Golf 7' ye Golf 7.5 Teyp Aldım Çin'den :)

Hmm usb çalışsa tadından yenmezmiş bakalım 1 2 elektrikçiye sorayim belki vardır bir yolu cihaz bağlanmadan şarj için falan kullanılma şansı yok mu acaba.
Boşa düşen usb ye voltaj verilse sadece şarj etmek için kullanılabilir aslında

Bende onun peşindeyim şarj olma şansı varmı kovalasam mı.  :)

Merhaba bahsettiğiniz ürünü bende kullanıyorum, golf 7.5 aracımda. Geri görüş ve carplay özelliği çok kullanışlı kılıyor. Benim aldığım ürünün ismi Composition Colour olarak geçiyordu . Volkswagen Firmasının Çin deki araçları için kullanmış olduğu Orijinal Parça denildi. 2 yıl garantilidir şeklinde aldım, şimdi sizin ürünleri gördüğüm zaman biraz kandırılmış gibi hissettim  :/  Ama üründen çok memnunun, herhangi bir sorun yaşamadım. 

9D3391D1-EC24-4263-A82A-392FF667C150.jpeg

2CA68E69-E5CF-44E0-A64C-747F84E8BC82.jpeg

FC133B3F-A4B7-4BC2-BB3A-BBEFE901C595.jpeg

28CC46CA-B64D-48F5-A18E-8D3FF3B20C67.jpeg

7546FB88-8A14-4B8A-A433-52B62F8DE617.jpeg

@elzzem Hocam cihazı açıp içinden aşağıdaki USB ye hat çekenler olduğunu duymuştum ama zahmetli bir iş olur bence. İyi bir elektronikçi halledebilir. Tabi bu işlemden sonra cihaz üzerindeki usb kullanılamayacak.
evet, cihazı açıp içindeki USB portundan paralel hat çekilebilir, cihaz içini açmak lehim vs biraz meşakatli olabilir..

ancak;

şayet çekilirse iki USB aynı anda kullanılamaz (paralel hat olduğu için)

evet, cihazı açıp içindeki USB portundan paralel hat çekilebilir, cihaz içini açmak lehim vs biraz meşakatli olabilir..
ancak;
Direk çakmaktan yada sigorta panosundan boşta kalan bölme içindeki usb ye enerji verilme ihtimali olur mu? Sadece usb den şarj için kullanmak amaçlı

Çakmaktan oraya kablo çekilebilir diye düşünüyorum yada direk sigortadan.

İşi bilen üstadlar bi el atsa çözülür bu iş. İlk aklıma geleni etiketleyeyim.@doganersin
@bunyamin81 

mesajınızı yeni farkettim, çakmaklıktan hat çekilebilir, trimleri sökmekte zor değil,

çakmaktan alınan 12V çakmağa takılan aparatın içini kullanarak saklama gözündeki USB'ye uyarlanabilir mi

uyarlanır elbette..

hemde mediadan bağımsız 5v 1A vereceği içinde gayette sağlıklı şarj yapabilir

saklamayı söküp hat çekerek USB ye lehimlemek.. 

sadece şarj için güzel bir fikir..  :)

ancak;

Devamını göster  
Direk çakmaktan yada sigorta panosundan boşta kalan bölme içindeki usb ye enerji verilme ihtimali olur mu? Sadece usb den şarj için kullanmak amaçlı
aynı anda yazmışız

sigorta panosundan da alınabilir ancak orada sigorta ek alma aparatı gerekir

çakmaktan alınırsa zaten çakmaklık ta sigortaya bağlı olduğundan aparata gerek kalmaz.. 

bir miktar el becerisi, merak ve alet edevat var ise.. 

alın size bir retrofit..  (y)

@Furkanalkis  Çinli golf 7.5, 6.5” cihazı bende aldım, aracımda orijinal de 5 inç Bluetooth lu cihaz vardı, 

Ses kalitesi radyo Fm bandında eski cihazıma göre azda olsa zayıf, ancak Bluetooth dan müzik dinlerken veya CarPlay den müzik dinlerken pek fark yok gibi hissedilmez sanırım, kalite tatminkar.

İphone telefonunuz varsa CarPlay olayı muazzam zaten, haritalar, internet radyoları Spotify, Apple müzik uygulaması, görsellik sesli komut, gerçekten bunlar içinde olsa araç içinde kullanım kolaylığı çok insanın hoşuna gidiyor, iyiki almışım diyorum. 
Çerçeve Montaj kodlama vs dahil 1550 ₺ ye geldi bana, imkanım olsa 8” Golf 7.5 Higline ünitesi alırdım, torpido ya ünite falan takılacak, hat çekme USB port değişimi vs derken 4500₺ Olacaktı. 

Radyo logoları yok, radyo isimleri ise üst kısımda yayın ekranında çıkıyor, bence çokta kötü değil.

2C777093-A234-4D6E-AB8C-BC13DE00754B.png

@ali_burkay Carplay kullanırken örneğin harita açıkken telefonun tuş kilidini kapatınca cihazın ekranı da kapanıyor mu? 

Selamlar beyler

bende cok uzun sure once buraya yazmistim ses ile alakali sıkıntıyı bu cihazdan taktirmistim cihaz cok kullanisli car play uygulamalari muazzam ama gel gör eski orjinal cikardigimdaki ses muazzamdi. Evet buda guzel belli noktaya kadar sonrasinda kirilmalar basliyor.bu yuzden cok muzik sistemi takmayi dusundum ama emin olamadim. Forumda bir kac sayfa arkada kodlanmasi lazim ses icin diye birkac yazi okudum bunun hakkinda bilgisi olan yardimci olursa cok sevinirim.

Ses konusuna önem veren birisi farkı anında anlıyor maalesef, Çinli cihazlarda kim ne derse desin radyoda bariz, Bluetooth’da ise bas tiz gibi durumlar daha zayıf ama radyo kadar kötü değil. Ayrıca şuda var vasatta değil ama Orjinalin yerini tutmuyor, 1 aylık deneyim sonucu görüşüm bu.

Geri
Üst Alt