dan da fiyat almanizi oneririm

Android auto - mirrorlink - carplay hepsini destekleyen den vardi sanirim elinde

Geri
Üst Alt