Alınık Dijon Jant

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar, yavaştan bir dijon jant takımı arayışına girdim. Güvenilir, temiz ve uygun olabileceğini düşündüğüm için foruma ilan açma gereği duydum. Jantın durumu, lastikli ise lastiklerin durumu ve üretim tarihine göre kafama yatan bir şey arıyorum, tek tek te alınabilir duruma göre. Fiyat olarak piyasanın üzerinde teklif verecek arkadaşlar zahmet etmesinler. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam, ben arabamı satacağım için hitaya geri dönmeyi düşünüyorum. dijonları elden çıkarabilirim.  jantları sıfır  bir araçtan 150 km de iken haziran 2020 de  aldım.  jantlar sıfır hata, hiç çizik dahi   yok  , lastikler hankook, 2019 yada 2020 tarihli olması lazım ,  yaklaşık 5-6 bin km olmuştur. orjinal fabrikasyon balansları üzerinde.   piyasa fiyatından haberim yok  bulacağım hitalara göre fiyat konuşabiliriz.

Hocam araba Highline donaniminda olsun diye mi güzel gorunuyor diye mi aliyorsunuz bilmiyorum ama bu sebepler disinda sahsi fikrim para verip jant aliyorsan bu kadar her yerde olan bi jant'i almak pek mantikli gelmedi bana zamaninda. Audi grubunun cok güzel jantlari var ve bazilari Dijonlara göre daha disarda durdugu içinde cok guzel duruyor, spacer takmadan disa almis oluyorsunuz lastigi. Fiyatlarida piyasasi bu kadar cosan dijon kadar yada daha uygun. Bence Dijon biraz herkes birbirine bakip dijon istediği icin boyle oldu, ole cok guzel bi jant da değil ve nereye kafani cevirsen ondan goruyosun :)

Yani Orjinal Audi yada Seat jantlarindan baktiniz mi hic, beğendiğiniz yok mu :)

[mention]CemK [/mention] ustadim

Bir dijon sevdalısının aklını çelemezsin

Egea janti gibi heryerde Dijon olsada piyasada en cok golf 7 7.5 yakisanlardan biri bence

Senin jantlar evet cok guzel dolduruyor et degerinden dolayi yakisikli ama dijon daha güzel hehehe

Evet dijon fiyatlari maalesef cok yükselmiş

@HONEY Zevkler Renkler :)  Beğeni o yondeyse tabiiki diycek bişey yok, beni heryerde olan çok gördüğüm bişey cezbetmiyor, ama uzerinde olsa degismezdim tabiiki  :)

@barracuda Hocam, o zaman sizinle irtibat halinde olalım. Forumun değerli bir üyesisiniz, anlaşabilirsek bir ticaret yapalım sizinle

@CemK hocam, öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkürler, aslında dediğinizi çok düşündüm ve tam olarakta düşündüğüm şeyi söylüyorsunuz. Fakat jantlara çok hakim değilim ve replika olsun istemiyorum. Madrid baktım ama pek bulunmuyor bulunsa da temiz değil hem de bakımı zor vs. Seat ve Audi lerde güzel jantlar var sanırım ama bilmiyorum, eğer güzel önerileriniz gelirse ya da var ise düşünmek isterim. 17 ye geçiş sebebim de highline görünümden ziyade hem yazlık kışlıkları ayırmak hem de  aracın yol tutuşunu artırıp biraz da güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorum. Bu bilgiler ışığında sizin ve diğer saygıdeğer forum üyelerinin görüşlerine açığım...

@HONEY hocam, sormayın. piyasaya bakıyorum cidden hak ettikleri fiyatın üzerinde seyrediyor dijonlar.

[mention]CemK [/mention] senin jantlarin fotosunu paylasirsan guzel fikir olur

Tum acilardan cekilmis olarak

[mention]Musaaksoy [/mention] hocam dijon takintin yoksa bence audi jantlari degerlendirebilirsin

@HONEY dijon takıntım açıkcası yok hocam, hatta @CemKhocamın dediği gibi herkeste olan ve çok farklı olmayan bir jant, golf gibi aslında hiç bir yönde çok iyi değil ama her yönden iyi bir jant misali. Alternatiflere açığım

@Musaaksoy Hocam ben alirken baya Audi jantlarini taradim, degerleri vs 3 tane favori belirlemistim, biri daha agir basti ve cok nadir bulunuyordu, bulunca temiz aldim hemen. @HONEYHocamin dedigi fotograflari koyayim buraya, diger iki jant'i da seklinide bulursam koyayim ayrica.

D12D9CC6-E0C4-49B6-94C2-7687ABD04CB2.jpegADC38524-05EE-407A-B724-C7E972FF9090.jpegC5DF9FC7-A69E-4195-91F6-474629E0B19F.jpegFC317DB6-9274-49FC-B78E-5D2A9E749B13.jpeg82153DBE-B3BC-4F24-A351-E7823B59A195.jpeg7500396D-D4AC-4D76-B5FA-432EC273F20F.jpeg

Hocam araba Highline donaniminda olsun diye mi güzel gorunuyor diye mi aliyorsunuz bilmiyorum ama bu sebepler disinda sahsi fikrim para verip jant aliyorsan bu kadar her yerde olan bi jant'i almak pek mantikli gelmedi bana zamaninda. Audi grubunun cok güzel jantlari var ve bazilari Dijonlara göre daha disarda durdugu içinde cok guzel duruyor, spacer takmadan disa almis oluyorsunuz lastigi. Fiyatlarida piyasasi bu kadar cosan dijon kadar yada daha uygun. Bence Dijon biraz herkes birbirine bakip dijon istediği icin boyle oldu, ole cok guzel bi jant da değil ve nereye kafani cevirsen ondan goruyosun :)

Yani Orjinal Audi yada Seat jantlarindan baktiniz mi hic, beğendiğiniz yok mu :)
Farklı arayışlara farklı görünümlere gerek var diye düşünüyorum.

Bazen değişik jantları görüyor ve ne kadar yakıştığına gıpta ile bakıyorum.Fakat durdurup da soramıyor insan.Ben de uzun süredir jant düşünüyorum .Belirtiğiniz gibi yaygın ve klasikleşmiş bir jant dışında bir arayışım var.Paylaşımınız isabet oldu.Yapacağınız tavsiyeler faydalı olacaktır kendi adıma.

@futwrf hocam, evet cidden güzel ve çok şık durmuş fakat 18 e soğuk bakıyorum sebebi de şu; 18 e geçersem arabayı alçaltmam gerekecek press de yaptırmayı düşünmediğim için ayrıyeten yay masrafı etmiş olacağım, bu sebepten ötürü açıkcası 17 bakıyorum. 

Geri
Üst Alt