Alınık Dijon Jant

@kutayoksuz hocam, belki 1 saat baktım ama bulamamıştım, cidden öyleymiş b8 jantıymış ismi de soho imiş. Cidden çok teşekkürler. Replika heralde diyordum ben de. Ama bu jantı kullanan hiç görmedim neredeyse

@CemK @kutayoksuz cidden çok güzel bilgiler ediniyoruz bilgi paylaşımı yaptığımız zaman. Jantı ismiyle bile arattığımda nadir çıkıyor, çok az bulunan bir jant sanırım

@Musaaksoy Benim arabamın rengi de tungsten gri şuan üzerinde kışlık lastikler var yazlıklar çöp oldu bu nisanda da kışlıklar çöp olacak o yüzden yeni lastik alacağıma jant değişikliği düşüncesindeyim,  Düşündüm taşındım bende Dijonda karar verdim. Diğer türlü yay takma, 18 inch orjinaller çok para, replikalar bana hiç güvenilir gelmiyor. Sahibinde de takaslı olarak dijon satan çok lastikçi var çizik kaynak yoktur diyorlar hep, jantlarınız değerinde alınır diyor açıklamalarda :D   Araştırmakta fayda var..

IMG_3199.JPG

Bir arkadaşta passat jantı takmış, dover lardan çok farkı yok gibi
IMG-20200509-WA0012.JPGIMG-20200509-WA0008.JPG

@serkan_kala Serkan hocam öyle diyorlar ama benim hita jantları öldürmüştü takasta. Kısa bir süre içerisinde kendim kolayca değerinde sattım. Hatta alan kişi istanbuldan geldi aldı gitti. Satılmasa da kışlık yapardım.

Bu arada arkadaşlar evet farklı tasarım jant az bulunan olması çok güzel ben de severim farklılık. Ancak yollarımız kötü, Allah korusun bir kaza, jant yamulması vs. yaşandığında bir yada iki adet jant lazım olduğunda aynı janttan bulmak çok zor. Bu durumlarda takımı bozmak gerekebilir. Ama dijon piyasada çıkma olarak çok bulunan bir jant. O nedenle tam tembel ve mantık işi derim.   (y)

@omurkadir tam olarak ben de o şekilde düşündüm hocam, şimdiye kadar öyle bir şey başıma gelmedi de görmedim de. ama olası bir durumda nadir jantlar bir miktar sorun olabilir

@omurkadir Aynen mantıklı ama zahmetli :)   Değerinde alabilseler çok güzel olur benim için lastik depolama sıkıntı :/  

@serkan_kala durban proteria ve sebring güzel bence hocam ama 3 jantın da orjinalinin bulunması zor ve pahalı ayrıca 17 den büyük olması durumunda yay vs de masrafı yapacak yoksa leylek gibi oluyor. Press yapılabilir ama şahsen benim tercihim değil o da. Biz yine gariban işi devam :)  

Arkadaşlar bende dijona geçmek istiyorum. Sarı sitede var fakat hem bakıp almak istiyorum hemde doverlarla takas olsun istiyorum. Biliyorum çok zor bir ihtimal :/  Bursa’da satan olursa irtibata geçerse çok sevinirim.

01F0DC2E-2BBA-4B20-B21D-754A4CDB088E.jpeg

@serkan_kala hiç birinin 17 olmaması dışında sorun yok bence  :D

hepsinin 17  sinin de gerçekten kötü durması da ayrı mevzu

@Musaaksoy denemek isterseniz FR jantları sıfır ve uygun fiyatlı çok sık bulunuyor. Ya da audi jantları da keza öyle. Bugün dijon jant+lastik 0 km 5k değerinde alınır. 225 45 17 lastik bilindik bir marka sıfır olarak 2400 den başlıyor. 2500 e de dijon kalmadı zaten. Bu iş 3k ya dijon, maximum 1-2 yaşında çıkma lastik 1.5k dersek  minimum 4k ya çözülür.

Bütçenizi buna göre ayarlamakta fayda var.

Geri
Üst Alt