Golf 7' ye Golf 7.5 Teyp Aldım Çin'den :)

Selamlar bende bu cihazdan aldım (bende android auto da var car play e ek olarak) aracımda 2013 5 inç herhangi bir özelliği ekran vardı. Ses konusunda hassas bir insanım hatta genel yorumları okuyunca ses kötü olacak diye hoperlorleri de değiştirmek için fiyat aldım. Neyse cihazı taktık Necati ustaya sordum ses kötü diyorlar diye yok olmaz bu cihazların sesi iyi dedi ve kodlamaları yaptı. Şu an ses eski OEM cihazdan daha iyi. Radyo da çok az fark ediliyor. Ancak SD kart ve Spotify da (aux a göre) uçurum var. Aux olcu degil ama SD de ayni kart aynı şarkı bariz fark etti.  

IMG_20200521_191203.jpg

IMG_20200521_191630.jpg

IMG_20200521_191256.jpg

IMG_20200521_191516.jpg

Ek olarak bu cihazların Desay mi Noname mi hangi marka olduğu ve içlerinde koşan yazılım sürümleri fark edebilir. Bendeki NONAME marka ve alttaki şekilde yazılımı. 

Screenshot_20200620_123333.jpg

@ali_burkay kesinlikle ses konusuna önem veren bariz şekilde anlar , normalde zaten Çok fazla radyo dinleyen  biri değilim Ama elinde varken neden kötü olsunBluetooth ve diğer bağlantılarında ses çok daha iyi çıktığı kesin ama sesi sonuna açtığın zaman bass be tizlerde kırılmalar olduğu aşikar. Kendimce sorunu çözüm bulmaya çalışırkenAracın  orijinalliğini bozmadan Vag grubuna Torpidoya amfi takıldığını öğrendim. Buna kesin çözüm olur mu tabi bilmiyorum

@e2e gule gule kullan dostum. Cihaz genel olarak cok kullanisli güzel. Ama ses olayi biraz farkli Orjinalde aldığın tokluk hissini alamiyorsun ama dediginiz gibi yazilimla Çözebiliyorsa çok iyi

@Cucu13 teşekkürler hocam ben çok memnunum ama en mantıklısı doğru cihazlarla ölçüm almak.

@e2e @Cucu13 Sesler başta banada iyi geliyordu ancak, Orjinal 5 inçli bir araçta Bluetooth açıp aynı uygulama ile aynı müziği açınca dedimki bu ne, sanki Clup ortamındasın sesi yükselttikçe anladım baslar içimi titretti, Çinli cihazda bu kadar kalite yoktu ha kötü mü değil ancak yan yana karşılaştırınca durumu anlıyorsun, ben eski cihazımı geri taktım. Benim cihaz desay idi, aynı cihazdan birde no name var demekki, şimdi merak etmeye başladım, no name de sesler Orjinal kadar tok mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Cucu13 cihazın arkasında yazıyordu genelde android Auto’yu da destekleyenler no name oluyor sanırım.

AC9A581B-AD32-42BD-BD6B-2B6112A52180.jpeg

Ek olarak bu cihazların Desay mi Noname mi hangi marka olduğu ve içlerinde koşan yazılım sürümleri fark edebilir. Bendeki NONAME marka ve alttaki şekilde yazılımı. 

Ekli dosyayı görüntüle 34568
@Cucu13 hocam bu cihazın parça numarası farklı gördüğünüz gibi, sizde sistem özelliklerinden ekran dan bakabilirsiniz.

@ali_burkay Ali hocam bana baya iyi geliyor ses. Ankara da olup da deneyelim diyen varsa bakabiliriz. :) Ya da tatile çıkınca ben Antalya'ya gelirsem deneyebiliriz. Gerçi biz sürekli Ege ye gidiyoruz. 

@ali_burkay Ali hocam bana baya iyi geliyor ses. Ankara da olup da deneyelim diyen varsa bakabiliriz. :) Ya da tatile çıkınca ben Antalya'ya gelirsem deneyebiliriz. Gerçi biz sürekli Ege ye gidiyoruz. 
Hocam şuan istanbuldayım Pazartesi İzmir e geçiyorum sonra Cuma’ya kadar İzmir’deyim yolunuz düşerse görüşelim Antalya ya da beklerim tabiki ☺️

@ali_burkay bende simdi cektim hocam numaralar ayni ama digerleri degisik anlamadim pek birsey

image.jpg

@Cucu13 hocam bu konuyu incelerseniz cihazınizin ne olduğunu kodundan bulabilirsiniz.

@Cucu13 hocam sizin cihaz benimki ile aynı yani desay, sadece CarPlay var, ve ses konusunun biraz kötü olması durumu desay cihazlaramı özgü acaba düşünmeye başladım @e2e Emre hocamın ses konusunda Orjinal cihazla aynı fark yok demesi kafamı karıştırmış durumda, Çünkü sırf ses yüzünden cihazı çıkartıp Orjinal 5 inç cihaza döndüm, hatta torpidoya ünite takılan Orjinal Higline cihazlarını düşünmeye başladım, çünkü golf 7 de ses sistemi gerçekten kaliteli, sesi seviyesini yükselttikçe insanı cezbediyor, dışardan bir müdahale ile Orjinal kaliteyi bozmak hoşuma gitmiyor.

Geri
Üst Alt