VCDS Yazılımları

15.7.0 sürümünde yükledikten sonra ben VCDSLoader diye bir şey göremiyorum yüklenen yerde? Neyi yanlış yapıyor olabilirim?
Büyük ihtimalle virüs programı o dosyayı direkt siliyor. Virüs programını devre dışı bırakın.

2. Olarak indirdiğiniz dosyanın içinde de loader.exe dosyası olmayabilir.

Programı buradan mı indirdiniz yoksa başka bir kaynaktan mı?

Büyük ihtimalle virüs programı o dosyayı direkt siliyor. Virüs programını devre dışı bırakın.

2. Olarak indirdiğiniz dosyanın içinde de loader.exe dosyası olmayabilir.

Programı buradan mı indirdiniz yoksa başka bir kaynaktan mı?
Şu sayfada aradığınız sürüm var fakat indirmek için üyelik gerekiyor. Şuan PC de olmadığım için yapamadım. Buradan indirip deneyin. Müsait bir zamanda eğer bu sayfadaki sürüm sağlamsa indirip sitemize upload edeceğim.

https://mhhauto.com/Thread-VCDS-15-7-0

Şu sayfada aradığınız sürüm var fakat indirmek için üyelik gerekiyor. Şuan PC de olmadığım için yapamadım. Buradan indirip deneyin. Müsait bir zamanda eğer bu sayfadaki sürüm sağlamsa indirip sitemize upload edeceğim.

https://mhhauto.com/Thread-VCDS-15-7-0
Kayıt için kod gerekiyormuş, mail attım bekliyorum. Siz üyeyseniz ve indirebilirseniz gönderirseniz çok memnun olurum, Ben başka bir kaynaktan indirmiştim,
şöyle paylaşayım;
https://uloz.to/hledej?q=VAG VCDS 15.7.0 EN+VIS CZ.rar&related=1

Bilgisayarımda antivirüs yok. Defender'de ne bulduysam kapatıyorum. diğer sürümler yüklüyor açılıyor fakat aracıma bağlanmıyor. Birtürlü 15.7.0 sürümünü çalıştıramadım. İlginiz için teşekkürler,

Kayıt için kod gerekiyormuş, mail attım bekliyorum. Siz üyeyseniz ve indirebilirseniz gönderirseniz çok memnun olurum, Ben başka bir kaynaktan indirmiştim,
şöyle paylaşayım;

Bilgisayarımda antivirüs yok. Defender'de ne bulduysam kapatıyorum. diğer sürümler yüklüyor açılıyor fakat aracıma bağlanmıyor. Birtürlü 15.7.0 sürümünü çalıştıramadım. İlginiz için teşekkürler,
Kayıt mailime cevap geldi 25$ istiyorlar kayıt için:)

Kayıt mailime cevap geldi 25$ istiyorlar kayıt için:)
Maşallah. Bizde mi öyle yapsak forum için :D

Hocam linkini verdiğiniz site bloke edilmiş. Ben giremedim.

Umarım eline 15.0.7 sürümü olanlar paylaşırlar.

Veya emin değilim ama Rosstech'in sitesinden 15. sürümü indirip başka bir sürümün Loader.exe'sini denesek çalışırmı diye düşünmedim değil.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-02-10 014251.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-10 014251.png
    56.7 KB · Görüntüleme: 3
şöyle paylaşayım;

Dilerseniz müsait olduğunuz birgünde uzaktan bağlantıyla bakabilirim. Sadece öneri yine de siz bilirsiniz.

"Eğer böyle bir durum varsa şayet;
Defender, loader.exe'yi direkt karantinaya atıyor. Sizin Defender'den loader.exe'yi "Dışlamalar" kısmına almanız gerekir. Buunu yaptıktan sora artık loader.exe'yi algılamıyor.

Aracıma bağlanmıyor demişsiniz. aslında biraz resim vs paylaşsanız sorunun tam olarak ne olduğnu anlayabilirim.

Bizde de şöyle bir problem var. Yükleme dosyasındaki 1- VCDS Release Installer.exe, 2- VCDS Loader.exe yi rar'dan çıkartıyoruz. İlk yüklemeden kaynaklanıyordur diye farklı seçenekleri tikleyerek bir kaç defa kurduk. 1.si kuruluyor fakat 2- VCDS Loader .exe yi yüklemek istediğimizde "VCDS.exe not found" hatası alıyoruz.

VCDS Loader exe Hatası.jpg

Windows Defender bir kez karantinaya almıştı, karantinasını kaldırdık. Ayrıca Windows Güvenliği'nden ve Windows Defender'dan Her Ağ Türü için Güvenlik Türünü de kapatıyoruz. Defender Geçmişini de temizliyoruz. ".exe çalışmayı durdurdu" ve ".exe bulunamadı" çözümlerini de denedik. Fakat bir türlü 2. yüklemeyi yapamıyoruz. Bunu 19.6.2 için denemiştik, ayrıca diğer sürümleri de indirdik. Onlarda da aynısını yapıyor. Farklı bilgisayarda da denedik yine aynı oldu.

Bu sorunla karşılaşıp çözenler var mı? Bilgisayarlarımız Win 10 Home 64 bit. Bununla ilgili olabilir mi?
Yüklemeyi bir de siz adım adım anlatabilir misiniz? Atladığımız bir ayrıntı mı var?

Daha önce bir kaç defa kurmuştuk. Defender ve İnterneti kapatıyoruz.
CD'sini yedeklemiştik, kaybettik. Şu an CD de çalışmıyor. Anlatıldığı gibi, farklı bilgisayarlarda da, indirdiğimiz dosyadan yüklemeyi denedik yine yükleme tamamlanmıyor. İlk yüklemeden sonra VCDSLoader.exe yi yüklüyorduk fakat exe bulunamadı hatası veriyor.

VCDSLoader.exe yi C'deki kurulum dosyasına atıp çalıştırıyoruz. Bu sefer de resimlerdeki hataları alıyoruz. Bazı kanallar çalışmıyor. Drive'daki dosyada sorun olabilir mi, başka bir sorun mu vardır?

Ekli dosyayı görüntüle 54643

Ekli dosyayı görüntüle 54644

Bizde de şöyle bir problem var. Yükleme dosyasındaki 1- VCDS Release Installer.exe, 2- VCDS Loader.exe yi rar'dan çıkartıyoruz. İlk yüklemeden kaynaklanıyordur diye farklı seçenekleri tikleyerek bir kaç defa kurduk. 1.si kuruluyor fakat 2- VCDS Loader .exe yi yüklemek istediğimizde "VCDS.exe not found" hatası alıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 54848

Windows Defender bir kez karantinaya almıştı, karantinasını kaldırdık. Ayrıca Windows Güvenliği'nden ve Windows Defender'dan Her Ağ Türü için Güvenlik Türünü de kapatıyoruz. Defender Geçmişini de temizliyoruz. ".exe çalışmayı durdurdu" ve ".exe bulunamadı" çözümlerini de denedik. Fakat bir türlü 2. yüklemeyi yapamıyoruz. Bunu 19.6.2 için denemiştik, ayrıca diğer sürümleri de indirdik. Onlarda da aynısını yapıyor. Farklı bilgisayarda da denedik yine aynı oldu.

Bu sorunla karşılaşıp çözenler var mı? Bilgisayarlarımız Win 10 Home 64 bit. Bununla ilgili olabilir mi?
Yüklemeyi bir de siz adım adım anlatabilir misiniz? Atladığımız bir ayrıntı mı var?
Çözümü basit aslında ama küçük bişey olduğu için gözden kaçmış.
Programı kurduktan sonra, VCDSLoader.exe'yi programın kurulu olduğu dizin içine attıktan sonra tekrar Vcdsloader.exe ye sağ tıklayıp masaüstüne kısayol olarak atıp o şekilde çalıştırın

Çözümü basit aslında ama küçük bişey olduğu için gözden kaçmış.
Programı kurduktan sonra, VCDSLoader.exe'yi programın kurulu olduğu dizin içine attıktan sonra tekrar Vcdsloader.exe ye sağ tıklayıp masaüstüne kısayol olarak atıp o şekilde çalıştırın
Kurulum rehberlerinde hep 2. dosyada yükleniyor gösteriyor. Daha önce bir kaç kez de kurduk ama unutmuşuz. C/RossTech/VCDS içine atıp da denedik. Programı açtığımızda "aşağıdaki" uyarılar çıktı. Adaptasyonda değişiklik yapamıyoruz. Bazı kanallar (5F- Information Electronik) açılmıyor.

VCDS Hata.jpg

VCDS Hata 2.jpg

Son düzenleme:
Hmmm, Hocam araç kaç model peki? Program aracın baz özelliklerini desteklemediğini yazıyor.

Araç Golf 2014 Midlineplus. Ama daha önce kurup kullanmıştık. Sorun yoktu
Anladım hocam, şimdi bir kaç etken sebep olabilir bu duruma. PC ile de alakalı olabilir Kablonuz ilede program ilede.;

1-Kablonuzun sürümü ile kullandığınız sürümün aynı olduğuna emin misiniz ?
2-VCDS yazılımını denetim masasından komple kaldırıp Yerel Disk C deki dosyasınıda silip tekrar kurulum yapın. Geriye kalan Artık dosyalar aynı hataları almanıza sdebep olabilir.
3- Rahatsızlık vericem ama @CemK Hocam kabloya bi el atabilir sanırım. Eğer kablo ile ilgili bir sıkıntı varsa.

Bunlar dışında yapabileceklerim bu kadar en fazla uzaktan bağlanıp hatanın ne olduğunu anlamaya çalışırım.Şimdilik benden bu kadar !

Dilerseniz müsait olduğunuz birgünde uzaktan bağlantıyla bakabilirim. Sadece öneri yine de siz bilirsiniz.

"Eğer böyle bir durum varsa şayet;
Defender, loader.exe'yi direkt karantinaya atıyor. Sizin Defender'den loader.exe'yi "Dışlamalar" kısmına almanız gerekir. Buunu yaptıktan sora artık loader.exe'yi algılamıyor.

Aracıma bağlanmıyor demişsiniz. aslında biraz resim vs paylaşsanız sorunun tam olarak ne olduğnu anlayabilirim.
Aslında dediklerinizi birebir yaptım fakat uzak bağlantı sağlayıp yüklemeyi birde siz denerseniz çok memnun kalırım. Yarın müsaitseniz deneyebiliriz. Anladığım kadarıyla benim indirdiğim zipli dosyalarda bile loader.exe diye birşey yok. Bu yüzden çalıştıramıyorum. Yanlız başka versiyonları yüklediğimde program direkt açılıyor bir problem olmuyor. Sadece 15.7.0 versiyonunu 2 ayrı kaynaktan bulabildim. İkisinide çalıştıramadım.

Anladım hocam, şimdi bir kaç etken sebep olabilir bu duruma. PC ile de alakalı olabilir Kablonuz ilede program ilede.;

1-Kablonuzun sürümü ile kullandığınız sürümün aynı olduğuna emin misiniz ?
2-VCDS yazılımını denetim masasından komple kaldırıp Yerel Disk C deki dosyasınıda silip tekrar kurulum yapın. Geriye kalan Artık dosyalar aynı hataları almanıza sebep olabilir.
3- Rahatsızlık vericem ama @CemK Hocam kabloya bi el atabilir sanırım. Eğer kablo ile ilgili bir sıkıntı varsa.

Bunlar dışında yapabileceklerim bu kadar en fazla uzaktan bağlanıp hatanın ne olduğunu anlamaya çalışırım.Şimdilik benden bu kadar !
1- Aldığımız kablonun siparişini tekrar kontrol ettik. 19.6.2 v2 olarak görünüyor. Satıcıya yazıyoruz dönmüyor.
Buradan indirdiğimiz 19.6.2 v1 olma ihtimali var mıdır, ondan dolayı çalışmayabilir mi? Kablo sürümünün alt (19.6.1) veya üst (20.4) sürümlerini yüklesek çalışmaz mı?
2- Defalarca kaldırdık ve C-Cleaner ile de temizleyip tekrar kurduk.
3- Farklı sürümlerle kodlamayı deneyelim olmaz ise @CemK veya sizin yardımınız için iletişime geçelim, teşekkürler.

Geri
Üst Alt